Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2001r. - radio z kluczyka

Jachuw90 03 Cze 2017 20:45 2430 17
  • Poziom 6  
    Posiadam radio Pioneer MVH-160UI. Chciałbym aby włączało się z kluczyka i wyłączało po jego wyjęciu. Obecnie mam tak, że radio włączać i wyłączać muszę ręcznie. W instrukcji jest wskazówka, że zależnie od samochodu kabel czerwony z czerwonym i żółty z żółtym albo odwrotnie czerwony z żółtym i żółty z czerwonym. Próbowałem obie kombinacje, ale efekt jest wciąż ten sam - musze włączać ręcznie.
    Skoda Fabia 2001r. - radio z kluczyka Skoda Fabia 2001r. - radio z kluczyka
  • Poziom 31  
    piotrek22101 napisał:
    Prawdopodobnie fabrycznie jest zasilane że stałego plusa tylko.

Na 100% nie, logika zapłonu po canie weszła dopiero w fabii 2 i pochodnych.
    Daj zdjęcie przewodów w czarnej fabrycznej kostce.
    Sprawdź miernikiem czy któreś zasilanie ginie po wyjęciu kluczyka, pamiętaj że konieczne jest całkowite wyjęcie kluczyka ze stacyjki, samo przekręcenie nie wystarczy.
  • Poziom 31  
    Nie neguję, że w instalacji jest pomieszane, moja odpowiedź dotyczyła stanu fabrycznego tak jak cytowany fragment.
    Masz rację, wcześniej nie zwróciłem uwagi na tą czerwoną złączkę, albo zwarte zasilania albo podpięte zasilanie do anteny ale raczej skłaniałbym się ku temu pierwszemu.
  • Poziom 6  
    Robiłem pomiary i na żółtym i na czerwonym napięcie jest stałe, niezależnie czy zapłon jest włączony czy nie. Natomiast wypiąłem kabel czerwony od kabla czarno-niebieskiego, które były połączone tym różowym konektorem. Sprawdziłem jedynie napięcie na tym czerwonym. Nie ma go na nim, czy to na włączonym zapłonie, czy wyłączonym. Więcej pomiarów nie robiłem, bo nie wiem co dalej.
    Zdjęcia poglądowe poniżej:
  • Poziom 31  
    Zrób zdjęcie tej czarnej wtyczki od strony instalacji tak żeby było widać kolory przewodów.
    W tym momencie przewody łączące się z żółtym i czerwonym wchodzą w tą owiniętą wiązkę? Jeśli tak to możliwe uszkodzenie w samochodzie a poprzedni właściciel połączył to tak aby mieć to z głowy.
    Sprawdź też bezpieczniki od radia z boku deski rozdzielczej.
    Co to za dodatkowy bezpiecznik? Gdzie on jest podłączony?
  • Poziom 6  
    Zdjęcia porobie, a ten dodatkowy bezpiecznik to właśnie na tym czerwonym, który był połączony konektorem do tego widocznego na poprzednich zdjęciach, czyli do czarnoniebieskiego.
  • Poziom 31  
    W niektórych wersjach po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zapala się światło w podsufitce lub jeśli samochód sam się zamyka po przekroczeniu 20km/h to po wyjęciu drzwi się otwierają - dzieje się coś takiego u Ciebie? Wszystko wskazuje na brak plusa po zapłonie i obejście problemu najtańszym kosztem.
  • Poziom 6  
    Tak, po wyjęciu kluczyka zapala się światło w podsufitce. A ryglowanie zamków po 20 km/h mam wyłączone za pomocą VAG
  • Poziom 31  
    Jachuw90 napisał:
    Tak, po wyjęciu kluczyka zapala się światło w podsufitce.

Czyli stacyjka i jej kostka sprawna - musisz doprowadzić do sytuacji gdy jeden plus będzie ginął po wyjęciu kluczyka. Zacznij od bezpieczników z boku deski. Jak zlokalizujesz który to sprawdź miernikiem, nie na oko.
  • Poziom 6  

Jeszcze takie coś wisi - też nie wiem co to...
  • Poziom 31  
    Zasilanie to te przewody czarne z niebieskim paskiem. Jak mowilem musisz ustalić dlaczego nie ma na jednym z nich napięcia po stacyjce. Niebieska kostka to zmieniarka lub jej emulator.
  • Poziom 39  
    1 - biało fioletowy kabelek - GALA sygnał sterujący głośnością radia w zależności od prędkości auta,
    2 - brak w kostce samochodu bez instalacji glosnomówiacej - MUTE sygnał wyciszenia radia przez telefon,
    3 - szaro biały - K-BUS diagnostyka radia np. za pomocą VAG,
    4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki,
    5 - czarno niebieski +12V przy Navi sygnał przeciw kradzieży SAFE,
    6 - szary niebieski - podświetlenie radia
    7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci,
    8 - brązowy - (-) masa.
    Dwa czarnoniebieskie,to takie same zasilanie.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    piotrek22101 napisał:

Podsumowując zamień ten czarno niebieski pod szarobiałym z brązowoczerwonym zaizolowanym gdzieś z tyłu.
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem bezpiecznik od radia, jest sprawny. Co dziwne wg wykazu bezpieczników, brakuje bezpiecznika od układu zapłonu...
  • Poziom 6  
    sk700 napisał:
    piotrek22101 napisał:

Podsumowując zamień ten czarno niebieski pod szarobiałym z brązowoczerwonym zaizolowanym gdzieś z tyłu.

A jest to obojętne z którym czarno niebieskim zamienie? I jak wypiąć ten kabel z kostki?

A ten czerwonobrązowy zaizolowany w tej chwili - na nim sprawdzałem napięcie na włączonym i wyłączonym zapłonie i nie ma nic, zero.

PS. sorry, pomyliłem się na tym czerwonym z tyłu nie było napięcia. Tego czerwono brązowego nie sprawdzałem.

Czyli mam zamienić te, tak? :
    PS 2 ok, już wiem. Nie ten czarno niebieski, tylko ten drugi :-P

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

sk700 napisał:
    piotrek22101 napisał:

Dziękuje wszystkim, tak jak sk700 powiedział, tak było, kable zamienione i wszystko gra tak jak trzeba :)