Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop przeznaczony do oglądania filmów i...

werix7 06 Sie 2017 15:43 1137 25
  • #1 06 Sie 2017 15:43
    werix7
    Poziom 6  

Witam.
    W październiku rozpoczynam studia i wyprowadzam się na stancję, w związku czym muszę kupić laptopa.
    Główne przeznaczenie: FILMY, przeglądarka internetowa, Microsoft Office, muzyka.

Lubię oglądać dużo filmów, seriali i często podczas pracy na komputerze korzystam z kilku otwartych okien naraz, dlatego zależy mi, aby ekran był co najmniej 17,3' Full HD. Czy jest zauważalna jakaś duża różnica między wyświetlaczem matowym a błyszczącym podczas korzystania w normalnym świetle (gdy słońce nie razi) lub podczas oglądania filmów wieczorem przy zgaszonym świetle?

Fajnie by było, gdyby laptop miał też dobre głośniki.

Szukam czegoś w miarę dobrze jakościowego, żeby posłużyło mi jeszcze chociaż rok po gwarancji. Znajdę coś takiego w ogóle za ok. 3 000 zł? :D
    Czekam na propozycje.

Pozdrawiam :wink:

0 25
  • #4 07 Sie 2017 20:25
    werix7
    Poziom 6  

Stever napisał:
    Lenovo Ideapad 700-15 i5/8GB/120+1000/GTX950M Biały
    https://www.x-kom.pl/p/345723-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-8gb-1201000-gtx950m-bialy.html
    Matryca matowa FULL HD IPS ciekawy design, bardzo dobre głośniki JBL, mocny procesor, cicha praca, wygodna podświetlana klawiatura, łatwy dostęp do czyszczenia, dobra kamerka, przyzwoita grafika, dobre trzymanie na baterii, rozsądna cena, dosyć cienki.

Fajny, ale mały ekran :|

Dodano po 7 [minuty]:

KAMIX2001 napisał:
    1. Różnica między matową a błyszczącą matrycą wygląda tak:

Laptop przeznaczony do oglądania filmów i...

2. Myślę że ten laptop spokojnie sobie poradzi:

https://www.x-kom.pl/p/339796-notebook-laptop-173-msi-gl72-i5-6300hq-4gb-1tb-gf940mx-fhd.html

Zastanawiam się właśnie między laptopem, który podałeś a tym: https://www.x-kom.pl/p/331624-notebook-laptop...300hq-4gb-1000-gtx960m-fhd.html#specification

Lenowo ma podświetlaną klawiaturę i wydaje mi się, że posiada lepsze głośniki. Mam jednak wątpliwości co do jakości tego laptopa...

Który z tych dwóch lepszy? Ktoś doradzi? Może słyszeliście jakieś opinie lub posiadaliście ten model Lenovo?

0
  • #5 07 Sie 2017 20:52
    werix7
    Poziom 6  

Witam. Rozważam zakup pomiędzy dwoma laptopami. Jednym z nich jest Lenovo Y700-17 i5-6300HQ/4GB/1000 GTX960M FHD (Link).

Mieliście może go (bądź podobnego z tej serii) w posiadaniu lub słyszeliście od innych jakieś opinie?

Laptop ma służyć głównie do oglądania filmów, przeglądania internetu, pracy z MS Office i słuchania muzyki (nie gram w nic). Oglądam dużo filmów i często korzystam z kilku okienek naraz dlatego zależy mi na dużym ekranie i dobrej jakości obrazu. Nie zamierzam do niego podłączać dodatkowych głośników (jedynie jak wpadnę do domu na weekend :D ), więc wbudowane muszą dobrze grać. No i oczywiście ogólna jakość sprzętu, nie chcę kupować jakiejś tandety.

0
  • #6 07 Sie 2017 20:58
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

werix7 napisał:
    (nie gram w nic)

Bierzesz "gamingową" serię od Lenovo.

W tej cenie poszukaj coś z 8GB ram i dyskiem SSD. Na pewno bardziej Ci się przyda.

0
  • #7 07 Sie 2017 21:08
    werix7
    Poziom 6  

Wiem :)
    Moim głównym kryterium jest wyświetlacz 17,3' Full HD. Za ok. 3 000 zł to raczej nie znajdę takiego laptopa, żeby miał jeszcze 8GB RAMU i SDD.

0
  • #8 07 Sie 2017 22:05
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

werix7 napisał:
    Moim głównym kryterium jest wyświetlacz 17,3' Full HD. Za ok. 3 000 zł to raczej nie znajdę takiego laptopa, żeby miał jeszcze 8GB RAMU i SDD.

