Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gorąca ładowarka Sparky BR12E-CH do baterii z wkrętarki

17 Sie 2019 22:27 474 6
 • Poziom 6  
  Problem mam tego typu, że po wymianie ogniw w baterii ładowarka zaczęła się grzać aż plastik topi. Gorąca ładowarka Sparky BR12E-CH do baterii z wkrętarki Gorąca ładowarka Sparky BR12E-CH do baterii z wkrętarki
  Po rozebraniu ten element mocno się grzeje co jest na zdjęciu J327 nie wiem co to jest. Ogólne wymieniłem ogniwa z NiCd na Li-Ion i dodałem Bms 20A s3 i nie wiem czy to wina bateri czy ten element co jest na zdjęciu jest za słaby.
 • Poziom 43  
  Jest to tranzystor FET 2SJ327. Dokumentacja w załączniku
 • Poziom 43  
  Dostępny zamiennik to IRF9530S
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Jeżeli oryginalnie ładowarka ładowała pakiet 10 ogniw Ni-MH to napięcie końcowe wynosiło około 14,5V. W przypadku 3 ogniw litowych napięcie końcowe wynosi 12,6V nad czym czuwa BMS. Można zatem w dużym uproszczeniu przyjąć, że ładowarka pracuje jak źródło prądowe zatem nadmiar energii idzie w ciepło. W końcu doprowadzi to do jej zniszczenia. Należałoby dostosować do innych warunków pracy.
 • Poziom 6  
  Czyli co mam zrobić żeby ładowarka nie zniszczyła się dodać jakieś obciążenie czy coś w tym stylu ?
 • Poziom 33  
  Przeprojektować ładowarkę. Zrysować schemat i znaleźć elementy odpowiedzialne za regulację napięcia wyjściowego. Ostatecznie tymczasowo można włączyć w szereg pomiędzy akumulator, a wyjście ładowarki rezystor 1Ω min. 5W. Będzie się od jednak mocno grzał, ponadto nic nie wiemy o logice ładowarki i sposobie sygnalizacji ładowania oraz o tym w jaki sposób ładowarka interpretuje parametry prądu i napięcia.
 • Poziom 6  
  Wymiana środka oryginalnej ładowarki z ładowarki o parametrach 12v 2a za 10zł na allegro.Faktycznie problem był że ładowarka daje 14,5v a BMS potrzebuje 12v co skutkowało grzaniem się zasilacz.