Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Cyfral Smart 5p a Laskomex LM-8

27 Cze 2017 17:51 3372 7
  • Poziom 5  
    Witam,

bardzo proszę o pomoc w podłączeniu nowego unifona Cyfral Smart 5p w miejsce Laskomexu LM-8.
    Poniżej Laskomex

A tutaj Cyfral

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Niestety to zupełnie inne systemy. Stary cyfrowy, dwużyłowy. Nowy analogowy, wielożyłowy.
  • Poziom 5  
    Jeszcze jedno pytanie.

Zakupiłem Laskomex LY-8.

Zdjęcie poniżej. Wydaje mi się, że podłączyłem analogicznie i nie działa. Mogę prosić o radę? Zdj. z pierwszego postu jest ustawieniem domofonu u sąsiądów (nr mieszkania 1). Moje mieszkanie to nr 3.

Jest jakaś różnica/zależność?

• Pomocny dla użytkowników
    Przecież ty w tym nowym unifonie masz w tej chwili (na zdjęciu) ustawiony numer mieszkania 193. Nie może zatem to działać.

Dodano po 3 [minuty]:

Przecież ty w tym nowym unifonie masz w tej chwili (na zdjęciu) ustawiony numer mieszkania 193 (128+64+1). Nie może zatem to działać.
    Zdejmij zworki 128 i 64. Jedną z nich załóż na pozycję 2. Pamiętaj, że suma zworek daje numer mieszkania. Zatem 1 + 2 = 3.
  • Poziom 5  
    Okej. Zmieniono na 3, bez zmian. Tylko nie wiem jak to wykombinować skoro sąsiad, który nr mieszkania ma 1 ma na zworkach 193.

W momencie, gdy zworki są założone poprawnie powinno wszystko działać po wywołaniu numeru w domofonie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny dla użytkowników
    cyferglat napisał:
    Okej. Zmieniono na 3, bez zmian. Tylko nie wiem jak to wykombinować skoro sąsiad, który nr mieszkania ma 1 ma na zworkach 193.

Na zdjęciu widać, że zworka 64 u sąsiada chyba nie jest założona na dwie szpilki (albo mi się tylko wydaje).