Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet Kalos 1.2 8V - Falowanie obrotów , wolno schodzi z obrotów

11 Maj 2017 14:05 1824 6
  • Poziom 10  
    Witam
    W kalosie falowały obroty i przerywał
    Wymieniłem przewody + świece ok przerywanie ustało
    przy okazji olej i regulacja zaworów, na falowanie czyszczenie przepustnicy przeczyściłem odpaliłem chodzi ok , na drugi dzień rano po dopaleniu gasł tak z 3 razy a po 10 sec na chodzie już ok - więc wykonałem Procedurę uczenia się biegu jałowego i po tym już się zaczęło ......kalos różnie z obrotami szalał podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła nie spada z obrotów lub trwa to z minutę , po adaptacji dalej rano nie odpalał tak jak przed czyszczeniem więc jeszcze kilka razy robiłem adaptację dzisiaj rano było tak
    Po odpaleniu na zimnym silniku obroty są ok 2,5k po czym spadną (ok 1min )do około 1050 - pierwszy raz wydawało się że jest ok
    i teraz bywa różnie przytrzymanie chwile na 2k obr. i puszczeniu gazu powoduje że obroty spadną do 1k i zaraz podejdą do 1,7k spadną do 1,5k i tak w kółko 1,5-1,7k czasem zaczną spadać do 1k a czasem jak nie przydławię silnika na biegu bez gazu do 1k to samoistnie nie spadną
    po nagrzaniu silnika podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła kiedy silnik miał 2,5k powoduje że obr. faluja od 1,5-1,7 i nie spadną a czasem jest ok a jak wcisnę sprzęgło trochę pow 1k to podskoczą do 1,5 i spadną na 1050
    Błędów żadnych niema , lewego powietrza nie łapie sprawdzone na plaka a zatkanie dolotu ręką za filtrem powoduje że silnik zgaśnie.
  • Poziom 14  
    Kabel vag program chevrolet explorer i adaptacja przepustnicy.
  • Moderator Samochody
    A czasami jakieś podciśnienie nie spadło??
  • Poziom 10  
    koojot napisał:
    Kabel vag program chevrolet explorer i adaptacja przepustnicy.

To właśnie było robione.
    szymitsu21 napisał:
    A czasami jakieś podciśnienie nie spadło??

No niestety wszystko na miejscu.

Jakieś pomysły co jeszcze mógłbym zmierzyć podejrzeć chevrolet explorer?? może akurat jakoś głupota jak to zwykle bywa :(
  • Poziom 28  
    Jaki masz układ sterowania pracą silnika Delphi HV 240,czy Delphi MR 140.
  • Poziom 10  
    moto-kord napisał:
    Jaki masz układ sterowania pracą silnika Delphi HV 240,czy Delphi MR 140.

Siemens Sirius D42
  • Poziom 28  
    Sprawdzę jutro w innym programie workshop pokazuje tylko Delphi.