Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW touran 2003 - sprzęgło jednomasowe

kuba021 25 Maj 2017 08:21 1236 5
  • #1 25 Maj 2017 08:21
    kuba021
    Poziom 14  

Witam.posiadam tourana z silnikiem 1.9tdi 105km,zaczyna przystukiwać dwumasa i tu moje pytanie czy swap na jednomas ma sens i czy przy skrzyni 6 biegów można założyć jednomas?? jak można to jaki??znalazłem NTY LTD takiej firmy zestaw za rozsądne pieniądze??

0 5
  • #2 25 Maj 2017 08:30
    ociz
    Moderator Samochody

Nie widzę sensu. Chyba że ktoś uprawia PSJ i przez to szybko niszczy dwumasę. Bierz pod uwagę że jak zużyjesz ten zamiennik to do wymiany wtedy znów cały komplet z kołem zamachowym, bo samej tarczy i docisku nie dostaniesz.

0
  • #3 25 Maj 2017 09:46
    patryk44gks
    Poziom 14  

Raczej nie ma sensu wkoncu po cos ten dwumas tam jest, a po drugie przeciez znowy aż tak szybko sie nie zuzywa. Zakładaj kpl sprzęgla firmy LUK a bedziesz zadowolony

0
  • #4 25 Maj 2017 17:24
    keepermariox
    Poziom 12  

Dodam tylko że nie jest po coś tylko służy on eliminacji drgań skrętnych na wale silnika. Po wymianie na jednomas pojawią się wibracje nadwozia na postoju, przy przyspieszaniu, a same elementy układu napędowego będą narażone na większa obciążenia, w tym wał silnika. Moim zdaniem nie gra nie jest warta świeczki

0
  • #5 25 Maj 2017 21:02
    patryk44gks
    Poziom 14  

No tak ja doskonale wiem po co on tam jest dlatego osracam go usuwać. A został on tam zamontowany ze względu na coraz wiekszy moment obrotowy osiagany przez silniki co moglo by uszkodzic układ przeniesienia napedu

0
  • #6 26 Maj 2017 18:41
    kakibara
    Poziom 27  

Czesc. W sharanie 110 km tdi zmienilem dwumas na zwykle kolo zadnych niepokojacych drgan, caly czas od poczatku do konca ciagal lawete. Producenci znanych marek sami wprowadzili zestawy zastepcze. Po za tym jezeli sie nie zdecydujesz na wymiane na zwykle sprzeglo, przemysl regeneracje dwumasy - sam robilem kilka razy w jednym samochodzie po przebiegu 311 tys km i za mnie przejezdzil jeszcze 2 lata bez problemu- czemu pisze tu o regeneracji z jednej strony bylem zawsze zadowolony a po drugie dostajesz 2 lata gwarancji i facet przez 24 miesiace pomoze ci, co do kupna w hurtowni czy w sklepie jakiegos zestawu dostaniesz rok gwarancji - ale jezeli przyniesiesz zestaw do sklepu - zycze powodzenia ze uznaja gwarancje.

0