Z matrycą FullHD + 8GB ram znajdziesz. Nawet w tym Xkomie jest jeden Dell, jednak za dysk SSD trzeba by dopłacić jeszcze 200zł.

0
  • #10 07 Sie 2017 23:16
    Paganini
    Poziom 12  

Matryca w Y700-17 jest podobno schowana za błyszczącą szybą więc mogą być problemy z reflaksami. Lenovo ma słaby serwis.
    Do tych zastosowań nie potrzebujesz cztero-rdzeniówki.
    Dell Inspiron 5767 - https://www.x-kom.pl/p/323405-notebook-laptop...623170&token=1915e0ac23290487ddf96891112546af
    Dobra matryca FHD IPS, ciche chłodzenie, jakość wykonania na przyzwoitym poziomie, głośniki: stereo, Waves MaxxAudio Pro.
    Dell jest znany z dobrego serwisu gwarancyjnego. Dysk SSD - najlepiej samemu kupić coś porządnego. Masz więcej RAM bo to Ci się przyda.

0
  • #12 08 Sie 2017 14:08
    werix7
    Poziom 6  

Paganini napisał:
    Matryca w Y700-17 jest podobno schowana za błyszczącą szybą więc mogą być problemy z reflaksami. Lenovo ma słaby serwis.
    Do tych zastosowań nie potrzebujesz cztero-rdzeniówki.
    Dell Inspiron 5767 - https://www.x-kom.pl/p/323405-notebook-laptop...623170&token=1915e0ac23290487ddf96891112546af
    Dobra matryca FHD IPS, ciche chłodzenie, jakość wykonania na przyzwoitym poziomie, głośniki: stereo, Waves MaxxAudio Pro.
    Dell jest znany z dobrego serwisu gwarancyjnego. Dysk SSD - najlepiej samemu kupić coś porządnego. Masz więcej RAM bo to Ci się przyda.

Szkoda, że Dell nie ma podświetlanej klawiatury... A może ten? https://www.x-kom.pl/p/341994-notebook-laptop...71g-i5-7200u-8gb-1000-win10-gt940mx-fhd.html? Co o nim sądzicie?

0
  • #13 08 Sie 2017 14:39
    Paganini
    Poziom 12  

Jest ok, Dell ma trochę lepszą matrycę tu jest TN choć nie najgorsza. Na plus miejsce na dodatkowy dysk pod M.2
    Zapytaj przed zakupem czy jest możliwość włożenia jednej kości RAM 8 GB pod przyszłą rozbudowę bo już nie ma wolnego slotu i o możliwość włożenia dysku SSD np: https://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html zamiast tego 1TB 5400 obr/min. Jak braknie miejsca w przyszłości to wrzucisz coś pod M.2 lub zamiast nagrywarki dodatkowy dysk.

0
  • #14 09 Sie 2017 09:42
    dariofestyn
    Poziom 2  

Nie kupowałbym laptopa większego niż 15,6”. Jeżeli to komputer na studia to w pewnym momencie trzeba będzie go ze sobą nosić. 17” to kobyła, która po kilku godzinach noszenia może nie być już taka przyjemna. Sam oglądam filmy na 15,6” i powiem szczerze, że to optymalna wielkość ekran.

0
  • #15 09 Sie 2017 11:58
    krzysztof723
    Poziom 29  

werix7 napisał:

Witam. Rozważam zakup pomiędzy dwoma laptopami. Jednym z nich jest Lenovo Y700-17 i5-6300HQ/4GB/1000 GTX960M FHD ( Link ).

Mieliście może go (bądź podobnego z tej serii) w posiadaniu lub słyszeliście od innych jakieś opinie?

Laptop ma służyć głównie do oglądania filmów, przeglądania internetu, pracy z MS Office i słuchania muzyki (nie gram w nic). Oglądam dużo filmów i często korzystam z kilku okienek naraz dlatego zależy mi na dużym ekranie i dobrej jakości obrazu. Nie zamierzam do niego podłączać dodatkowych głośników (jedynie jak wpadnę do domu na weekend :D ), więc wbudowane muszą dobrze grać. No i oczywiście ogólna jakość sprzętu, nie chcę kupować jakiejś tandety.

werix7 napisał:

