Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie sygnału GSM - Słaby zasięg w domu

rafal.w30 18 Cze 2017 11:57 6642 6
  • #1 18 Cze 2017 11:57
    rafal.w30
    Poziom 12  

Witam,
    Mam na wsi domek parter i piętro, drewniany otynkowany gdzie jest kiepski zasięg. Możliwy do rozmowy zasięg mam na dworze i piętrze. Czy mozna coś zastosować, jakiś wzmacniacz wewnętrzny abym miał zasięg i na parterze?
    Pozdrawiam

0 6
  • MagBoss
  • #2 18 Cze 2017 12:42
    Erbit
    Poziom 33  

Mam złe doświadczenia z dwoma wzmacniaczami GSM w cenie około 700 zł. W sumie nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu mimo poprawnego podłączenia.

Mimo zastosowania anten kierunkowych sygnał "pływał" i telefony często gubiły zasięg. Zasięg wewnętrzny podawany na 150m2 też był mocno zawyżony.

Dawno temu najlepiej sprawdziła mnie się antena zewnętrzna podłączona do telefonu - nie wiem jednak czy dziś są telefony ze złączem antenowym do podłączenia anteny zewnętrznej. Poza tym takie podłączenie ogranicza mobilność telefonu.

2
  • #5 18 Cze 2017 13:12
    rafal.w30
    Poziom 12  

Erbit, ja chcę tylko sobie "przedłużyć" sygnał z piętra na parter a jakbym stosował się wszędzie do przepisów, zakazów itd. to mieszkałbym w jaskini. Najłatwiej jest czegoś zakazać niż nakazać (operatorowi) wzmocnić sygnał.

1
  • #6 18 Cze 2017 13:14
    Erbit
    Poziom 33  

rafal.w30 napisał:
    Erbit, ja chcę tylko ...

To nie ja wprowadziłem przepisy. Zamiast podziękowania wylałeś na mnie swoje frustracje. Rób sobie co chcesz.

EOT

0
  • #7 18 Cze 2017 13:44
    rafal.w30
    Poziom 12  

Erbit, nie miało to tak zabrzmieć, przecież nic do Ciebie nie mam. Wyraziłem tylko opinię co do przepisów. Czyli jest coś co pozwoli mi rozmawiać na parterze?

0