Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B klimatyzacja

andyrad 31 Lip 2005 16:32 3719 4
  • #1 31 Lip 2005 16:32
    andyrad
    Poziom 2  

Witam !
    Mam problem z automatyczną klimatyzacją w Oplu Omedze B z 96.
    Otóż ostanio zrobiło się cieplej i klimatyzacja nie ma pełnej wydajności.
    Udałem się do warsztatu, aby sprawdzić czy działa prawidłowo.
    Podłączenie do komputera i odczyt błędów nic nie wykazał więc w warsztacie zasugerowano mi abym dopełnił czynnik.
    Podjechałem więc do stacji, gdzie sprawdzono poziom czynnika i rzeczywiście było go za mało, więc dokonano uzupełnienia. Wcześniej odessano poprzedni, oczyszczono układ i napełniono na nowo wraz z kontrastem. Okazało się, że układ jest szczelny, a klimatyzacja nadal nie działa poprawnie.

Objawy:

Przy włączonej klimatyzacji sprężarka działa, a wentylator włącza sie w drugi stopień prędkowości mimo że temp. silnika jest na poziomie 90 st. C.
    Poprzez wewnętrze kratki wentylacyjne wydostaje się chłodne powietrze natomiast poprzez zewnętrzne ciepłe, a czasami gorące.

0 4
  • #2 31 Lip 2005 17:30
    jannaszek
    Poziom 39  

nie rozumiem -mówisz że do wnętrz kabiny wpada gorące? ,jeśli tak to znaczy ze nie masz zamkniętego obiegu ogrzewania dokładnie i tu bym szukał spadku wydajności
    jesli ciśnienie tłoczenia jest na poziomie 15 bar i ssanie odpowiednie do temp parowania to wszystko jest ok i może masz zbyt wysokie oczekiwania czy rórka ta gróba co wychodzi z kabiny jest wyrażnie zimna? jeśli nie to jednak zawór rozprężny jest zapaprany lub żle ustawiony

0
  • #3 31 Lip 2005 18:36
    Doktorr
    Poziom 34  

Sprawdż filtr p.pyłkowy jeżeli jest zapchany drastycznie wpływa na wydajność układu przewietrzania przedziału pasażerskiego.

0
  • #4 31 Sie 2005 18:55
    andyrad
    Poziom 2  

Witam
    Dzięki za sugestie, ale
    filtr pyłkowy został wymieniony 2 tygodnie przed zdarzeniem.
    ostatnio było chłodno i kilma dawała radę.
    Sytuacja którą opisywałem miało miejsce przy dużych upałach
    Ciepłe powietrze jak już wcieśniej wpominałem wydostawało się z kratek przy oknach.
    Takiego zdarzenia nie miałem wcześniej gdyż Omega jest moim drugim
    samochodem z automatyczną klimatyzacją i wcześniej takich problemów nie miałem.
    A poprzednim samochodem był FIAT TEMPRA z 1994 roku.
    obecnie klima działa już bez zarzutu i nic nie robiłem.
    Może był zawór niedrożny a po uzupełnieniu czynnika i odpwiednim ciśnieniu w układzie udrżnił się tylko ja byłem w gorącej wodzie kąpany i chciałem mieć fefkty odrazu po nabiciu.
    Dzięki za info i służę swoim doświadczeniami z samochodami jakie miałem
    a były to Fiat 125, Polonezy, Tempra, Corsa, WV T4,

0
  • #5 01 Wrz 2005 21:32
    SP7SEC
    Poziom 26  

w oplach z lat 96 -98 stosowany był zawór rozprężny o dosyć wadliwej budowie można go wyregulować ale niejest to sprawa łatwa więc proponuje wymiane , następną wadą jest zawór stabilizacji ciśnienia montowany w sprężarce (taka mośężna niby śruba )sytuacje magminne zawór znajduje się pod plastikową osłoną od strony kierowcy na kturej są zamontowane elektrozawory przepustnic powietrza

0