Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C-328 (silnik od C-330) obudowa rozrządu

07 Maj 2017 23:42 2934 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    Remontuję z wujem Ursusa C-328, niestety z przyczyny braku części oryginalny silnik (wał korbowy pękł na pół) został wymieniony na inny od C-330. Po wielkich trudach i wymianach praktycznie wszystkich części (pierścienie, głowica itd.) ciągnik zaczął zapalać :D Niestety po dniu docierania silnika traktor podczas jazdy zgasł. Nie usłyszałem żadnego puknięcia. Po paru próbach zaciągu usterka się ukazała, ukręcił się wałek od pompy dającej paliwo na wtryski (nie wiem jak to fachowo nazwać, jeśli ktoś mnie poprawi to dziękuję :)) Po paru zaciągach tryb uderzył w obudowę rozrządu :cry: Niestety obie części obudowy są do wymiany. I tu się pojawia moje pytanie - czy obudowa z oryginalnego silnika C-328 (S-312B) pasowałaby do silnika z C-330 (S-312C)?

Proszę o szybką odpowiedź
    Pozdrawiam
    AS
  • Poziom 9  
    hevet2 napisał:
    Niestety nie.

A w którym miejscu się one różnią. Ja ostatnio szukałem pokrywy do C-328 (w celu porównania) i nie znalazłem żadnego ogłoszenia z nowymi. Czyli mam rozumieć, że jak ktoś szuka pokrywy do silnika od C-328 to nie może naprawić swojego "byczka"?

AS
  • Poziom 16  
    olosz2000 napisał:
    Witam,
    Remontuję z wujem Ursusa C-328, niestety z przyczyny braku części oryginalny silnik (wał korbowy pękł na pół) został wymieniony na inny od C-330. Po wielkich trudach i wymianach praktycznie wszystkich części (pierścienie, głowica itd.) ciągnik zaczął zapalać :D Niestety po dniu docierania silnika traktor podczas jazdy zgasł. Nie usłyszałem żadnego puknięcia. Po paru próbach zaciągu usterka się ukazała, ukręcił się wałek od pompy dającej paliwo na wtryski (nie wiem jak to fachowo nazwać, jeśli ktoś mnie poprawi to dziękuję :)) Po paru zaciągach tryb uderzył w obudowę rozrządu :cry: Niestety obie części obudowy są do wymiany. I tu się pojawia moje pytanie - czy obudowa z oryginalnego silnika C-328 (S-312B) pasowałaby do silnika z C-330 (S-312C)?

Pozdrawiam
    AS
    witam powinna pasowac

Dodano po 2 [minuty]:

hevet2 napisał:
    Niestety nie.
    a gdzie kolega znalazl ruznice?
  • Poziom 9  
    diesel022782 napisał:
    olosz2000 napisał:
    Witam,

Pozdrawiam
    AS
    witam powinna pasowac

Dodano po 2 [minuty]:

hevet2 napisał:
    Niestety nie.
    a gdzie kolega znalazl ruznice?

No właśnie też mi się tak wydawało, ale chciałem się zapytać :D
    A tak z innej beczki - czy ktoś może mi podać link do krótkiego opisu regeneracji rozrusznika od tych Ursusków? Bo szukałem czegoś sensowniego i nic nie znalazłem.

AS
  • Poziom 9  
    Kolego hevet. One są podobne, bo wuja montował ta od c-328 i idzie ją na silnik od c-330 zamontować. :D
  • Poziom 9  
    Dziękuję za zaangażowanie w temacie - pokrywa pasuje i (mam nadzieję :D ) posłuży parę dobrych lat! Pozdrawiam!

• Poziom 16  
    olosz2000 napisał:
    Dziękuję za zaangażowanie w temacie - pokrywa pasuje i (mam nadzieję :D ) posłuży parę dobrych lat! Pozdrawiam!

spoko wiele razy robilem c325 c328 i 30 , nie myslalem wtedy nad ruznicami do mometu czytania twojego postu ale tak analizujac napisalem ze powinna pasowac, noi tak jak widzisz, pozdrawiam