Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netiaspot, brak gniazdka telefonicznego, brak internetu

eliaszok 28 Maj 2017 20:37 1062 12
  • #1 28 Maj 2017 20:37
    eliaszok
    Poziom 4  

Witam, w piątek odebrałem nowego netia spota, którego dzień później niestety podłączyłem. Po podłączeniu według schematu wyświetlonego na monitorze powinienem był podłączyć splitter do gniazdka telefonicznego, lecz go nie mam więc podłączyłem wszystko tak jak było, jednak internet już nie działa.

Proszę o pomoc

0 12
  • #2 28 Maj 2017 20:53
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

eliaszok napisał:
    Po podłączeniu według schematu wyświetlonego na monitorze

Gdzie on jest?

eliaszok napisał:
    więc podłączyłem wszystko tak jak było,

Czyli?

BTW, w/g Nowy obraz mapy bitowej (2).png urządzenie jest skonfigurowane tak jakby chciało dostać internet do gniazda WAN po Ethernecie...

0
  • #3 28 Maj 2017 21:00
    eliaszok
    Poziom 4  

według tego schematu

A mówiąc, że podłączyłem wszystko tak jak było wcześniej, oznacza że wziąłem starego spota podłączyłem do niego kabel który wychodzi ze ściany i tyle, wcześniej działało bez zarzutu

0
  • #4 28 Maj 2017 21:11
    jdubowski

eliaszok napisał:
    A mówiąc, że podłączyłem wszystko tak jak było wcześniej, oznacza że wziąłem starego spota podłączyłem do niego kabel który wychodzi ze ściany i tyle, wcześniej działało bez zarzutu

No to coś tam pewnie nie kontaktuje po tych przełączeniach, kabel połamany itp.
    Jeśli przewód telefoniczny wychodzi ze ściany a nie z gniazda to być może jest z drutu a nie z linki...
    Rozumiem że telefony wszystkie masz podłączone przez mikrofiltry?

0
  • #5 28 Maj 2017 21:15
    eliaszok
    Poziom 4  

>Rozumiem że telefony wszystkie masz podłączone przez mikrofiltry?
    Nie mam żadnego telefonu stacjonarnego w domu, kabel służył tylko do używania internetu

0
  • #6 29 Maj 2017 17:39
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

W mieszkaniu masz gniazdo lub przewód zakończony wtyczką RJ45? Netia Spota dostałeś od dostawcy?

0
  • #7 29 Maj 2017 20:16
    eliaszok
    Poziom 4  

Tak mam taki kabel, i tak netiaspot dostałem od operatora

0
  • #8 29 Maj 2017 20:18
    jimasek

Ktoś w biurze obsługi klienta dopisał ten twój nowy router do bazy klientów? Teoretycznie podłączenie do portu WAN powinno automatycznie skutkować dostępem do internetu. Możesz się zalogować do konfiguracji routera przez przeglądarkę http://192.168.1.254

0
  • #10 29 Maj 2017 21:00
    jimasek

@jdubowski to pewnie Internetia i łącze ethernetowe do switach-a w piwnicy.

0
  • #11 30 Maj 2017 07:18
    jdubowski

jimasek napisał:
    @jdubowski to pewnie Internetia i łącze ethernetowe do switach-a w piwnicy.

Też mam takie podejrzenie, z tym ze w takim przypadku podłaczenie w/g obrazka na monitorze (post #3) nie byłoby możliwe (nie da sie wcisnąć wtyczki RJ45 do gniazda RJ11).

0
  • #12 30 Maj 2017 18:11
    jimasek

Netia spot posiada gniazdo WAN do którego należy podłączyć wtyk Rj45 z przewodu w ścianie.

0