Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux EOB64201X wylacza sie

10 Maj 2017 17:11 1290 4
  • Poziom 4  
    Witam,
    Mam problem z piekarnikiem electroluxa. Na poczatku po nagrzaniu piekarnik wylaczal sie wiec wymienilismy termostat. Po wymianie piekarnik grzeje sie do ok 200° i po pewnym czasie gasnie, lacznie ze swiatelkiem. Dopiero po ostygnieciu mozna spowrotem wlaczyc piekarnik. Jaki moze byc problem? Da sie to naprawic?
    PS. raz pojawil sie blad F11 cokolwiek to znaczy.
    Dziekuje za odpowiedzi
  • Poziom 1  
    Czy działa wentylator chłodzenia komory zewnetrznej?
  • Poziom 4  
    Wszystko dziala, wentylator rowniez poki piekarnik nie wylaczy sie po nagrzaniu.
  • Poziom 18  
    Do sprawdzenia ogranicznik temperatury mocowany do obudowy piekarnika
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,
    mam podobny problem z tym samym piekarnikiem EOB64201X.

Objawy:
    1. Bezpośrednio po włączeniu piekarnika wszystko chyba działa jak należy (wentylator górny obudowy jeszcze nie włącza się, jeszcze nie potrzebuje. Ustawienie góra+dół 200 stopni).
    2. W miarę rozgrzewania się piekarnika, po kilkunastu minutach, piekarnik wyłącza się. Nie działa nawet światło (wentylator obudowy nie włączył się do tego momentu), działa zegar.
    3. Mija parę minut i włącza się sam wentylator obudowy... inne funkcje poza zegarem dalej są niedostępne.
    4. 2-3 minuty później piekarnik działa normalnie... i 20 minut na temperaturze 250 stopni nie powoduje wyłączenia piekarnika.

Co próbowałem zweryfikować:
    1. po otworzeniu obudowy - podłączenie wentylatora obudowy "na krótko" uruchamia wentylator - zakładam że jest sprawny.
    2. podmuchanie gorącym powietrzem suszarki na "ZN LIMITOR" (czyli czujnik temperatury w obudowie) powoduje włączenie wentylatora obudowy.

Ogranicznika temperatury nie znalazłem (nie szukałem, gdy miałem rozłożony piekarnik) i nie wiem jak mógłbym go zweryfikować ?

Pytanie więc - czy do wymiany jest czujnik temperatury w obudowie "ZN LIMITOR" (bo za późno włącza wentylator), czy też do wymiany jest ogranicznik temperatury (bo zbyt wcześniej odcina zasilanie)? Jak to ewentualnie sprawdzić?
    A może wentylator obudowy powinien włączać się od samego początku?

Z góry dziękuje za podpowiedzi!

EDYCJA 2019-01-27
    Informacja dla innych zainteresowanych w przyszłości:
    Pomimo braku odpowiedzi zdecydowałem się na wymianę czujnika temperatury "ZN LIMITOR" i to był poprawny wybór. Po wymianie, która jest bardzo prosta, piekarnik działa tak jak powinien.