Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideorejestrator / kamerka samochodowa z podczerwienią, jaki?

sauber94 18 May 2017 17:30 4119 9
    sauber94
    Level 8  
    Witam, potrzebuję kupić wideorejestrator / kamerkę samochodową z funkcją podczerwieni aby w nocy przy totalnej ciemnicy było coś widać. Jest sporo urządzeń wyposażonych w podczerwień lecz nie udało mi się znaleźć żadnego filmiku na youtube, który przedstawiłby jak takie coś się zachowuje w nocy przy totalnym braku światła.
    eurotips
    Level 38  
    A jaki masz na to budżet ?
    I nie szukaj nawet w cenie do 200 zł bo takie coś po prostu nie istnieje.
    Już nie jeden naczytał się bzdur na pudełku i chciał zobaczyć kto mu samochód porysował w nocy.
    Jeśli chcesz nagrać coś w ciemności musisz samodzielnie zadbać o porządny reflektor podczerwieni i tak na odległość do kilku metrów będzie można coś ta tym nagraniu dostrzec.
    sauber94
    Level 8  
    Budżet załóżmy że około 400 PLN. No sam nie wiem szczerze. Za 200 PLN to ja bym nawet zwykły nie kupił bo wiem, że taki ma słabą jakość nagrywania nawet i w dzień.
    rotten21
    Level 2  
    za 349zł na Frago.pl masz dosyć fajną kamerkę samochodową xBlitz myśle, ze spelni Twoje oczekiwania :)
    Brozerihno
    Level 24  
    Xblitz GO Full HD/2"/170 za niecałe 400 zł jest w nim tryb nocny wystarczy wpisać na Youtubie są filmy z nocy i dnia.
    sauber94
    Level 8  
    Brozerihno wrote:
    Xblitz GO Full HD/2"/170 za niecałe 400 zł jest w nim tryb nocny wystarczy wpisać na Youtubie są filmy z nocy i dnia.

Tylko mi chodzi o to by radził sobie w całkowitej ciemności bez jakichkolwiek świateł w aucie czy też na drodze.
    Brozerihno
    Level 24  
    Tego nie wiem nie testowałem podałem ci to co w tej cenie uważam za dobre patrz testy na YouTubie najlepiej
    mariann
    Level 37  
    Witam
    sauber94 wrote:
    potrzebuję kupić wideo rejestrator / kamerkę samochodową z funkcją podczerwieni aby w nocy przy totalnej ciemnicy było coś widać

Z jakiej odległości ma być coś widoczne?
    Rafiik89 wrote:
    Xblitz Go Full HD ja mam i radzi sobie dobrze, w całkowitej ciemności również daje rade jak należy

Zwykle wideo rejestrator zamontowany w samochodzie, w całkowitej ciemności radzi sobie bardzo źle. Po pierwsze podczerwień oświetla najpierw szybę, a odbite światło sprawia, że obraz jest trochę jakby zamglony. Po drugie, moc oświetlacza przy wideo-rejestratorze, jest bardzo mała. Na zewnątrz w całkowitej ciemności, zasięg takiego oświetlacza, to kilka metrów. Czasem 2 metry. Zależy od modelu rejestratora.
    Pozdrawiam
    Rafiik89
    Level 9  
    Tu muszę się nie zgodzić :) owszem, wiadomo, że nie będzie radził sobie idealnie, ale mój akurat naprawdę daje radę, obraz nie jest może idealny, ale widoczność jest zachowana :) ta kamera xblitz, którą podlinkowałem nie jest zła.