Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane II - Rozładowany akumulator a niedziałający rozrusznik.

22 Kwi 2017 14:13 1053 3
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie wszystkich,

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale zupełnie nie wiem jak ocenić usterkę w mojej 'Renacie'.

Problem polega na tym, że tydzień temu podczas próby włączenia samochodu nie było żadnej reakcji (kontrolki sie nie paliły, centralny zamek nie działał etc)- podładowałem akumulator przy pomocy kabli i po jakimś czasie samochód nie zapalił ale silnik 'kręcił' (dodatkowo kontrolki zaczeły działac, centralny zamek, wycieraczki etc). Postanowiłem wyciągnąć akumulator i dać znajomemu do podładowania przy pomocy prostownika.

Dzis akumulator podłączyłem, wsiadam do samochodu, naciskam sprzęgło, naciskam start - zapalają się wszystkie kontrolki (informacja "oil level ok"), natomiast silnik nawet nie zakręcił (usłyszałem że chłodnica zaczęła pracować ).

Przy kolejnych próbach odpalania pojawiła się informacja "electronic fault" potem ponownie "oil level ok" i znów silnik nie kręci (zero reakcji) jakby rzeczywiście nie widział próby zapalenia silnika (własna interpretacja). Bardzo mnie to dziwi bo tydzień temu jednak podczas próby zapalenia silnik krecił, wiec rozrusznik sądzę że przynajmniej podejmował próbę zapalaenia, teraz brak reakcji.

Kilkuminutowa rozmowa z mechnikiem nic nie dała :( ale stawiał raczej na koniecznośc kontaktu z elektrykiem niż mechnaikiem.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zdecydowanie z elektrykiem. W pierwszej kolejności diagnostyka komputerowa, chociaż nie sądzę, żeby się połączył ze sterownikiem silnika. Bezpieczniki sprawdź!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    elektryk potrzebny,brak komunikacji z ecu silnika.
  • Poziom 1  
    Witam mam taki sam problem mógłbyś mi napisać czy udało ci się uruchomić, a jeśli tak to co było przyczyną usterki z góry dziękuje