Proponuję pozostać przy decyzji kupna Lenovo Y700 -17 (rozważamy tu kupno laptopa bez zainstalowanego systemu operacyjnego), bo na ten czas rzeczywiście "..Za ok. 3 000 zł to raczej nie znajdę takiego laptopa, żeby miał jeszcze 8GB RAMU i SDD" i w dodatku miał matrycę matową 17,3" LED, Full HD wykonaną w technologii IPS...
    Ale dokładając 330,-zł do kwoty 3000,-zł można kupić właśnie laptop Lenovo Y700-17 z wydajnym procesorem 4-rdzeniowym, z pamięcią RAM 8 GB, z dobrą kartą grafiki, z matrycą FUll HD IPS, z wysokiej jakości głośnikami stereo JBL + subwoofer, a dysk SSD można w przyszłości zamontować w miejscu do tego przeznaczonym - M.2...
    Lenovo Y700-17 cena 3329,-zł / procesor 4-rdzeniowy i5-6300HQ, TDP=45W, CPU Benchmark - 6040 pkt. / RAM 8GB / HDD 1000 GB / grafika GTX960M, GPU- 3DMark11- 5278 pkt./17,3" matowy, LED, IPS FHD / głośniki stereo JBL + subwoofer / podświetlana klawiatura / aluminiowa obudowa...
    Minus dla Lenovo to brak napędu optycznego DVD...
    https://www.x-kom.pl/p/331625-notebook-laptop...o-y700-17-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

Jest jeszcze do sprzedania laptop Dell Inspiron 5767, który spełni Twoje wymagania:
    Dell Inspiron 5767 / cena 3299,-zł / dobry procesor 2-rdzeniowy i7-7500U, TDP=15W, CPU Benchmark - 5230 pkt. / RAM 8GB / HDD 1000 GB / AMD Radeon R7 M445, GPU- 3DMark11- 2208 pkt. / 17,3", matowy, LED, Full HD, IPS / zainstalowany napęd optyczny DVD / brak możliwości zainstalowania dysku SSD / brak podświetlanej klawiatury / brak aluminiowej obudowy...
    Minus dla Dell to brak podświetlanej klawiatury i brak aluminiowej obudowy mimo dobrego wykonania (tak zapewnia producent)...
    https://www.x-kom.pl/p/323385-notebook-laptop...l-inspiron-5767-i7-7500u-8gb-1000-r7-fhd.html

Dell ma mniej wydajny 2-rdzeniowy procesor i znacznie mniej wydajną dedykowana kartę grafiki w porównaniu do karty grafiki w Lenovo (GTX960M jest wydajniejsza o 41% od AMD R7 M445), chociaż to podobno dla Ciebie nie ma większego znaczenia, bo prostu twierdzisz: "...(nie gram w nic)..."
    Tylko, jak jest wybór kupna laptopów w tej samej cenie różniących się kartami graficznymi to lepiej wybrać laptop z wydajniejszą kartą graficzną (mimo, że nie będzie używana), bo np. w przyszłości łatwiej taki laptop odsprzedać.

Zauważyłem, że wiele osób kupując laptop ze średniej półki cenowej nie zwraca wcale uwagi na klawiaturę, czy jest podświetlana lub czy obudowa jest aluminiowa.
    Przecież laptop - notebook- ultrabook to są urządzenia przenośne, na których można pracować w fotelu, na kanapie, w pociągu, w samochodzie itd., gdzie takie dodatkowe wyposażenie, jak: "standardowe podświetlenie klawiszy ułatwia pisanie w warunkach słabego oświetlenia", a "aluminiowa obudowa znakomicie zabezpiecza sprzęt przed uszkodzeniami"...

0
  • #16 09 Sie 2017 15:11
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

@werix7 Tematy scaliłem w jeden. Proszę kontynuować tutaj pytania odnośnie wyboru laptopa.

0
  • #18 11 Sie 2017 09:28
    krzysztof723
    Poziom 29  

Ten Acer po za Lenovo to też dobry wybór.
    Jak na laptopa nisko budżetowego to Acer jest w pełni wyposażony podobnie, jak laptopy z wyższej półki, oczywiście z mniej wydajnym podzespołami dostosowanymi do ceny Acera.
    Niewątpliwie Lenovo ma wydajniejszy 4-rdzeniowy procesor i wydajniejszą kartę graficzną od procesora 2-rdzeniowego i grafiki w Acerze.
    Lenovo posiada matrycę Full HD IPS (szerokie kąty widzenia, bardzo dobre odwzorowanie kolorów, głęboka czerń), natomiast Acer posiada matrycę Full HD TN (m.in. ograniczone kąty widzenia, gorsze niż w IPS).
    Napisałaś koleżanko tak: "...zależy mi na dużym ekranie i dobrej jakości obrazu..." "Moim głównym kryterium jest wyświetlacz 17,3' Full HD..."
    Dlatego warto odnieść się do matrycy Lenovo, gdzie uzyskano bardzo wysoki kontrast (931:1), a średnia luminancja (można przyjąć jako jasność świecących powierzchni) dla całego ekranu przekroczyła 370 cd/m²...
    To jest naprawdę bardzo dobry wynik np. w porównaniu do matryc laptopów z niszowej półki, gdzie średnia luminancja wynosi około 220 - 240 cd/m²...
    W niektórych laptopach ze średniej półki i w wyższej cenie średnia luminancja dla całego ekranu osiąga około 300 - 320 cd/m²... (np. w MSI).
    Nie znam danych matrycy w Acerze.

