Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka sparky BR2 12E-CH nie ładuje.

31 Lip 2017 23:18 3006 6
  • Poziom 2  
    Posiadam wymienioną w temacie ładowarke, jednak przestała ona ładować - cały czas swieci sie zielona dioda co onzacza pełne naładowanie, napiecia na zaciskach ładowania brak. Po rozkreceniu wyglada tak jak na obrazkach, 12v dioda zenera oraz szary duży rezysor strasznie sie grzeją a dioda nie przepuszcza napiecia. Po zwarciu diody napiecie jest podawane ale rezystor wrecz parzy. Wydaje mi sie ze tranzystor na drugim zdjeciu mogl sie przepalic i to on jest powodem zamieszania. Jednak wolalbym uslyszec opinie kogos bardziej obeznanego
  • PCBway
  • Poziom 40  
    mihis napisał:
    Po zwarciu diody napiecie jest podawane ale rezystor wrecz parzy.
    Której ?, tej zenera 12V D3, czy D9 ?.
    mihis napisał:
    Wydaje mi sie ze tranzystor na drugim zdjeciu mogl sie przepalic i to on jest powodem zamieszania.
    I od tego trzeba było zacząć (pomierzyć, wymienić) a nie od jakichś eksperymentów.
    Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    [quote="gumisie"]
    mihis napisał:
    Po zwarciu diody napiecie jest podawane ale rezystor wrecz parzy.
    Której ?, tej zenera 12V D3, czy D9 ?.
    mihis napisał:
    tej 12v d3

Wyminilem tranzystor oraz diode 12v d3. Dalej bez zmian, rezysor oraz dioda parzą. Napiecie na na wejsiu rezystor wynosi 16.6V a na wyjsiu 11V, przez diode dalej nie przechodzi napiecie. A na obu nozkach tranzystora napiecie 16.5V. Nie mam kompletnego pojecia jak podejsc do tego, jak mam cos zmierzyc to prosze pisac zaraz dodam wartosci
  • Poziom 40  
    Witam.
    Zrób zdjęcie PCB od strony druku tak aby była widoczna cała płytka, podaj również symbol tego tranzystora.
  • Poziom 2  
    Wyglada to tak jak a obrazkach ( tak wiem mega prowizorka ale kupilem tranzystor w zlej obudowie plus chcialem zobaczyc czy dziala).

Tranzystor o ktorym mowa to IRFR5305 Ja zamontowalem IRF5305 ale to generalnie to samo
    Ładowarka sparky BR2 12E-CH nie ładuje.Ładowarka sparky BR2 12E-CH nie ładuje.Ładowarka sparky BR2 12E-CH nie ładuje.Ładowarka sparky BR2 12E-CH nie ładuje.
  • Poziom 40  
    Ten rezystor wraz z diodą D?/12V tworzą układ stabilizatora napięcia 12V wykorzystanego do zasilania układu sterującego. Powodem grzania się tych elementów jest uszkodzenie któregoś z podzespołów tego układu. Wymontuj US 4060 i sprawdź napięcie (12V) na wyjściu tego rezystora, o ile nadal będzie zaniżone powtórz tą samą czynność z US LM358. Poza tym do sprawdzenia pozostałe diody jak i również te dwa pozostałe tranzystory.
  • Poziom 9  
    W mojej przy identycznych objawach uszkodzona była dioda zenera 3V. Po wymianie działa jak należy.