Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- brak obrazu asus k50ab wentylator kręci na najwyższych obrotach

Szmelton 26 Jul 2017 21:32 1308 6
    Szmelton
    Level 7  
    Jak w nagłówku. Asus k50ab. pół roku temu wymieniłem matrycę, wyczyściłem w środku, wymieniłem pastę postawiłem nowy system teraz padł. po prostu nie chce odpalić. słychać pracę dysku i nagrywarki. Podczas uruchamiania nie mrugają diody przy klawiaturze, ani te dotyczące zasilania (nie jestem pewien ale jedna z nich chyba oznacza pracę dysku i ona też nie mruga), nie słychać żadnych sygnałów dźwiękowych. Bez kości RAM to samo. wentylator kręci cały czas ale na nietypowo wysokich obrotach. próbowałem odpalania na jednej kości RAM, bez dysku, bez napędu, restartowałem BIOS przez wyciąganie baterii. ok 3 dni temu zaskoczył po kolejnym przegrzaniu się, czyszczeniu i wymianie pasty ale to było dwudniowe. kiedy jechałem zawieźć go szwagrowi, tuż przed wyjściem upewniałem się czy działa, a kiedy go dowiozłem znowu było to samo. myślę już n-ty dzień i nie mogę wymyślić czego to może być wina. Procek? modół grafiki? kość biosu? nie wiem czy da się coś jeszcze zdiagnozować bez miernika, proszę was o jakieś porady co jeszcze może być i jak sprawdzić nie mierząc. I jeszcze jedno. coś po cichu piszczy na płycie głównej w miejscu zamieszczonym na zdjęciu - brak obrazu asus k50ab wentylator kręci na najwyższych obrotach
  • Helpful post
    alojzy7719
    Level 36  
    Padła karta graficzna - bolączka tych modeli. Można spróbować wygrzać hot-airem. Na 90% przyniesie rezultat, niemniej jednak na krótko. Wymiana jest nieopłacalna (ponad 400 zł).
  • Helpful post
    alojzy7719
    Level 36  
    Nie polecam (tak samo jak wkładania do piekarnika). Musi być hot air ustawiony na 300 stopni i z odpowiednią dyszą. Ważna jest też odległość, sposób i czas wygrzewania (max. 1 minuta).
    Szmelton
    Level 7  
    Dzięki za pomoc. na razie spróbuje od kogoś pożyczyć ale w najbliższym możliwym czasie się w ową stację uzbroję. Na razie nie zamykam tematu, może jeszcze ktoś coś mądrego i przydatnego napisze :)

Dodano po 36 [minuty]:

A jak już będę podgrzewać to jakieś wskazówki?

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Wynalazłem inny sposób może nie do końca precyzyjny ale u mnie zadziałał bez używania hot- aira. A mianowicie:
    1)odpinam przewód wentylatora
    2)odpalam laptopa, na założonym radiatorze (jak pisałem bez chłodzenia)
    3)czekam aż się wyłączy z przegrzania (z obawy przed uszkodzeniem innych podzespołów wymontowałem co nie potrzebne, razem z pamięcią RAM))
    4) podpinam wentylator, montuje podzespoły i dopalam.

U mnie zadziałało bez komplikacji, nie wiem jak długo to podziała, może mi ktoś powie, że to nie profesjonalne i może uszkodzić inne podzespoły ale skoro laptop jest wart 350 zł a jego naprawa miałaby wynieść 400 zł uważam że warto spróbować to zrobić chociażby po to, żeby przez ten czas w którym laptop działa przerzucić dane z dysku na przenośny nośnik danych zanim komputer padnie na amen. W moim przypadku grzanie trwało jakieś 10 minut.

Jeżeli ktoś by próbował tego sposobu zastrzegam, że robi to na własną odpowiedzialność. Uprzedzam, że wszelkie próby naprawy laptopów domowymi sposobami ZAWSZE niosą ze sobą ryzyko głębszego uszkodzenia sprzętu

Z okazji odpalenia mojego sprzętu zamykam temat :)