Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

lampa b造skowa

27 Lip 2005 12:21 1697 3
  • Poziom 9  
    mam problem wykreci貫m z paratu lampke b造skowa i nie iwem jak ja przerob do uzytku zeby b造ska陰 mi na przycisk...
  • Poziom 37  
    Niewiele mo積a si zorientowa o co chodzi w tym po軼ie? Lampy si nie roz豉dowuje tylko kondensator. Lampa dzia豉 w nast瘼uj帷y spos鏏: Przetwornica zasilana z bateryjek "nap璠za" transformator, kt鏎y z uzwojenia wt鏎nego (napi璚ie ok 300V) po wyprostowaniu 豉duje kondensator (zwykle o pojemno軼i 300 - 800 uF/400V). Do tego kondensatora pod陰czony jest palnik (rurka szklanna z dwoma wyprowadzeniami i trzecim stykiem po陰czonym z metalizacj tej rurki lub cienkim drucikiem doklejonym do rurki zwykle na jej 鈔odku). Po w陰czeniu przetwornicy kondensator 豉duje si do warto軼i 300 - 400V a po "pstrykni璚iu" zdj璚ia synchronizator zwiera styk (lub "elektronik") i przez uk豉d zap這nowy wytwarza impuls zap這nowy podany w豉郾ie do tego trzeciego styku na lampie (palniku). Powoduje to zap這n gazu w rurce i roz豉dowanie kondensatora. Je郵i chcesz r璚znie sterowa b造skiem takiej lampy to trzeba ten ok豉d elektroniczny lub styk synchronizacji) zast徙i r闚noleg造m przyciskiem, kt鏎ego zwarcie (naci郾i璚ie) spowoduje b造sk.
    P.S.
    Pytanie zosta這 zmienione ju po mojej odpowiedzi ale nie na tyle, 瞠by co wyja郾i tylko, ewentualnie zagmatwa bo moja odpowied nie koresponduje z tak postawionym pytaniem. Nie powinna istnie mo磧iwo嗆 zmiany postu po kolejnej odpowiedzi!
  • Poziom 27  
    Witam!
    lampa sie nie laduje tzklko , laduje sie kondenstaror i jego naleyz rozladowac.

Pozdrawiam!
    ps. uwazaj na naladowany kondenstor , bo moze ostro pokopac przy takiej zabawie:D
  • Poziom 37  
    Mo瞠sz zrobi z element闚 wymontowanych jak捷 prost lamp b造skow (bez przetwornicy) lub stroboskop ale, 瞠by poda jaki schemat realny to trzeba zna parametry wymontowanych element闚.
    Poza tym nie musia貫 zak豉da drugiego tematu tylko pyta dalej w jednym! I nie zmieniaj swych wcze郾iejszych post闚 bo b璠zie kociokwik!