Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olympus Sp-510UZ niewyraźne/poszarpane zdjęcia

514242 22 Apr 2017 17:58 1821 3
 • #1
  514242
  Level 20  
  Witam
  Aparat jak w temacie przeleżał w szafie ponad 3 lata.Odnalazł się podczas świątecznych porządków. Po włożeniu baterii znalezionych w domu nie włączał się. Postanowiłem go rozebrać.
  Olympus Sp-510UZ niewyraźne/poszarpane zdjęcia

  Rozlutowałem 6 przewodów (oznaczone jako 1) wypiąłem taśmę (2) taśmy (3) nie udało mi się wypiąć. Po sprawdzeniu bezpieczników po drugiej stronie (były ok) zabrałem się za złożenie aparatu. Naklejek z folią(gąbką?) oznaczone jako 2 i 3 nie jestem pewien czy były na tym miejscu. Przy próbie odłączenia taśmy (3) wyłamałem czarny zatrzask, którego już nie znalazłem.
  Olympus Sp-510UZ niewyraźne/poszarpane zdjęcia

  Po złożeniu i włożeniu nowych baterii aparat się włączył. Moja radość nie trwała długo. Okazało się, że teraz aparat robi zdjęcia bardzo nie wyraźne (takie poszarpane)
  Olympus Sp-510UZ niewyraźne/poszarpane zdjęcia

  Czy to jest wina tego brakującego zatrzasku? Czy coś jeszcze uszkodziłem? Jest szansa na tanią naprawę?

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  gajmix
  Level 32  
  Skoro wyłamałeś docisk flexa to aparat nie działa i nie będzie działał normalnie, a szansę na tanią naprawę będziesz miał wtedy gdy upolujesz identyczny aparat z uszkodzonym obiektywem albo LCD.
 • Helpful post
  #3
  Tasslehoff87
  Level 12  
  możesz spróbować włożyć coś co dociśnie flex, między te miedziane piny a flexa, jakiś papierek czy coś i zobaczyć czy działa. Tylko nie w każdym gnieździe flexa tak się da, wszystko zależy od zastosowanej techniki docisku tych pinów
 • #4
  514242
  Level 20  
  Panowie mieliście rację. Wina leżała o stronie wyłamanego docisku. Usunąłem jego resztę i próbowałem tam wcisnąć kawałek cienkiego plastiku efekt czarny ekran. Okazało się, że oryginalny docisk dociska miedziane piny do flexa, ale o dziwo po wyjęciu plastiku ostrość obrazu wróciła do normy. Można robić zdjęcia :)

  Dziękuję za pomoc.