Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ciśnienia na grzejniku

agentwp 27 Kwi 2017 09:24 540 6
  • #1 27 Kwi 2017 09:24
    agentwp
    Poziom 9  

Witam,
    Wprowadziłem się do nowego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Musiałem kilka grzejników przestawić w inne miejsce, jeden zaślepić w ścianie i jeden dołożyć. Dołożyłem też ogrzewanie podłogowe w łazience z zaworem RTL na powrocie. Przedwczoraj podłączyłem grzejnik łazienkowy. Odkręciłem zasilanie i odpływ i grzejnik napełnił się do ok. 1/3 i koniec. Odkręciłem odpowietrznik, zeszło trochę powietrza i koniec. Pomyślałem ze zabrakło wody w układzie ale dziś w administracji mi powiedzieli że układ napełnia się automatycznie. Ostatecznie dolałem przez korek na górze grzejnika ok 5-6 litrów wody (grzejnik ma ok 2.5 litra) aż zrobiło się pełno - wiem że nie powinno się taką wodą. Wszystkie grzejniki (część mam zdemontowanych i zakręconych za zaworach przyłączeniowych) zaczęły grzać. Odpowietrzyłem je. Wróciłem do grzejnika łazienkowego odkręciłem korek i woda ledwo wylatywała z grzejnika ale to w tempie jakby w szklance powoli się menisk robił. Czyli ciśnienie było ledwie minimalne. Dziś po nocy znowu dolałem z litr do grzejnika i przy odkręconym górnym korku woda nie wylatuje. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Zdemontowane grzejniki nie powinny zaburzać obiegu bo są najdalej. Poniżej schemat.
    Brak ciśnienia na grzejniku
    Trochę mnie martwi że coś nie tak zrobiłem. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze.
    Z góry dziękuję.

0 6
  • #2 27 Kwi 2017 09:29
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Zawór się zatkał jakimś brudem ?

0
  • #3 27 Kwi 2017 09:38
    agentwp
    Poziom 9  

Masz na myśli termostatyczny na grzejniku? Sprawdzę to. Bardzo dziwne jest też to że po całej nocy grzejnik był ciepły mimo że nie był wypełniony do końca. Tzn. był ciepły tam gdzie była woda. Korek odkręciłem i mogłem normalnie zajrzeć do środka grzejnika. A podłączenie OK bo mnie tak nachodzi myśl że może podłogówka i grzejnik powinny być na osobnych trójnikach ?

0
  • #5 27 Kwi 2017 09:52
    agentwp
    Poziom 9  

Dzwoniłem przed chwilą do administracji i powiedzieli że ilość wody uzupełnia się automatycznie. Co prawda teraz cały pion jest tylko letni -sprawdziłem piętro niżej (może przymknęli ogrzewanie bo w bloku tylko część mieszkań jest odebranych) ale to chyba nie ma znaczenia na ciśnienie. Sprawa dla mnie ważna bo jak położę podłogi i kafle to będzie problem. Teraz jeszcze mogę coś zdziałać.

0
  • #6 27 Kwi 2017 10:10
    GBW
    Poziom 27  

Woda uzupełniana automatycznie ale do jakiego ciśnienie? Skoro grzejnik po nocy był ciepły to oznacza że zawory są drożne i po odkręceniu odpowietrznika powinna wylatywać woda. Skoro nic się nie wydobywa to jest za małe ciśnienie.Nie oznacza to braku błędu w instalacji.

0
  • #7 27 Kwi 2017 10:58
    agentwp
    Poziom 9  

Podzwoniłem jeszcze i okazało się że automat dopuszczający wodę jest ale w tym sezonie wyłączony. Udało mi się załatwić że przyjdzie ktoś i dopuści wody i ciśnienia także zobaczymy

0
  Szukaj w 5mln produktów