Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch Classixx 5 WAA20261PL/16 - jaki komplet łożysk?

pritchard 07 May 2017 18:46 7251 5
Bosch
    pritchard
    Level 11  
    Witam wszystkich,
    W mojej blisko 6-cio letniej pralce zaczęły hałasować łożyska, szczególnie przy wirowaniu. Nie wyczułem luzów na krzyżaku, czy osi, jedynie słychać że jest głośniej niż bywało wcześniej.

Mam pytanie do znających się w temacie, jakie konkretnie są w tej pralce łożyska i jaki simmerring - uszczelniacz? Przed rozebraniem tego nierozbieralnego, nieszczęsnego zespołu piorącego chciałbym wiedzieć czy takie łożyska będę w stanie kupić.

Poniżej zamieszczam film, na którym widać jak to pracuje. Niestety nie nakręciłem filmu z pracy samego bębna (zdjęty pasek napędowy).

• Bosch
    pritchard
    Level 11  
    Podbijam.

Bardzo proszę o pomoc. Czy nikt nie wie jakie w tej pralce są łożyska i uszczelniacz?
  • Bosch
    mirofalcon
    Level 24  
    W tej pralce jest klejony zespół piorący, przy tej pralce producent nie podaje rozmiarów łożysk, jako część zamienna jest cały zespół piorący, kod części: 00244196
    pritchard
    Level 11  
    Wiem, że jest klejona wanna. W przeciwnym razie nie zadawałbym takiego pytania :-) Cały zespół piorący, w sklepie z częściami zamiennymi, kosztuje ok. 700zł. Jakaś paranoja.
    pritchard
    Level 11  
    Napiszę jak się sprawy mają. Ponieważ nie miałem miejsca na samodzielną wymianę łożysk, zdecydowałem się wysłać cały zespół piorący do Pana Rafała z Krosna (ogłoszenie na OLX). Kurier odebrał paczkę ode mnie w poniedziałek (15.05). Cena przesyłki kurierskiej w tamtą stronę to niecałe 25zł. Okazało się, że krzyżak jest ok, więc wymieniono ponoć tulejkę pod uszczelniacz, dwa łożyska i sam uszczelniacz, zapłaciłem 225zł. Przesyłkę miałem u siebie w piątek (19.05). Więc sumarycznie za ok. 250zł mam naprawiony zespół piorący. Pralka pracuje jak nowa. Przy okazji odkamieniłem grzałkę i wszystkie gumowe węże, bo nagromadziło się tam bardzo dużo kamienia. Jutro postaram się wrzucić filmy pokazujące jak pracował zespół piorący przed i po naprawie. Pozdrawiam.
    knedel
    Level 10  
    Może ja miałem niefarta - krzyżak był naprawiany tuż przed urlopem pana Rafała - ale mnie pan Rafał z Krosna kiepsko dorobił krzyżak. Przed awarią krzyżaka bęben pracował centrycznie. Wysłałem cały zespół piorący kurierem, w Krośnie obudowę rozcięto, naprawiono krzyżak, sklejono i dostałem przesyłkę z powrotem. Złożyłem pralkę i lekkie rozczarowanie - bęben ma odczuwalne bicie powyżej 400 obrotów wirowania. Zatem wymieniłem dwa amortyzatory bębna - pralka 8 letnia - niestety nie pomogło. Nie chce mi się ponownie rozbierać całej pralki, pakować zespołu piorącego, wysyłać itd. Pralka Bosch WAA2027JPL.
    Reasumując - ponownie nie podjąłbym się takiej naprawy.