Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J105 vs Epson WF2630 vs HP PHOTOSM 5520 vs Epson wf3620

lucaa44 09 Cze 2017 00:59 1884 14
  • #1 09 Cze 2017 00:59
    lucaa44
    Poziom 9  

Witam
    Planuje zakup urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego do domu.
    Po przetrząśnieciu działu "co kupić" wytypowałem 4 modele, które najbardziej mi odpowiadają: 1)Brother DCP-J105 [520pln, nowe] 2)Epson WF-2630WF [390pln, nowe] 3)HP PHOTOSMART 5520 [290pln, allegro, nowe, 12 mies gwar sprzedawcy] 4)Epson wf-3620dwf [500pln, nowe].

Na taki wybór wpłynęło przede wszystkim to, że do wszystkich 4 urządzeń są dostępne tanie zamienniki tuszy, w drugiej kolejności niewygórowana cena samych urządzeń.
    Na korzyść dcp-j105 przemawia mechanizm zapobiegający zaschnięciu tuszu (bardzo mi zależy na tym by wybrane urządzenie takie rozwiązanie posiadało lub conajmniej by korzystało z pojemników tuszu zintegrowanych z głowicą)..co do reszty urządzeń nie wiem czy takie mechanizmy posiadają (ponoć hp-ki używają pojemników tuszu zintegrowanych z głowicą).

Które urządzenie z tych 4 byście polecili?

Z góry dzięki za wszelką pomoc

0 14
  • #3 09 Cze 2017 09:13
    lucaa44
    Poziom 9  

@krzysztof212, orientujesz się jak dcp-j105 (lub j100) chodzi na tanich zamiennikach tuszy (ze znanego portalu aukcyjnego), sprawia kłopoty czy wszystko jest w porządku?

0
  • #4 10 Cze 2017 01:07
    krzysztof212
    Poziom 16  

Witam.
    Kolego lucaa44 powiem ci tak kiedyś miałem drukarkę epsona i szłem na tanich zamiennikach,
    długo nie pożyła.
    W obecnej drukarce używam oryginału a tusze mam że tak powiem w rozmiarze XL.
    Drukujemy sporo a ubytku tuszu praktycznie nie widać na dowód foto z ostatnich 6 miesięcy.

Brother DCP-J105 vs Epson WF2630 vs HP PHOTOSM 5520 vs Epson wf3620

Polecam tą drukarkę jak i stosowanie oryginalnego tuszu drukarka dłużej pożyje.

Pozdrawiam Krzysztof212

1
  • #5 13 Cze 2017 23:18
    lucaa44
    Poziom 9  

@krzysztof212, zanim odpisałeś znalazłem informację (tutaj), że dcp-j105 jednak akceptuje tanie zamienniki..co do samych zamienników - tani zamiennik nie zawsze oznacza krótszy żywot drukarki..na forum opinie są podzielone..sam stosowałem tanie do canona pixma przez 5 lat i nic złego się nie działo...dopiero półroczna przerwa w użytkowaniu go załatwiła (głowicę szlak trafił bo tusz zasechł).

wracając do dcp-j105 - ciekawi mnie ten mechanizm zapobiegający zaschnięciu tuszu...jak to wygląda w praktyce - zdarza Ci się, że sama włącza się w nocy i budzi wszystkich domowników;)? czy włącza się tylko w dzień?

Pozdrawiam

0
  • #6 14 Cze 2017 10:09
    wsiur
    Poziom 3  

Brother od dawna stosuje w drukarkach automatyczne czyszczenie nawet jeśli jest wyłączona, wystarczy że jest podpięta do prądu. Czyszczenie potrafi się . Oczywistym jest że zużywa się przez to tusz.
    Polecam brothera, ale nie stosowałbym najtańszych zamienników (potrafią ubić głowicę), tylko jakiś lepszych. W nieco starszych brotherach stosuje firmy ORINK i nie mam problemów.

0
  • #7 14 Cze 2017 21:11
    lucaa44
    Poziom 9  

najtańsze zamienniki do dcp-j105 kuszą ceną - na a...... 5pln/szt...
    w znanym sklepie internetowym z krakowa jest duży wybór tanich zamienników (ale nie tych najtańszych porównując z a......)...które najtańsze z tego sklepu byście polecili do dcp-j105 (tfo, incor, actis czy może jeszcze inne)?

ponawiam pytanie: jak to jest z tym automatycznym czyszczeniem w brother dcp-j105? potrafi włączyć się w nocy i obudzić domowników (ta drukarka jest dość głośna)??

0
  • #8 14 Cze 2017 23:15
    dr.master
    Poziom 36  

lucaa44 napisał:
    najtańsze zamienniki do dcp-j105 kuszą ceną - na a...... 5pln/szt...
    w znanym sklepie internetowym z krakowa jest duży wybór tanich zamienników (ale nie tych najtańszych porównując z a......)...które najtańsze z tego sklepu byście polecili do dcp-j105 (tfo, incor, actis czy może jeszcze inne)?

ponawiam pytanie: jak to jest z tym automatycznym czyszczeniem w brother dcp-j105? potrafi włączyć się w nocy i obudzić domowników (ta drukarka jest dość głośna)??

