Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig chasis CUC3410

pasc 01 Aug 2005 12:33 946 4
    pasc
    Level 19  
    Witam !

Mam następujący problem z tym TV. Na początku usterka polegała na tym że brak wizji (ciemne tło) - wymieniłem 2 scalaki w Tunerze i obraz się pojawił. Pozostały jednak głupoty na wyświetlaczu tj. świecą się wszystkie segmenty (8.8. i nie wiadomo co się reguluje), częściowo nie działa klawiatura lokalna (klawisze P+, P-), i czasami ginie obraz i pojawia się śnieg ??? Czasami również po włączeniu obraz jest b. ciemny (nastawy fabryczne ?)

I teraz pytanie - czy może to być procesor SDA2010-A 025 (klawiaturę lokalną odłączyłem żeby nie robiła ewentualnych zwarć ale nie pomogło)

Czasami gdy naciska się klawisze 1...9 na pilocie to TV również nie chce się przełączyć na inny program tylko z uporem maniaka pozostaje Jedynka (chyba jedynka bo na wyświetl. świecą się j/w 8.8.), a czasami gdy np. naciśnie się 0 to wyświetlacz zgaśnie a naciśnięcie innego klawisza numerycznego zapala go znowu. Nadmienię że wyświetlacz zapala się i gaśnie wygaszając po kolei segmenty - taki śmieszny Snake jak w Komórce :))

Czekam na podpowiedzi - mnie już skończyły się pomysły !?

pozdro Piotr (PASC)
    Zbynoch
    Level 23  
    Dzień dobry, ja bym sprawdził RESET
    WS
    Level 16  
    Nie chciałbym byc złym prorokiem ale w tych TV przy strzałach z powielacza (widoczna gołym okiem szczelina w obudowie) często leciały układy w głowicy oraz procesory.
    kibic2005
    Level 17  
    Podstawiłbym pamięć. Jesli mieć tochę szcześcia to właśnie ona się przy stzałach pierwsza uszkodzi. Bywa, że dziwnie.
    pasc
    Level 19  
    Witam ponowsnie !

1. Wymieniłem procesor (szczęśliwie miałem od kolegi na próbę) - niestety to nie to
    2. Wymieniłem scalak sterujący wyświetlaczem (taki ULN), chciałem sprawdzić te głupoty z wyświetlacza - niestety to nie to
    3. Wymieniłem SDA3202-2 w głowicy W.CZ. (w poście powyżej nadmieniłem że po wymianie tego scalaka pojawił się obraz, ale głupoty zostały)

Został mi jeszcze kwarc do podmiany, no i pamięć (zastanawiam się czy można włożyć "czystą" 24C16)

proszę o pomoc - sprzęt jest naprawdę upierdliwy :)

pozdrawiam Piotr (PASC)