Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat?

tanya03 05 Cze 2017 22:46 2286 15
  • #1 05 Cze 2017 22:46
    tanya03
    Poziom 10  

Witam. mam pytanko do szanownych kolegów biegłych w tematach elektronicznych, mianowicie czy może dysponuje ktoś schematem kabelka jak w temacie, ewentualnie może ktoś ma takowy i może podrzucić jakieś fotki jak to wygląda w środku ? link do strony producenta z kabelkiem
    http://www.aco.com.pl/pl,produkt,cdn-usb-kabel-do-programowania
    przypuszczam ze jest to zwykły konwerter usb rs232 byćmoze ttl, na fotce widać 4 przewody co by odpowiadało gnd, rx, tx, i+. tylko gdzie jest który? he he, i jeszcze jedno zagadnienie czy oprogramowanie na kompa do programowania tych domofonow współpracowało by z nieoryginalnym kabelkiem? strasznie dużo niewiadomych ale myśle ze temat jest rozwojowy i warto się nim zająć,
    pozdrawiam i licze na odp.
    Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat?

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Lip 2017 23:00
    lehastar
    Poziom 14  

C za pomocą woltomierza określić gdzie GND, w którym zasilanie. Następnie, GND oraz dwa nieznane podłączony do interkomu. Włączyć zasilanie interkomu. Jeśli program nie działa, zamienić dwa przewody nieznany.

1
  • #3 09 Lip 2017 00:22
    IGS

Poziom 21  

kabel ten nie jest jedynie elektrycznym rozszyciem sygnałów ale także konwerterem wspierającym ftdi, do tego złączki, jak to wszytko policzysz - to chyba kwota 60-80zł za gotowy jest rozsądna

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 09 Lip 2017 12:35
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 09 Lip 2017 15:08
    lehastar
    Poziom 14  

Jeżeli do 100 zł nie warto kłopotać..

0
  • #6 09 Lip 2017 15:22
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 09 Lip 2017 15:35
    lehastar
    Poziom 14  

Pan absolutną ma rację.
    Żart - zrobiłem kiedyś przetwornik RS-232 w RS-485 :)
    Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat? Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat?

1
  • #8 09 Lip 2017 23:26
    IGS

Poziom 21  

piękny "pająk" - ważne że zadziałał :)
    niemniej odpisałem co odpisałem nie przypadkowo,
    autor przypuszczał że ma do czynienia z prostym konwerterem ...
    większość z nas tu jest elektronikami i coś tam potrafi , czasem lubi, czasem musi - ale w tym wypadku wolałem uświadomić autora, taniej niż tracić czas wyjdzie zakupić gotowca wraz z wtyczkami, obudową ...

0
  • #9 09 Lip 2017 23:53
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 11 Lip 2017 07:44
    tanya03
    Poziom 10  

Witam.
    Kabelek został kupiony od producenta, działa tak jak powinien więc ok, ale i tak go rozebrałem żeby zobaczyć co tam siedzi he he. więc tak jest chip FTDI 1549-C i mniejszy 54TI JBR, kabelek po podłączeniu do kompa identyfikowany jest jako "ACO CDN" później po zainstalowaniu sterów jest jako "USB SERIAL CONVERTER" program do zarzadzania centralą domofonową po uruchomieniu wykrywa podłączony kabelek i można działać, próbowałem na innym konverterku usb rs ale program nie wykrywał go, byćmoze jest coś zaprogramowane w chipie FTDI dzięki czemu program wie ze jest właściwy kabelek.
    To tyle jako wiadomość, dzięki za zainteresowanie tematem.

pozdrawiam. Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat?

0
  • #11 11 Lip 2017 09:39
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Lip 2017 11:44
    tanya03
    Poziom 10  

Witam.
    Oczywiście ze masz racji, zaoferowany tym wszystkim zle odczytałem faktycznie jest to FT232RL, przepraszam za błąd.
    W drugiej sprawie tez masz racje aplikacja komunikuje się za pomocą FTD2XX.dll bez niej program się nie uruchamia, na innej przejściówce nie działa bez względu na zamianę przewodów.

0
  • #13 12 Lip 2017 11:18
    IGS

Poziom 21  

bez przewodu z konwerterem program działa, z tym że w trybie offline

0
  • #14 12 Lip 2017 13:32
    tanya03
    Poziom 10  

IGS napisał:
    bez przewodu z konwerterem program działa, z tym że w trybie offline

Tak masz rację nie wyraziłem się precyzyjnie pisząc ze nie działa miałem na myśli że nie da się wprowadzić zmian w centrali czyli że nie ma komunikacji między programem do zarządzania a centrala, a nie że nie działa sam program na kompie.

0
  • #15 12 Lip 2017 22:03
    lehastar
    Poziom 14  

R-MIK napisał:

Mój nie az tak dobry ale tez działał.

Bardzo piękny widok. Przepraszam za offtop. Chcę bawić kolegów:
    Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat? Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat? Kabel do programowania domofonu ACO CDN-USB schemat?

O tematu - Zrobiłem prosty klucz ochrony oprogramowania na podstawie FT232RL. Program sprawdza MD5 zaprogramowanego w EEPROM FT232RL na podstawie numeru seryjnego. http://www.ftdichip.com/Support/SoftwareExamples/FTDIChip-ID.htm

0
  • #16 13 Lip 2017 07:56
    22053
    Użytkownik usunął konto