Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio FM prosze o odpowiedz

27 Lip 2005 20:04 2420 16
  • Poziom 12  
    Witam!

Prosze o podanie schematu malego i taniego radyjka FM wszystkie schematy mile widziane
    bardzo prosze o schematy
    z gory dzieki

pozdro for all
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Witam! Przyznam, się ze twój post mnie za skoczył, czy Ty planujesz to budować, dzisiaj na targu bez problemu kupisz radio za parę groszy, w nie, których sklepach nawet po 4zł były, tego po prostu się nie opłaca robić, chyba, że w celach edukacyjnych, zobacz tam, coś powinieneś znaleźć.
    Pozdrawiam
    http://www.elektroda.net/audio/index.html
  • Poziom 12  
    Janek ja to robie boo jestem poczatkujacy wiec podales mi link ale nic nie znalazlem wiec jak bys mogl mi poszukac i dac jako zalocvznik bylbym bardzo wdzieczny

pozdro for all
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Witam! Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, w piwnicy mam zodiaka i parę jeszcze jakiś tam radyjek, miał byś się, na czym szkolić, tym bardziej, że jest to przestrzenne i fajnie się lutuje, po pytaj kolegów, sąsiadów, może mają jakieś rupiecie, po piwnicach, strychach, na takich to się świetnie eksperymentuje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    hmmm..
    mi trzeba jeszcze cos tanszego!
    prosze o schematy!!!!!!

pozdro for all

ps.nemo07 jak juz podales te linki to moze bys mi poszukal bo ja nie moge znalezc .

Dodano po 4 [godziny] 51 [minuty]:

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ TO MOJE PEIRWSZE RADIO

POZDRAWIAM
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    dzieki
    ale jeszcze jeden problem
    zdecydowalem sie na to radio z pierwszego linku i pierwszego schematu
    tylko nie wiem jaka cewke tam dobrac ?
    Nie znam dobrze angielskiego .

Pozdrawiam!
  • Specjalista - oldradio
    Dragon120 napisał:
    dzieki
    ale jeszcze jeden problem
    zdecydowalem się na to radio z pierwszego linku i pierwszego schematu
    tylko nie wiem jaka cewke tam dobrac ?
    Nie znam dobrze angielskiego .

Ten układ jak dla mnie nie ma prawa zadziałać - obra tranzytory pracują w nasyceniu. I nie widzę, gdzie miałaby tu detekcja FM zachodzić, nawet przy poprawnym spolaryzowaniu tranzystorów.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    uruchomilem po czesci , ale jeszcze nie dziala tak jak nalezy ,
    1. antene mam zrobiona z kabla 70cm i zawieszona wysoko
    2. cewke mam zrobioną na ferrycie o dl. 10cm i srednicy 7,8mm na to mam nawiniete 7 zwojów drutem srednicy z emalia 0,7mm
    3. jedynie trymer mam troszeczke wiekszy - 100p

Radio szumi stacje sie zlewaja , slysze kilka na raz, ale jeszcze nie to najwazniejsze slysze jakies niemieckie iitd. stacje , gadaja po niemiecku, raz udalo mi sie odebrac cos po polsku , ale nie za dobrze i tez zlewalo sie z innymi stacjiami niemieckimi ,
    czy wina jest ten trymer ? czym tak w ogole mam ustwic radio , cewka czy trymerem ?
    jesli trymer jest przyczyna to jutro kupie odpowiedni , bo dzis znalazlem tylko taki
    aha zasilam to 5,6V bo przy 3V radio nic nie odbieralo prawie

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Witam
    Zrobilem wszystko tak jak jest na schemacie ale radio chyba jest kiepskie bo nie dbiera czysto teraz da się odebrac radio rmf fm ale bardzo slabo slychac
    radio gra i nie wiem czy tak ma byc jesli tak to moze bym zrobic cos innego cos prostego.
    z gory dziekuje za odpowiedz !
    pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 1