Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritzbox 7362 SL jako IP Client, telefon dziala, czy nie?

andrzej1771 25 Maj 2017 16:28 741 17
  • #1 25 Maj 2017 16:28
    andrzej1771
    Poziom 9  

Po burzy nawalił mi Fritzbox 7390, nie działa już wogole.

Mam tutaj inny Fritzbox 7362 SL. Problem w tym, że nie ma Annexu A tylko B dlatego modem nie bedzie dzialac.

Tak wiec aby wszystko działało jak trzeba chcę:
    1. Podłączyć modem z TP Link TD-W8968 do gniazda telefonicznego.
    2. Skonfigurować Fritzbox 7362 SL jako IP Client
    3. Połączyć Fritzboxa Lan kablem do LAN1 z TP Linka

Teraz mam pytanie. Czy podłączony telefon do FB 7362 SL bedzie działać?

0 17
  • #2 25 Maj 2017 16:50
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Teoretycznie nie zadziała bo brakuje adresu IP bramy domyślnej.

0
  • #3 25 Maj 2017 17:58
    andrzej1771
    Poziom 9  

Nie bardzo to rozumiem. Ja myślałem, że:

1. Przy włączonym DHCP TP Link automatycznie podaje IP dla kazdego "sprzetu" podłączonego do Fritzboxa.
    2. Przy wyłączonym DHCP można chyba też manualnie wbić IP dla Fritzboxa.

Czy dobrze myśle, czy też może nie?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Maj 2017 18:10
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

andrzej1771 napisał:
    1. Przy włączonym DHCP TP Link automatycznie podaje IP dla kazdego "sprzetu" podłączonego do Fritzboxa.

Tak DHCP "rozda" IP, maskę, bramę oraz DNSY wszystkim urządzeniom podłączonym do jego sieci które o to zapytają (urządzenie musi mieć włączoną opcję klienta DHCP)
    Fritzbox w sieci LAN nie ma włączonego klienta DHCP więc sobie nie pobierze tego IP, dodatkowo ma on już wstępnie ustalony adres IP aby można było wejść na jego stronę konfiguracyjną.

Samo ustawienie LAN IP nie ustawi adresu bramy sieciowej, aby Firtzbox mógł kierować zewnętrzny ruch na TP-Linka

0
  • #5 26 Maj 2017 22:22
    andrzej1771
    Poziom 9  

Heinzek napisał:

Zrealizowałem to teraz praktycznie i pewnych rzeczy nie potrafie sobie wytłumaczyć:

1. W Fritzboksie wprowadzilem numer internetowy, ktory mam.
    2. Dzwoniąc pod ten numer z innego telefonu (np komorkowego 5458123) słysze sygnal taki jakby nikt z drugiej strony nie odbierał.
    3. Niestety telefon podłączony do Fritzboksa nie dzwoni. Nie ma zadnego sygnału.
    4. Najciekawsze jest to, że sygnal z telefonu komorkowego jakoś dochodzić musi do Fritzboksa. Bo na liscie połączeń telefonicznych we FB odnotowane jest kazde połączenie telefoniczne z numeru komorkowego 5458123 z podanym czasem. FB odnotowuje te połączenie jako nieodebrane.

Jak jest to mozliwe, że FB odnotowuje te połączenia? Chociaż teoretycznie miało to być niemożliwe?

A skoro przychodzący sygnal jest rejestrowany przez FB to dlaczego telefon podlączony do FB milczy?

1
  • Pomocny post
    #6 27 Maj 2017 08:27
    whizzo
    Poziom 12  

andrzej1771 napisał:
    Heinzek napisał:

Zrealizowałem to teraz praktycznie i pewnych rzeczy nie potrafie sobie wytłumaczyć:

1. W Fritzboksie wprowadzilem numer internetowy, ktory mam.
    2. Dzwoniąc pod ten numer z innego telefonu (np komorkowego 5458123) słysze sygnal taki jakby nikt z drugiej strony nie odbierał.
    3. Niestety telefon podłączony do Fritzboksa nie dzwoni. Nie ma zadnego sygnału.
    4. Najciekawsze jest to, że sygnal z telefonu komorkowego jakoś dochodzić musi do Fritzboksa. Bo na liscie połączeń telefonicznych we FB odnotowane jest kazde połączenie telefoniczne z numeru komorkowego 5458123 z podanym czasem. FB odnotowuje te połączenie jako nieodebrane.

Jak jest to mozliwe, że FB odnotowuje te połączenia? Chociaż teoretycznie miało to być niemożliwe?

A skoro przychodzący sygnal jest rejestrowany przez FB to dlaczego telefon podlączony do FB milczy?

A nie zapomniałeś zaznaczyć w 'Telephony devices' aby dany słuchawka odbierała połączenia z danego konta SIP? Bo z opisu wynika jakby to nie było zaznaczone.

Dodano po 7 [minuty]:

Heinzek napisał:
    andrzej1771 napisał:

Tak DHCP "rozda" IP, maskę, bramę oraz DNSY wszystkim urządzeniom podłączonym do jego sieci które o to zapytają (urządzenie musi mieć włączoną opcję klienta DHCP)
    Fritzbox w sieci LAN nie ma włączonego klienta DHCP więc sobie nie pobierze tego IP, dodatkowo ma on już wstępnie ustalony adres IP aby można było wejść na jego stronę konfiguracyjną.

Samo ustawienie LAN IP nie ustawi adresu bramy sieciowej, aby Firtzbox mógł kierować zewnętrzny ruch na TP-Linka

Nie do końca ogarniam w czym problem. Ustawienie manualne IP we FB w trybie klient wymaga również wpisanie tak IP, maski jak i bramy oraz DNSów. Wszystko to jest w sekcji 'Account information' i po prawidłowym wpisaniu działa bezproblemowo.

0
  • #7 28 Maj 2017 14:40
    andrzej1771
    Poziom 9  

whizzo napisał:
    Ustawienie manualne IP we FB w trybie klient wymaga również wpisanie tak IP, maski jak i bramy oraz DNSów. Wszystko to jest w sekcji 'Account information' i po prawidłowym wpisaniu działa bezproblemowo.

I tutaj chyba tkwi mój błąd bo mam ustawienie "IP automatycznie przez DHCP", oraz nie mam podanych manualnych danych takich jak IP manualne, DNS... Jakie powinny być prawidlowe dane?

Jeśli powiedzmy, że mój TP Link ma teraz 192.168.1.1
    A automatycznie przyznany DHCP IP Client Fritzbox 192.168.1.105

Jesli dobrze zrozumialem to jakie dane musze tutaj podac?
    1. IP musze zmienić z automatycznego na manualny?
    2. IP adres musze podac, tylko jaki? czego? Routera?
    3. Subnetzmaske 255.255.255.0 ?
    4. Standard Gatway ? Jaki Routera? Czy Fritzboksa?
    5. Primär DNS jaki
    6. Sekundär DNS Server jaki

PS Problem tkwi w tym, że FB zaznacza w protokole telefonów przychodzace numery telefoniczne, a podłączony telefon do FB nie dzwoni i nie ma w nim również wolnego sygnału.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Maj 2017 14:55
    whizzo
    Poziom 12  

andrzej1771 napisał:
    whizzo napisał:
    Ustawienie manualne IP we FB w trybie klient wymaga również wpisanie tak IP, maski jak i bramy oraz DNSów. Wszystko to jest w sekcji 'Account information' i po prawidłowym wpisaniu działa bezproblemowo.

I tutaj chyba tkwi mój błąd bo mam ustawienie "IP automatycznie przez DHCP", oraz nie mam podanych manualnych danych takich jak IP manualne, DNS... Jakie powinny być prawidlowe dane?

4. Standard Gatway ? Jaki Routera?
    5. Primär DNS jaki

1. Jeśli chcesz ustawić dla Fritzboxa statyczne IP to tak.
    2. Wolne IP z Twojej sieci dla Fritzboxa. Czyli jeśli router działa pod adresem 192.168.1.1 to daj np. dla FB 192.168.1.10
    3. Jeśli sieć jest jak z punktu 2 to maska będzie 255.255.255.0
    4. Tak. Standard gateway to adres routera.
    5. DNS wpisz googlowe: 8.8.8.8, 8.8.4.4

Dodano po 4 [minuty]:

whizzo napisał:
    andrzej1771 napisał:
    whizzo napisał:

4. Standard Gatway ? Jaki Routera?
    5. Primär DNS jaki

1. Jeśli chcesz ustawić dla Fritzboxa statyczne IP to tak.
    2. Wolne IP z Twojej sieci dla Fritzboxa. Czyli jeśli router działa pod adresem 192.168.1.1 to daj np. dla FB 192.168.1.10
    3. Jeśli sieć jest jak z punktu 2 to maska będzie 255.255.255.0
    4. Tak. Standard gateway to adres routera.
    5. DNS wpisz googlowe: 8.8.8.8, 8.8.4.4

EDIT: Wrzuć screeny z sekcji "Telephony devices" i 'Telephone numbers' Z "telephony devices' mam na myśli ekran edycji dla danej słuchawki.

0
  • #9 28 Maj 2017 16:07
    andrzej1771
    Poziom 9  

Wpisalem wszystko jak powiedziales:
    5. Primär DNS 8.8.8.8
    6. Secundäres DNS 8.8.4.4

Po czym zauważylem, ze gdy dzwonie sam z komorki na Fritzboksa to LED Fon w FB swieci, a telefon nawet 2 razy zadzwonil, mimo tego polaczenia nie bylo. Pozniej juz wogole nie dzwonil.

Ja pisalem o tym juz wczesniej, ale byc moze nie dziala to wszystko dlatego, ze FB nie ma Annexu A?

0
  • Pomocny post
    #10 28 Maj 2017 16:24
    whizzo
    Poziom 12  

andrzej1771 napisał:
    Wpisalem wszystko jak powiedziales:
    5. Primär DNS 8.8.8.8
    6. Secundäres DNS 8.8.4.4

Po czym zauważylem, ze gdy dzwonie sam z komorki na Fritzboksa to LED Fon w FB swieci, a telefon nawet 2 razy zadzwonil, mimo tego polaczenia nie bylo. Pozniej juz wogole nie dzwonil.

Ja pisalem o tym juz wczesniej, ale byc moze nie dziala to wszystko dlatego, ze FB nie ma Annexu A?

Annex w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia. W trybie IP Client nie używasz modemu.

Dopisz jeszcze w pole PROXY server: sip.halonet.pl

0
  • #11 28 Maj 2017 16:59
    andrzej1771
    Poziom 9  

whizzo napisał:

Annex w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia. W trybie IP Client nie używasz modemu.
    Dzieki tego nie bylem wogole swiadomy.
    Tzn jesli uzywa sie innego modemu anizeli jest w FB to mozna zawsze uzywac FB jako centrali telefonicznej? (Niezaleznie od Annexu?)

Proxy dopisalem. Efekt jest taki, ze jak dzwonie z komorki na FB to na FB "LED FON" swieci. Telefon podlaczony do FB dzwoni, ale po odebraniu w sluchawce slysze buczenie i polaczenia nie ma.

PS Moze jest to problem kabla pomiedzy FB i telefonem?

0
  • #12 28 Maj 2017 17:09
    whizzo
    Poziom 12  

Dokładnie tak jest. W trybie IP Client modem jest wyłączony i Annex nie ma żadnego znaczenia.

A pokaż jeszcze jak wygląda wpis tej 'rozmowy' w sekcji 'voice transmission' (Telephone numbers - voice transmission') Odnajdz te rozmowę i daj zrzut ekranu tak by zobaczyć czy są straty pakietów itd.

Jeśli podejrzewasz, że problem może być z słuchawką ściągnij z PLAY STORE (jeśli używasz Androida) apke FritzApp: https://goo.gl/9JnWe . Zainstaluj i podłacz smartphona do Fritzboxa. Sprawdź czy również wtedy będziesz miał szumy itd.

0
  • #13 28 Maj 2017 17:28
    andrzej1771
    Poziom 9  

Ty myslisz pod "Systemem" protokoly?
    To pod telefonem nic nie ma, mysle ze o tym screenshocie myslisz?

Ja juz 2 telefony probowalem. Jeden (stary) zupelnie nie dzwoni. Ten nowszy dzwoni, ale nie laczy. I tez dziwna rzecz jes w nowym, bo "normalnie jak dziala" to pokazuje mi na swoim wyswitlaczu, ze ktos dzwonil, a ja nie odebralem, czy tez wyswietla kto dzwonil. A teraz w tym wypadku nie pokazuje nic, ze ktos dzwonil, czy tez jaki numer dzwonil. Dla tego telefonu jest to "nie normalne".

Ale zaraz bede probowac dalej. Najpierw musze skonfigurowac Wlan w FB bo do tej pory jeszcze tego nie zrobilem.

0
  • #14 28 Maj 2017 17:36
    whizzo
    Poziom 12  

Nie nie. Znajdź jedną z rozmów tutaj. Zerknij na załączony obrazek. Tam są statystyki rozmów

Fritzbox 7362 SL jako IP Client, telefon dziala, czy nie?

Dodano po 33 [sekundy]:

Aha. I zobacz jak działa z apką na smartfona

0
  • #15 28 Maj 2017 18:08
    andrzej1771
    Poziom 9  

@whizzo :D :D :D :D :D :D Ty jestes naprawde dobry, komplement :D :D :D
    Przez Fritz!AppFON wszystko dobrze dziala. Nie wiem jak moge tobie podziekowac.

Wydaje mi sie ze jest chyba tylko jeszcze problem z kablem telefonicznym (Niemiecki, a moze Polski...tutaj moze cos nie pasowac) to bede musial jakos jeszcze ten problem rozwiazac. Nie wiem jeszcze jak.

Tej statystki rozmow co ty masz to u mnie nie ma. Zobacz wczesniej moj obrazek numer 8.

A czy moglbys mi powiedziec jak moglbym wprowadzic zwykly (nie internetowy czyli stacjonarny) drugi numer telefonu do FB? Mi mowie FB, ze FON1 zajety juz jest. Czy jest to w tym FB wogole mozliwe? Dziekuje

0
  • #16 28 Maj 2017 18:40
    whizzo
    Poziom 12  

andrzej1771 napisał:
    @whizzo :

A czy moglbys mi powiedziec jak moglbym wprowadzic zwykly (nie internetowy czyli stacjonarny) drugi numer telefonu do FB? Mi mowie FB, ze FON1 zajety juz jest. Czy jest to w tym FB wogole mozliwe? Dziekuje

Można. Robisz to przez port DSL/Tel. Do Fritzboxow sa dołączone tzw. kable Y :
    https://www.amazon.de/Y-Kabel-Fritzbox-7113-7140-RJ-45/dp/B00BLJCSBS

a tu jest ich schemat żyłowy: https://en.avm.de/service/fritzbox/fritzbox-7..._Pin-assignment-of-cables-adapters-and-ports/ gdybyś sobie sam chciał taki zrobić

Jedną końcówkę podłączasz do portu DSL/Tel we FBoxie natomiast końcówkę Tel/Analog (jeśli dobrze pamietam podłączasz do analogowego gniazda telefonicznego. Jednocześnie w ustawieniach musisz odblokować linię analogową (Telephone numbers/Line settings) a następnie dodać ją do listy operatorów w sekcji 'Telephone numbers'. I to wszystko.
    Pozdrawiam

0
  • #17 28 Maj 2017 20:24
    andrzej1771
    Poziom 9  

Ja takie Y kable mam. Samemu robione też mam. Podłączenia nie pamietam, bo wtedy podłączałem tylko FB bezposrednio do gniazdka (bez modemu jak teraz TP Linka). Ale pamiętam, że to było duzo zabawy.
    "Jedną końcówkę podłączasz do portu DSL/Tel we FBoxie natomiast końcówkę Tel/Analog (jeśli dobrze pamietam podłączasz do analogowego gniazda telefonicznego.
    " No tak, ale ja mam tutaj juz w gniazdku podłączony modem TP Link. Tak wiec nie mam miejsca już w gniazdku. Chyba że mowisz o wypuszczeniu drugiego gniazdka, zrobieniu sobie samemu?

"Jednocześnie w ustawieniach musisz odblokować linię analogową (Telephone numbers/Line settings) a następnie dodać ją do listy operatorów w sekcji 'Telephone numbers'"
    No własnie jak można odblokować linię analogową, a później dodac do listy operatorów?
    U mnie wyglada to tak:
    Ja u siebie na FB /Linie settings nie widzę opcji do odblokowania lini analogowej.

0
  • #18 29 Maj 2017 08:32
    whizzo
    Poziom 12  

andrzej1771 napisał:
    Ja takie Y kable mam. Samemu robione też mam. Podłączenia nie pamietam, bo wtedy podłączałem tylko FB bezposrednio do gniazdka (bez modemu jak teraz TP Linka). Ale pamiętam, że to było duzo zabawy.
    "Jedną końcówkę podłączasz do portu DSL/Tel we FBoxie natomiast końcówkę Tel/Analog (jeśli dobrze pamietam podłączasz do analogowego gniazda telefonicznego.
    " No tak, ale ja mam tutaj juz w gniazdku podłączony modem TP Link. Tak wiec nie mam miejsca już w gniazdku. Chyba że mowisz o wypuszczeniu drugiego gniazdka, zrobieniu sobie samemu?

Dlatego właśnie potrzebujesz spliter,. Wtedy bez problemu podłączysz y-Kabel z Fritzboxa oraz kabel z modemu. Ważne również jest aby y-kabel był z końcóką rj-11, bądź odpowiednim adapterem. Niemieckie Fritzboxy na zakończenia rj-45, natomiast wersje INT mają końcówki rj-11 i taki właśnie kabel potrzebujesz.

Cytat:

"Jednocześnie w ustawieniach musisz odblokować linię analogową (Telephone numbers/Line settings) a następnie dodać ją do listy operatorów w sekcji 'Telephone numbers'"
    No własnie jak można odblokować linię analogową, a później dodac do listy operatorów?
    U mnie wyglada to tak:
    Ja u siebie na FB /Linie settings nie widzę opcji do odblokowania lini analogowej.

Procedura podobna jak z operatorem VOIP. Jedyna różnica to wcześniejsze odblokowanie linii stacjonarnej w sekcji 'Telephone numbers/Line settings'. Potem dodajesz kreatorem operatora. Chociaz widze, ze w niemieckim Fritzboxie jest to trochę inaczej poukładane. Słowo klucz: FESTNETZ.

Tu link do instrukcji:
    https://en.avm.de/service/fritzbox/fritzbox-7.../1143_Entering-landline-numbers-in-FRITZ-Box/

a t po niemiecku:
    https://avm.de/service/fritzbox/fritzbox-7390...3_Festnetzrufnummern-in-FRITZ-Box-einrichten/

0