Głośna nie jest...
    Polecam odpalić sobie czyszczenie głowicy z menu użytkownika w sklepie / u znajomego i sprawdzić.
    Posiadam prywatnie również Brothera i nawet czujnych domowników nie budzi...

0
  • #9 15 Cze 2017 10:26
    wsiur
    Poziom 3  

Mi jedna klientka się wystraszyła w nocy bo myślała że to złodziej albo myszy, ale to był model starszy na tusze 985. O ile pamiętam nowsze są cichsze tak że śpiącego nie obudzi. Ja bym na noc i tak wyłączał bo przez 10-12 godzin to nie zaschnie.

1
  • #10 15 Cze 2017 12:29
    wojtek1234321
    Poziom 28  

wsiur napisał:
    Mi jedna klientka się wystraszyła w nocy bo myślała że to złodziej albo myszy, ale to był model starszy na tusze 985. O ile pamiętam nowsze są cichsze tak że śpiącego nie obudzi. Ja bym na noc i tak wyłączał bo przez 10-12 godzin to nie zaschnie.

To byś musiał wyciągać wtyczkę z gniazdka, zasilania drukarki. Brothery tak mają, że to odświeżanie głowicy drukującej (bo to nie jest czyszczenie, jest to tylko odświeżanie, "obrona przed zaschnięciem) działa nawet wtedy jak drukarka jest wyłączona przyciskiem funkcyjnym On/Off, wystarczy że wtyczka zasilająca drukarki jest "wetknięta" w gniazdko i już wystarczy że z głowicą nie ma problemu jedyny mankament to że nie ma opcji ustawienia kiedy ma "pomielić". Robi to kiedy jej się "przypomni", nie mamy na to żadnego wpływu, być może w nowszych modelach jest opcja ustawiania tej funkcji, nie wiem. Tuszu ta opcja zużywa minimalnie a jednak tą głowicę chroni. Używam Brotchera DCP-J315W już kilka lat, drukuję bardzo mało (czasami to i miesiąc stoi "bezużyteczna", tylko wtyczka podłączona do gniazdka) a jeszcze nigdy nie było problemu z głowicą. Używam tuszy zamienników Actiwe Jet - cena za komplet kartridży (4 kolory) od około 40 zł. Brother DCP-J105 jest to chyba właśnie następca Brotchera DCP-J315W.

1
  • #11 17 Cze 2017 22:50
    lucaa44
    Poziom 9  

a co sądzicie o tych tuszach do j105 które wymieniłem (tfo, incor, actis)? ktoś ich używa/używał do j105? jeśli tak to jak reaguje na nie drukarka?

0
  • #12 17 Cze 2017 23:32
    dr.master
    Poziom 36  

Jeśli chodzi o tusze zamienne byle nie kosztowały złotówkę.
    Warto zainwestować w pusty tusz i od czasu do czasu puścić czyszczenie płynem do udrażniania głowic.

0
  • #13 18 Cze 2017 23:38
    lucaa44
    Poziom 9  

Cytat:
    byle nie kosztowały złotówkę

rozumiem, że chodzi Ci np o te tusze: 5949328820 lub 6580781845 (nr na znanym portalu aukcyjnym)?..co prawda złotówki nie kosztują, ale też są bardzo tanie

Cytat:
    od czasu do czasu puścić czyszczenie

możesz uściślić, jak często? raz na pół roku, miesiąc czy częściej?

0
  • #14 28 Cze 2017 18:26
    dr.master
    Poziom 36  

lucaa44 napisał:
    Cytat:
    byle nie kosztowały złotówkę

rozumiem, że chodzi Ci np o te tusze: 5949328820 lub 6580781845 (nr na znanym portalu aukcyjnym)?..co prawda złotówki nie kosztują, ale też są bardzo tanie

Cytat:
    od czasu do czasu puścić czyszczenie

możesz uściślić, jak często? raz na pół roku, miesiąc czy częściej?

Raz na 2 - 3 miesiące spokojnie wystarczy.
    Ja u siebie stosowałem bardzo tani zamiennik, 20 pojemników za 30zł (po 1,5zł) i uwaliłem 3 głowice...
    Wydaje mi się że 4 - 6 zł za atrament to rozsądna cena i płukanie płynem do udrażniania co 2 -3 miesiące i drukujesz praktycznie za darmo.

Można również kupić zestaw pustych dużych tuszy oraz tusze w butelkach i rozcieńczać je z płynem do udrażniania. Wychodzi bardzo ekonomicznie i nie ma problemów z pamiętaniem żeby udrażniać głowice.

1
  • #15 22 Sie 2017 18:12
    lucaa44
    Poziom 9  

W końcu skusiłem się na dcp-j105, od tygodnia ją testuję i jestem szczerze mówiąc średnio zadowolony.
    Swoje aktualne problemy z drukarką opisuję tutaj .

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo