Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gubiony zasięg orange funbox 2.0

11 Maj 2017 23:01 3972 13
  • Poziom 5  
    Witam, mój problem polega na tym iż pewnego dnia bez zmieniania niczego, laptop zaczął gubić sygnał WiFi w pokoju w którym zawsze go miał. Modem mam ustawiony w pokoju w pokoju i tylko tam laptop się z nim łączy, gdy chce używać go w innym pomieszczeniu połączenie zanika oraz nie jest możliwe wyszukanie żadnej sieci. Laptop jest firmy HP, modem to orange funbox 2.0. Sytuacja ta zaszła z dnia na dzień. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 25  
    Najpierw reset Funboxa.
    Jeśli dalej nie chce współpracować to pewno wizyta serwisu. Ja już jeden wymieniłem i kolejny zrywa połączenie WiFi.
  • Poziom 5  
    Sęk w tym, że internet na stacjonarnym działa normalnie jak i na innych urządzeniach w całym domu, WiFi normalnie łapie.
  • Poziom 27  
    Wymienianie Funboxa nic nie da gdy ściany są grube i sygnał WiFi jest przez to nadmiernie stłumiony.
    Tak samo nic nie da, gdy laptop ulega uszkodzeniu, jak w tym przypadku (prawdopodobnie).
    Prawdopodobnie padła karta lub urwała się antena. Sprawdź poziomy mocy raportowane przez laptop. Dla porównania zobacz co pokazuje smartfon lub inny laptop. Użyj jakiejś apki do pokazania poziomu mocy, kreski nie są miarodajne. Użyj Acrylic WiFi lub inSSIDer 2.x na PC i coś w stylu WiFi Analyzer na Androida.
    Jeżeli urządzenie stojące obok działa a laptop nie, to szukaj dalej przyczyn w laptopie.
    Taki efekt raczej nie wystąpi przy problemach programowych, ale odpalić kontrolnie kompa w trybie awaryjnym z obsługa sieci nie zawadzi.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    adasito napisał:
    Sytuacja ta zaszła z dnia na dzień

Instalacja na komputerze InSSIDera v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru - zobaczymy ile tam jest sieci wifi i na jakich kanałach pracują.
  • Poziom 5  
    Dobrze wykonałem na laptopie oraz na komputerze. Nie wiem czy o to chodziło ale wstawiam, gdyby nie to proszę o dokładniejsze instrukcje. Pokoleji najpierw w pokoju w którym jest modem, póżniej przejście do salonu i powrót.Gubiony zasięg orange funbox 2.0 Gubiony zasięg orange funbox 2.0
    To "darmowe orange wifi" też jest Twoje? - jest niezabezpieczone.
    A główna sieć też ma jakieś dziwne szyfrowanie.

adasito napisał:
    Sytuacja ta zaszła z dnia na dzień

adasito napisał:
    tylko tam laptop się z nim łączy, gdy chce używać go w innym pomieszczeniu połączenie zanika oraz nie jest możliwe wyszukanie żadnej sieci

Ale:
    - może wirus na tym HP,
    - uszkodziła się karta wifi w nim,
    - zainstalowałeś jakiś program...

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i testuj.
  • Poziom 5  
    Darmowy orange WiFi nie jest mój to poprostu reklama orange. Ogólnie jest też rzecz która mi się nie podoba i nie rozumiem. Szwagier próbując coś pozmieniać zmienił stara nazwę sieci "FunBoxx2-A75C" na nową ''ManiekWiFi". No i teraz laptop widzi tylko sieć ManiekWiFi a telefon widzi obydwie i łączy się z FunBoxx2-A75C.
    adasito napisał:
    Darmowy orange WiFi nie jest mój to poprostu reklama orange

To zmień nr kanału Twojej sieci, bo nadajecie na tym samym.
    adasito napisał:
    No i teraz laptop widzi tylko sieć ManiekWiFi a telefon widzi obydwie i łączy się z FunBoxx2-A75C.

Zrób co napisałem wyżej.
  • Poziom 5  
    Zrobione, droga ta sama.

Czyli to TWOJE darmowe wifi - sygnał jest teraz gorszy.
    KOCUREK1970 napisał:
    Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i testuj.

A co z tym?
  • Poziom 5  
    Poprzednie u góry jest w trybie awaryjnym. Nie jest to moje, nie spotkałeś się z sytuacją w której mogłeś wyszukać sieć o takiej nazwie? To strona orange, po zalogowaniu do sieci można obejrzeć tylko ich stronę. I sprawdziłem rodzaj zabezpieczeń to WPA/WPA2 Mixed. A kanał na jaki najlepiej zmienić, obojętne?
    adasito napisał:
    Nie jest to moje,

Jest Twoje - byłeś na kanale 11 i tamta też, zmieniłeś na 1 i ta też zmieniła.
    To takie darmowe wifi dla klientów tego operatora - udostępnia je każdy ich klient.
    adasito napisał:
    sprawdziłem rodzaj zabezpieczeń to WPA/WPA2 Mixed.

Klucz do sieci jaki wpisałeś? - jakiś swój, czy wskazany przez operatora.
    adasito napisał:
    kanał na jaki najlepiej zmienić, obojętne?

Sam dobierz - sygnał ma być około -50 i mniej najlepiej.

Warto też rozważyć, czy nie uległa awarii wbudowana karta wifi.
  • Poziom 5  
    To tego nie wiedziałem. Klucz jest wpisany przeze mnie a jest jakaś możliwa opcja sprawdzenia tej karty samemu czy serwis?