Acer posiada napęd optyczny DVD, Lenovo nie posiada napędu optycznego.
    Obydwa laptopy posiadają podświetlane klawiatury i aluminiowe obudowy, ale Acer po za dyskiem HDD ma drugi dysk SSD , na którym jest zainstalowany Windows 10 Home PL z partycją recovery (szybsze uruchamianie i zamykanie systemu, szybsze otwieranie aplikacji, a tym samym zwiększona ogólna wydajność laptopa), czym przewyższa Lenovo, który nie ma dysku SSD i nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego...
    Acer ma mniej wydajne podzespoły od podzespołów Lenovo, ale nie na tyle mniej, żeby w tym przedziale cenowym nie spełniał Twoich oczekiwań, wręcz przeciwnie nadaje się doskonale do tego co napisałaś:
    "Laptop ma służyć głównie do oglądania filmów, przeglądania internetu, pracy z MS Office i słuchania muzyki (nie gram w nic). Oglądam dużo filmów i często korzystam z kilku okienek naraz dlatego zależy mi na dużym ekranie i dobrej jakości obrazu. Nie zamierzam do niego podłączać dodatkowych głośników (jedynie jak wpadnę do domu na weekend :D ), więc wbudowane muszą dobrze grać. No i oczywiście ogólna jakość sprzętu, nie chcę kupować jakiejś tandety."
    Acer posiada to wszystko co powinien posiadać kompletnie wyposażony laptop, czyli kupując taki laptop po rozpakowaniu i włączeniu w kilka minut później można już na nim pracować, co nie można powiedzieć o Lenovo...

Co do głośników to Lenovo powinien mieć jakościowo lepsze głośniki od Acera...

Niestety to Ty koleżanko musisz wybrać co masz kupić za zaplanowaną przez siebie kwotę pieniędzy porównując specyfikację obu laptopów (albo specyfikacje jeszcze innych laptopów) korzystając przy tym z komentarzy zamieszczonych tutaj przez kolegów i przeze mnie.

0
  • #19 11 Sie 2017 11:01
    werix7
    Poziom 6  

Chyba wezmę Lenovo z 240gb sdd, bo tamte już wyprzedane niestety :| W domu mam jeszcze sprawnego PC z pojemnym dyskiem 1 tb, więc 240 gb powinno styknąć.
    [url=]https://www.x-kom.pl/p/331629-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i5-6300hq-8gb-240-gtx960m-fhd.html[/url]

Cytat:
    ale Acer po za dyskiem HDD ma drugi dysk SSD , na którym jest zainstalowany Windows 10 Home PL z partycją recovery (szybsze uruchamianie i zamykanie systemu, szybsze otwieranie aplikacji, a tym samym zwiększona ogólna wydajność laptopa), czym przewyższa Lenovo, który nie ma dysku SSD i nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego...

Jak myślisz, w Lenovo z SDD system powinien równie szybko śmigać jak w tym Acerze? Jeśli chodzi o samo wgranie systemu to dla mnie nie problem ;)

0
  • #20 11 Sie 2017 11:39
    krzysztof723
    Poziom 29  

werix7 napisał:
    Chyba wezmę Lenovo z 240gb sdd,

werix7 napisał:
    Jak myślisz, w Lenovo z SDD system powinien równie szybko śmigać jak w tym Acerze? Jeśli chodzi o samo wgranie systemu to dla mnie nie problem ;)

Z twoich wypowiedzi wynika, że mógłyby to być Lenovo Y700-17 w cenie 3549,-zł z dyskiem SSD 240 GB z linku poniżej:

https://www.x-kom.pl/p/331629-notebook-laptop...o-y700-17-i5-6300hq-8gb-240-gtx960m-fhd.html,,

bo z linku podanego przez Ciebie pokazuje się oferta laptopa już niedostępnego...

Jeżeli system zostanie zainstalowany na dysku SSD (na razie innego w tym laptopie nie ma) to oczywiście system w Lenovo Y700-17 będzie "...szybko śmigać..."

