Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 2003 1.3L - Samoczynne włączanie się świateł

29 Maj 2017 21:10 1947 4
  • Poziom 6  
    Witam!

Może to nie ma nic do rzeczy, ale warto wspomnieć: kilka dni temu miałem delikatne puknięcie przodem. Stałem i samochód zaczął się toczyć i przywaliłem.
    Pękła mi lekko ramka tablicy rejestracyjnej i nic więcej. Auto w które "przywaliłem" nie miało nawet otarcia (obyło się bez czegokolwiek, zobaczyliśmy, machnęliśmy ręką, pojechaliśmy dalej). Wróciłem do domu i na pewno wyłączyłem światła.

2 dni później samochód nie chciał się otworzyć. Myślałem, że baterie w pilocie się rozładowały, ale na drugim też nie otworzył się. Akumulator zdechł. Pojechałem do sklepu, Pan wcisnął mi nowy, ok, może i dobrze, przynajmniej pewniejszy.
    Montuje nowy akumulator. Po kilku godzinach znajoma mówi, że światła mi się palą. Wyłączyła i mówi, że kilka razy próbowała, bo nie chciały się wyłączyć. Na drugi dzień nowy akumulator zdechł.

Po ładowaniu dziś wsadziłem ponownie i co parę godzin mierzyłem napięcie na zaciskach. Przed chwilą byłem i światła zapalone.

Automatycznie się zapalają. Rozłączyłem akumulator. Co to może być?
    Z tego co wyczytałem, to może przekaźniki...

Nie znam się na mechanice, elektryce słabo, także proszę Was o pomoc ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 38  
    przemekszymek napisał:
    kilka dni temu miałem delikatne puknięcie przodem
    Sprawdz czy w tym miejscu " puknięcia " jakichś kabelków pod plastikiem nie ma .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 6  
    Patrzyłem dzisiaj, świeciłem latarką w każdy zakamarek i jedynie po zderzaku idzie kabelek do sygnału dźwiękowego i jakiegoś czujnika.

Wszystkie przewody wyglądały jakby były na swoim miejscu, nic nie przetarte, wszystko dociśnięte.

Jakieś jeszcze pomysły?
  • Poziom 6  
    Wyczytałem, że coś ze stykami w manetce może być nie tak jak powinno i należy wymontować manetkę i przeczyścić styki.

Wymontowałem i okazało się, że jeden styk wygląda inaczej niż inne:

Przeczyściłem styki, złożyłem, zamontowałem i wszystkie inne światła działają oprócz drogowych. Raz czy dwa razy udało mi się je włączyć, jednak przy kolejnej próbie już nie zapalały się. Wszystko wskazuje na to, że to ta manetka.
    Blaszka w innym kolorze trochę mi się odgięła, przez co w stanie "spoczynku" nie dotyka podłoża. Załatwiłem to kawałkiem metalu, który włożyłem pomiędzy plastikową osłonkę, a blaszkę, który dociskał ją do podłoża.
    Sprawdziłem i po przekręceniu wajchy na światła mijania blaszka się unosi.
    Auto wykrywa włączenie świateł mijania przez zapalenie kontrolki.

Macie jakieś pomysły/porady?
  • Poziom 6  
    Czy manetka od Yaris i Corolla są identyczne?
    Z wyglądu i wyprowadzenia wydaje mi się, że tak, a lepsza dostępność i cena ;)