logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Leon 1m 1.9TDI ASV - Brak turbo, głośna praca - sprawdzenie logów

Mr Dex 30 Kwi 2017 18:44 2334 3
REKLAMA
  • #1 16446461
    Mr Dex
    Poziom 9  
    Posty: 18
    Witam.
    Spotkał mnie taki problem, że jak jechałem to straciłem turbinę i zaczął strasznie głośno chodzić samochód (jakby odkręcić wydech) ale jak zgasiłem samochód i zapaliłem to wróciło do normy. Później tylko raz się to powtórzyło jak robiłem logi.
    Takie błędy.

    "18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
    P1654 - 35-10 - - - Intermittent
    17965 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P1557 - 35-00 - Please Register/Activate"


    TDI, ASV - po mapie, wymianie gruszki i czyszczeniu geometrii jakieś 20.000km temu i do tej pory było wszystko ok.
    Jest zrobiony do tego przelot, ale nie robiłem korekty bo tuner mówił, że i tak już nic nie ugra (wtryski już nie dadzą rady więcej).


    Logi statyczne:
    001: http://vaglog.pl/log-001_9F4mGD.html
    003: http://vaglog.pl/log-003_YXK4c.html
    004: http://vaglog.pl/log-004_R4H3k.html
    007: http://vaglog.pl/log-007_v6BppL.html
    011: http://vaglog.pl/log-011_8ijOjn.html
    013: http://vaglog.pl/log-013_83BgQx.html

    Logi dynamiczne:
    001: http://vaglog.pl/log-001_1s18L.html
    003: http://vaglog.pl/log-003_MDbVuL2.html
    004: http://vaglog.pl/log-004_DdZp14.html
    008 oraz 011: http://vaglog.pl/log-008_011_xtL6M.html
    008: http://vaglog.pl/log-008_21bRo5.html
    010: http://vaglog.pl/log-010_ef6zJ9.html
    011: http://vaglog.pl/log-011_PBawj5c.html

    Sprawdzicie mi te logi? :D
    Czyżby już turbo było na wymarciu?

    Ps. Logi robiłem pierwszy raz, ale chyba dobrze :D
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16446475
    sigwa18
    Poziom 43  
    Posty: 11919
    Pomógł: 1180
    Ocena: 3317
    Zacina się zmienna geometria i ciśnienie jest za duże. Jest to co prawda na razie chwilowe przeładowanie ale pewnie zdarzy się już że awaryjnie ECU wyłączy turbo by je chronić przed wejściem na zbyt wysokie obroty.
  • REKLAMA
  • #3 16446712
    Mr Dex
    Poziom 9  
    Posty: 18
    A czy hybryda=regeneracja?
    Bo zastanawiam się nad zrobieniem z niej hybrydy.
  • #4 16447360
    sigwa18
    Poziom 43  
    Posty: 11919
    Pomógł: 1180
    Ocena: 3317
    Regeneracja w 99 procentach przypadków wygląda następująco wymiana środka czyli wirniki i os łożyska. Praca przy zmiennej geometrii ogranicza się do jej wyczyszczenia zmiany gruszki. Potem regulacja zmiennej geometrii wyważenie i tyle. A z ludźmi które powstały w mechaniźmie geometrii nikt nic nie robi. Hybryda to najczęściej mix wirników lub połączenie strony gorącej oryginalnej z zimną mocniejszego turbo plus wirniki. Tu też nikt nie naprawia luzów zmiennej geometrii tylko ja czyści. Dlatego też producenci nie przewidują regeneracji tylko wymianę w turbo VNT.
REKLAMA