Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.4 - Nie odpala, rozrusznik kręci

24 Lip 2017 19:17 1410 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Samochód działał bez większych problemów do dzisiaj, jedyną niepokojącą rzeczą od strony elektryki był brak reakcji panelu wyświetlającego godzinę na wciskanie przycisków (nie dało się ustawić godziny, prawdopodobnie od czasu, gdy rozładował się akumulator), oraz uszkodzenie tylnego światełka podświetlającego tablicę rejestr. (światełko po wymianie żarówki świeci).
    Dziś żona dojechała do sklepu i samochód już nie ruszył, rozrusznik kręci, światła świecą, za to wszystkie kontrolki na panelu, już nie. Panel z zegarem załącza się dopiero po włączeniu świateł. Wstępnie sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce obok kierownicy, wizualnie były ok, nie sprawdzałem miernikiem.
    Wczoraj przejechałem przez sporą kałużę na drodze, może to też było przyczyną.

Z góry przepraszam, jeśli będę odpowiadał powoli, ale mam urwanie łowy ostatnio, a jeszcze doszedł samochód.
  • Poziom 43  
    Kontrolka Żółta tzw. Check świeci? Kontrolka akumulatora i oleju?
  • Poziom 9  
    Z tego co pamiętam nic nie świeci na panelu. Na pewno nie świeci kontrolka olej i akumulator, na 95%, żadna inna. Leje na zewnątrz więc nie chcę tam teraz iść ;)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To coś ci siekło na zasilaniu, bezpiecznik ,szczur, immo jakieś itd. Kontrolka i poszukaj.
  • Poziom 9  
    Rozpadła się kostka stacyjki, wcześniej wymieniona na chiński badziew.