Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml-1640 - Kiepska jakość wydruku-brak sygnalizacji kończącego się tonera

07 Lip 2017 20:53 1452 8
  • Poziom 20  
    Witam mam od niedawna tą drukarkę i drukuje w sposób pokazany na zdjęciu czy ten toner jest uszkodzony bo nie sygnalizuje mi końca tonera a drukarka na pewno jest dobra.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Trzeba wymienić toner na inny i powinno pomóc.
    Najprawdopodobniej wałek OPC do wymiany i do czyszczenia listwa podająca proszek.
  • Poziom 20  
    Imprimarex napisał:
    Trzeba wymienić toner na inny i powinno pomóc.
    Najprawdopodobniej wałek OPC do wymiany i do czyszczenia listwa podająca proszek.
    A samemu to mogę wyczyścić bo w serwisie powiedzieli że koszty regeneracji tyle co zamiennik. Co sądzisz o tych https://www.dodrukarki.pl/category/tonery-beb...ki-cz-b-do-samsung-ml-1640-ml-2240-zamienniki
    Dodano po 6 [godziny] 19 [minuty]:
    Poszperałem troche i widze że na allegro są podejrzanie tanie i tak się zastanawiam czy warto płacić prawie 90 jak za to będe miał 2 oczywiście zakładając że są kompatybilne i pełne, a nie napełnione do połowy.

Moderowany przez rys57:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Link skasowano.

• Pomocny post
    Poziom 15  
    Pytanie. skąd wiesz że drukarka jest dobra. Czy robiłeś wydruk na innym tonerze?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Ja ostatnio regenerowałem swój toner bo miałem podobny efekt. Czas operacyjny okolo 30 minut, pamietaj tylko o rekawicach gumowych i o tym że proszek lubi brudzić. Po rozkręceniu tonera ( na YT filmów masa pokazujących jak to zrobic) wyczyść wszystkie elementy dokładnie i nie zapomnij opróżnić pojemnik ze zużytym proszkiem. Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu wałków.
  • Poziom 20  
    jerry74 napisał:
    Pytanie. skąd wiesz że drukarka jest dobra. Czy robiłeś wydruk na innym tonerze?
    tak
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Więc jak dobrze drukuje inny toner możemy wykluczyć piec.
    Wydruk jest dosyć dziwny, stawiam na zabrudzony bęben OPC.
    Najprościej jak weźmiesz czysty ręcznik papierowy i spróbujesz wyczyścić bęben, jeżeli zauważysz poprawę to będzie to.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    jerry74 napisał:
    Więc jak dobrze drukuje inny toner możemy wykluczyć piec.
    Wydruk jest dosyć dziwny, stawiam na zabrudzony bęben OPC.
    Najprościej jak weźmiesz czysty ręcznik papierowy i spróbujesz wyczyścić bęben, jeżeli zauważysz poprawę to będzie to.

Jak już dotykać bębna to raczej czymś z mikrofibry ręcznik papierowy w dodatku suchy może go tylko porysować po za tym bęben do tego urządzenia można kupić już za 40 zł i drukuje to o dziwo dobrze. Jeżeli drukarkę kupiłeś używaną być może ktoś przed Tobą wgrywał zmodyfikowany soft aby nie sygnalizować zużycia tonera.
  • Poziom 20  
    Toner wymieniony na zamiennik z allegro za ok 60 zł. po kilku stronach drukuje dobrze.