Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa dyski w komputerze HDD i SSD, system sklonowany ale nie chce startować z SSD

naprawacd.pl 24 Kwi 2017 11:49 504 4
  • #1 24 Kwi 2017 11:49
    naprawacd.pl
    Poziom 2  

Witam. Problem jak w tytule. W Biosie niby ustawiony żeby startował z ssd, a po włączeniu miesza z HDD. Płyta główna A55M-p33, MS-7786.
    System sklonowany z HDD na SSD więc mam to samo na każdym z dysków.
    Jak by ktoś łopatologicznie to wytłumaczył gdzie szukać przyczyny to był bym wdzięczny.

Tak mam ustawione w BIOSie

0 4
  • #2 24 Kwi 2017 11:56
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    moze najpierw sprawdz czy system boot'uje sie z SSD, czyli fizycznie odlacz HDD, podejzewam ze komputer nie znajduje bootsektora na SSD i bootuje sie z nastepnego dysku.
    Pozdrawiam

0
  • #3 24 Kwi 2017 13:43
    naprawacd.pl
    Poziom 2  

Takie cos sie pokazuje. Jak zmieniłem w Boosie cos to tez to wyskoczylo. Rozumiem co pisze ale jak to obejść

NAPIS: "Reboot and Select poper Boot Device or Insert Boot Media in selected Bood device and press a kay"

0
  • #4 24 Kwi 2017 14:02
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    no to nie masz bootsektora na tym dysku z ktorego chcesz sie bootowac.
    Musisz wskazac dysk z poprawnym bootsektorem.
    Jezeli to dotyczy SSD to nie wykonales poprawnego klonowania, moze poprostu nie ustawiles "flagi" bootowania. Sprawdz w jakims programie do analizy dyskow jak ten dysk jest ustawiony i/lub ustaw opcje bootowania. A czy mozesz odczytac zawartos dysku po klonowaniu ?
    Pozdrawiam

0
  • #5 24 Kwi 2017 16:03
    naprawacd.pl
    Poziom 2  

zawartość mogę normalnie odczytywać. Zaraz ściągnę jakiś program do dysków i ustawię opcje bootowania. Może mi się uda

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Poszedłem za radą i ściągnąłem program do analizy dysków AMOEI Partition Assistant, i tam była też opcja klonowania dysku (przenoszenia systemu na inny dysk), która okazała się dużo lepsza bo sklonowała też tą systemową partycję. Dzięki temu system od razu startuje z dysku SSD.
    Dzięki wielkie za pomoc i polecam ten program, darmowy, intuicyjny i po polsku.

Pozdrawiam

0