Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferroli Domina C24 E problem z ciepłą wodą użytkową

22 Maj 2017 22:06 2220 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam piecyk Ferroli Domina C 24 E - użytkuję go 10 rok. Problem jest z ciepłą wodą użytkową - w sezonie zimowym gdy piec jest stale załączony wszystko było ok, teraz w sezonie wiosennym piecyk nie odpala przy okręceniu ciepłej wody. Poprosiłem serwisanta o przegląd i przeczyszczenie. Serwisant stwierdził, iż piecyk jest ok tylko za słabe ciśnienie wody(przeczyścił piecyk). Sprawdziłem ciśnienie dochodzące do piecyka - jest ok, ale faktycznie ciśnienie ciepłej wody wychodzące z piecyka jest małe. Czytając posty wymieniłem obydwa czujniki temperatury c.o.(34 wg.schematu) i c.w.u. (42w.g. schematu) na nowe. Problem nie rozwiązany. Ciepłą wodę uzyskuję rozkręcając potencjometr c.o. i c.w.u na maksimum - nalewam wodę - a następnie zakręcam potencjometry. Serwisant stwierdził, iż zaprzestaje serwisowania piecyków Ferroli. Proszę o podpowiedź.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Dodano po 37 [minuty]:

Jeszcze dodam, że kiedy jest odkręcona ciepła woda użytkowa nie zapala się dioda na panelu od niej.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    To nagrzewnica jest zakamieniona stad niskie cisnienie wody.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedź. Umówiłem się z drugim serwisantem na odkamienienie.
    Po zakończeniu wizyty serwisanta napiszę jak zakończyła się ta usterka.
    Dziękuję GETomek :)
  • Poziom 9  
    Po rozmowach zrezygnowałem z odkamieniania i jednak kupiłem nowy. Szanse na poprawną pracę były zbyt małe a odkamienianie to koszt ok 400zł.
    Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam