logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór głośnika do subwoofera do 100 zł do Fiata Tipo - ma być głośno!

czarek18 28 Lip 2005 18:22 1602 11
REKLAMA
  • #1 1689416
    czarek18
    Poziom 25  
    Posty: 712
    Pomógł: 65
    Ocena: 50
    Witam staję przed wyborem głośnika do suba jaki byście doradzili jakość tego basu jest nie ważna.Impuls może być nawet na poziomie 30ms mi to nie przeszkadza, mam mało wybrednego klijenta.To ma być tak zwany wiejski buczek.Cena z jaką bym chciał się zmieścić to 100zł.Sub będzie grał w fiacie tipo gdzie jedyną przegrodą jest cienka pułka. Aha zależy mi jeszcze na małym pudle maksymalnie 45l.Wszystkie firmy dozwolone również bazarowe badziewia po prostu ma być głośno.Dzięki.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1689451
    Rademal
    Poziom 20  
    Posty: 384
    Pomógł: 15
    1002C 35 literów :)
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 1690163
    Rademal
    Poziom 20  
    Posty: 384
    Pomógł: 15
    Odradzam!

    1. Nie znasz dokłądnie parametrów a domyślać się można ale nie można być pewnym. Wiele głośników myli wygladem prawdziwe możliwosci.
    2. Po co kupić i załować i próbować go dalej sprzedać. Strata czasu i pieniędzy
    3. Lepiej kupić 1002c, Teslę ARN 226 07/04 (moze 2 sztuki jesli zalezy CI na basie),

    No chyba ze jestes maniakiem nie zalezy CI na graniu tylko lupaniu TO kup TUBĘ

    Pozdrawiam!!! :)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 1690199
    rzoska
    Poziom 15  
    Posty: 237
    Pomógł: 2
    Ocena: 22
    Ja również doradzam Alphard CW 1002C mam takiego w obudowie 40L i auto trzeęsie się niesamowicie jest cholernie głośno tak jak miało być.Z tym Audionem daj sobie spokój kupcoś sprawdzonego.CW ma 10" ale założę się że zagra lepiej od tego a pozatym ten audion jest strasznie brzydki:cry:
  • Pomocny post
    #6 1690629
    raveland
    Poziom 28  
    Posty: 1357
    Pomógł: 62
    Ocena: 46
    ten audion to jakis firmowy glosnik czy badziew bo na ktorejs aukcji widzailem kupilo go chyba blosko 30 osob !! !! !!
  • #8 1690858
    czarek18
    Poziom 25  
    Posty: 712
    Pomógł: 65
    Ocena: 50
    Zamówiłem już STX-a GDN-32-150-SS przed założeniem tago tematu ale myślałem że zignorowali zamówienie a tu dzisiaj mail że będzie wysłany 4-08-05r.Tak więc co sugerujecie mam kupę czasu na odwołanie zamówienia brać STX-a czy alpierda.Aha napędem będzie mostek na TDA więc mocy nie braknie.Dzięki
  • Pomocny post
    #9 1690925
    Dee Jay Gucio
    Poziom 20  
    Posty: 381
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    Jeśli zależy Ci na dużym natężeniu dźwięku przy słabym wzmacniaczu to kup głośnik 12" który ma jak największą skuteczność.
  • #10 1690966
    czarek18
    Poziom 25  
    Posty: 712
    Pomógł: 65
    Ocena: 50
    Sory Dee Jay Gucio ale mostek na TDA nie jest słabym wzmakiem bije według mnie magnata 360 w mostku.A co do głośników 12'' to właśnie na takiego poluję.
  • #11 1691650
    Dee Jay Gucio
    Poziom 20  
    Posty: 381
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    magnat 360 ma tylko 90W RMS (w mostku) więc nadaje się do głośniczka 120-150W RMS większego nie podepniesz (no chyba ze bedzie pracowal na tym TDA zalezy jaką moc ma ta końcówka) bo dzwiek jaki uzyskasz nie bedzie zbyt mily a membrana nie bedzie dala sie wysterowac pozdro
  • #12 1692107
    Rademal
    Poziom 20  
    Posty: 384
    Pomógł: 15
    Ja dzis dostałem STX 42 :D:D:D:D:D ale mruczy

Podsumowanie tematu

✨ Temat dotyczy wyboru głośnika do subwoofera do Fiata Tipo z budżetem do 100 zł, gdzie priorytetem jest duża głośność, a jakość basu nie jest istotna. Użytkownik dysponuje małą obudową do 45 litrów i cienką półką jako przegrodą. W dyskusji polecano głośnik Alphard CW 1002C (10", 35-40 litrów), który charakteryzuje się dużym SPL i głośnym basem, uznawany za sprawdzony wybór. Krytykowano natomiast głośniki typu Audion, określane jako niskiej jakości „wiejski badziew”, mimo ich popularności na aukcjach. Pojawiła się także sugestia zakupu Tesli ARN 226 07/04 lub dwóch sztuk dla lepszego basu. Autor zamówił głośnik STX GDN-32-150-SS i rozważa jego zwrot na rzecz Alpharda. Wskazano, że przy wzmacniaczu na mostku TDA moc nie będzie problemem, a dla uzyskania dużej głośności lepszy jest głośnik 12-calowy o wysokiej skuteczności. Dyskusja zawierała również uwagi dotyczące mocy wzmacniaczy, gdzie Magnat 360 (90W RMS w mostku) może być niewystarczający do większych głośników. Podsumowując, rekomendacje skupiają się na głośnikach Alphard CW 1002C i STX, z naciskiem na głośność i dopasowanie do małej obudowy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA