Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung GT-E 1150i-wyłącza się samoczynnie.

MM2X 10 May 2017 11:43 627 5
    MM2X
    Level 26  
    Telefon znajomej, wiem prosty ale ona nie chce wymieniać, - kilka rozmów w miesiącu, siedzi w stacjonarnym ;) - mały lekki w sam raz do torebki :) .
    Wyłącza się samoczynnie, najczęściej po zakończeniu rozmowy ale nie jest to reguła.
    Bateria ma ok.12 m-cy, ładuje się normalnie, stan naładowania nie ma wpływu na wyłączanie telefonu, zarówno przy 2 kreskach jak i pełnym naładowaniu. Nie ma
    w nim funkcji ustawień fabrycznych albo nie potrafię w nie wejść, może inne sugestie?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    conrad9210
    Level 24  
    Cześć. Postukaj nim troszkę. W zamiennikach bateria czasami jest minimalnie krótsza i może pracować na stykach baterii i rozłączać napięcie. Sprawdź też na drugiej baterii.
    Pozdrawiam
    MM2X
    Level 26  
    Od opukiwania zacząłem, bateria jest oryginalna samsunga wchodzi praktycznie na styk, może po 0,2-0,3 milimetra zostaje luzu na przeciwnych końcach. Styki też czyściłem, zatem pozostaje wymienić baterię, jaką kupić?
  • Helpful post
    conrad9210
    Level 24  
    Do takiego staruszka to już raczej nie ma co wybrzydzać niestety. Oryginały to w większości podróbki. Natomiast prawdziwe będą mniej więcej tak samo stare jak telefon :( Polecić mogę baterie BlueStar do importera partnertele.com. Na co dzień kupujemy od nich różne i są ok, bez problemu też wymieniają na gwarancji (1Rok). Poszukaj na popularnym portal aukcyjnym. Są w dobrej cenie :) Pozdrawiam
  • Helpful post
    mahcin
    Level 27  
    *2767*3855# Jest to kod na przywrocenie ustawien fabrycznych i wykasowanie danych z telefonu.
    Jak nie pomoze, nastepnym krokiem bym wgral najnowsze oprogramowanie, tani model ale o dziwo kilka aktualizacji oprogramowania bylo. Jak to nie pomoze, naprawa fizyczna, zaczac od podlaczenia pod amperomierz i pomiar poboru pradu.
    MM2X
    Level 26  
    mahcin wrote:
    *2767*3855# Jest to kod na przywrocenie ustawien fabrycznych i wykasowanie danych z telefonu.

Dziękuję.
    Znajoma akurat jest na urlopie, po jej powrocie sprawdzę.