Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WLF20261PL/18 - Wymiana grzałki

rayden 14 Lip 2017 08:50 1074 8
  • #1 14 Lip 2017 08:50
    rayden
    Poziom 14  

Witam, w mojej pralce (jak w temacie) padła grzałka objawy jak w poście (pralka bosch wlf20261pl - wywala bezpiecznik) po odłączeniu grzałki wygląda że problem nie wystepuje. Niemniej jednak jak przyjrzałem się dokładniej pralce to widzę że będzie sporo kłopotów aby wymienić grzałkę z racji jej umiejscowienia.
    Grzałki spodziewałem się z tyłu i dostępu po zdjęciu tylnej osłony ale się zawiodłem bo niestety jest zamontowana z przodu patrząc od frontu
    poniżej drzwiczek.
    Mam wobec tego pytanie czy możliwy jest (jeśli tak to jak?) demontaż i ponowny montaż grzałki bez wyciągania bębna górą po uprzednim demontażu wszystkich elementów od góry (programator/sterownik, pojemnik na proszek, elektrozawory itp) ?

Pozdrawiam

0 8
  • #2 14 Lip 2017 09:21
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Jest możliwe. Trzeba zdjąć przednią ściankę. By to zrobić, trzeba zacząć od zdjęcia przykrywy górnej, następnie zdemontować fartuch gumowy zamontowany w przedniej obudowie.Po tym pozostaje znaleźć kilka śrubek, którymi przykręcona jest przednia obudowa.

0
  • #3 15 Lip 2017 01:09
    rayden
    Poziom 14  

Dzieki za info znalazłem taki filmik na YT gdzie gość wymienia grzałkę w taki sposób jak podałeś.
    Muszę się przyjrzeć dokładniej tej pralce w której będę wymieniał bo to wąska pralka (45 cm) mam nadzieję
    że wszystkie bosche mają tak samo bez względu na głębokość.

Pozdr,

0
  • #4 15 Lip 2017 08:50
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Może być, ze jakaś śrubka będzie w innym miejscu, lub coś jest inaczej przykręcone, ale ogólnie będzie podobnie.

0
  • #5 17 Lip 2017 23:48
    rayden
    Poziom 14  

Mam jeszcze jedno pytanie zamówiłem grzałkę w north.pl w opisie pisze że pasuję tylko do pralek z metalowym uchwytem grzałki...
    i tu nie za bardzo wiem o co chodzi, bęben jest plastikowy.
    Z drugiej strony grzałka ma na liście mój model pralki jako pasujący do niej.
    Poniżej zamieszcza link do filmiku który znalazłem może komuś się przyda.

Link

0
  • #6 23 Lip 2017 23:53
    rayden
    Poziom 14  

Jeśli chodzi o ten uchwyt to chodziło chyba o to co widac wewnątrz bębna po. Wyjęciu grzałki. Grzałka wymieniona.
    Mam nadzieje ze będzie działać bez problemów.
    Bosch WLF20261PL/18 - Wymiana grzałki

0
  • #7 03 Gru 2018 07:43
    MAREK MRK
    Poziom 18  

Witam, może jakaś opinia na temat szczelności i trwałości zamiennika który Kolega użył? Działa, czy przecieka jak piszą na north.pl ?

0
  • #8 03 Gru 2018 21:14
    wiesiekmisiek
    Poziom 22  

Ja Kol. MAREK MRK już trochę włożyłem zamienników a tylko dlatego, że są tańsze. Nawet w najbardziej kłopotliwej pralce Candy Smart CY102 - gdzie fazka wanny jest bardzo mała i bez jakiegokolwiek przecieku we wszystkich. A Państwo z N..... pisząc o przeciekach rzekomych to tylko i wyłącznie stosują chwyt marketingowy. A dlaczego to wiadomo.

0
  • #9 03 Gru 2018 21:24
    MAREK MRK
    Poziom 18  

Takie też miałem podejrzenia. To super, że można zamienniki stosować. Mi to bez różnicy, a klient zadowolony z tańszej naprawy. Jednak cena, no cóż oryginał ponad 200 zł., a zamiennik 40 zł. To nawet niech podziała połowę krócej i tak będzie dobrze. Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami odnośnie zamienników.

0