Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiennik ciepła w domu jednorodzinnym

22 Lip 2017 09:03 1440 4
  • Poziom 2  
    Obecnie jestem podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej (dom jednorodzinny). Jestem zmuszony do zainstalowania wymiennika ciepła i urządzeń z nim związanych. Nie mam pojęcia jak to wygląda i co muszę kupić ? Są jakieś firmy specjalizujące się w tego typu urządzeniach ?
  • Poziom 34  
    Potrzebujesz elementu który odzieli wodę z cieplika od twojej domowej instalacji.
    Wpisz w google płytowy wymiennik ciepła.
    Dostałeś wytyczne jakiej minimalnej mocy wymiennik masz kupić?
  • Poziom 2  
    Wymiennik ma mieć pow. 11kW. Domyślam się, że potrzebuję płytkowy wymiennik ciepła, jakaś pompa, zawór bezpieczeństwa, zbiornik, regulator temperatury.... i co jeszcze ?
  • Poziom 27  
    Wpisz sobie w wyszukiwarkę: "węzeł cieplny jednofunkcyjny". Wymiennik, pompa obiegowa, filtr siatkowy, filtroodmulnik, jakaś automatyka: zawór + siłownik+ regulator pogodowy, regulator różnicy ciśnień i/z ograniczeniem przepływu, zawory odcinające, zawór bezpieczeństwa, naczynie wzbiorcze np. Reflex . Możesz się nie bawić w rzeźbienie i kupić gotowy węzeł od Danfossa dla domków jednorodzinnych.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedź. Już wysłałem zapytanie odnośnie mojej sytuacji do DANFOSS.