0
  • #21 11 Sie 2017 11:47
    werix7
    Poziom 6  

Tak, to ten.
    Wcześniej byłam zdecydowana na model 128 gb sdd + 1000 gb hdd (był w takiej samej cenie jak ten z 240 gb sdd), ale niestety też wyprzedany. Wysłałam do nich e-mail z zapytaniem czy jest możliwość zamiany tego 240 gb na taką kombinację, ale w ostateczności wezmę i tego ;)

Ile powinnam mieć minium pozostawionego wolnego miejsca na takim dysku (240gb sdd) żeby płynnie chodził?

0
  • #23 12 Sie 2017 13:20
    krzysztof723
    Poziom 29  

werix7 napisał:
    Wcześniej byłam zdecydowana na model 128 gb sdd + 1000 gb hdd (był w takiej samej cenie jak ten z 240 gb sdd), ale niestety też wyprzedany. Wysłałam do nich e-mail z zapytaniem czy jest możliwość zamiany tego 240 gb na taką kombinację, ale w ostateczności wezmę i tego ;)

Taki zestaw dysków też jest dobry - SSD 128 GB + HDD 1000 GB i jeżeli można byłoby zastosować taką konfigurację dysków w tym modelu, który kupujesz to zastanowiłbym się nad taką możliwością...
    Duża pojemność HDD jest nieraz przydatna, a w niektórych przypadkach niezbędna - zapisane filmy, zdjęcia, pisma, itp...
    W x-kom są elastyczni i dostosują Twój laptop (oczywiście kupiony u nich) do Twoich oczekiwań.
    Tym bardziej, że nie zmieniłaby się cena laptopa.

No, chyba, że jeszcze taki zestaw - SSD 240 GB + HDD 1000 GB..., ale trzeba będzie trochę dopłacić.
    Przy takim wyposażeniu, jakie ma ten laptop (procesor, grafika) mimo wszystko warto...

werix7 napisał:
    Ile powinnam mieć minium pozostawionego wolnego miejsca na takim dysku (240gb sdd) żeby płynnie chodził?

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/czy_dysk_ssd_zwalnia_po_zapelnieniu_test_obciazeniowy - str.1 i str.14

"...Ostatnia kwestia: z racji tego jak działa SSD, spowolnienie pracy dotyczy praktycznie tylko prędkości zapisu. Poza tym warto pamiętać, żeby nie wypełniać całej powierzchni "twardziela" do ostatniego gigabajta, tylko zostawić wolną strefę w wielkości około 7% jego całkowitej pojemności. Tyle suchej teorii."

0
  • #24 12 Sie 2017 15:51
    werix7
    Poziom 6  

Pytałam i niestety nie da rady zmienić na taką kombinację (128 GB ssd+ 1000 GB hdd), ale tak jak już mówiłam mam na komputerze pojemny dysk, więc na lapku będę miała oprócz systemu tylko kilku programów, trochę muzyki, obrazów i dokumentów i oczywiście filmy i seriale, ale tylko te które będę miała zamiar obejrzeć w najbliższym czasie, a reszta na PC. ;)

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

O znalazłam właśnie na delkom.pl w niższej cenie te laptopy. Jest też nawet dostępny w konfiguracji 120 gb + 1000 gb, tylko w nazwie ma dodatkowo "ISK".
    Wiem, że ten skrót oznacza Intel Skylake, ale różnica między Y700-17ISK a Y700-17 jest raczej "+" czy "-", a może nie ma to większego znaczenia?

http://www.delkom.pl/p/38313-laptop-lenovo-id...00gb-gtx960m-noos-mysz-80q000cvpb-120ssd.html

Nie cytuj w całości postów poprzedzających. Nie ma takiej potrzeby.
    RADU23

0
  • #25 12 Sie 2017 16:49
    krzysztof723
    Poziom 29  

werix7 napisał:
    O znalazłam właśnie na delkom.pl w niższej cenie te laptopy. Jest też nawet dostępny w konfiguracji 120 gb + 1000 gb, tylko w nazwie ma dodatkowo "ISK".
    Wiem, że ten skrót oznacza Intel Skylake, ale różnica między Y700-17ISK a Y700-17 jest raczej "+" czy "-", a może nie ma to większego znaczenia?

http://www.delkom.pl/p/38313-laptop-lenovo-id...00gb-gtx960m-noos-mysz-80q000cvpb-120ssd.html

Jeżeli koleżanko już się zdecydowałaś to chyba nie ma co się zastanawiać, cena odpowiednia do zaplanowanej kwoty, a laptop w zasadzie ma to co powinien mieć dzisiaj każdy laptop - dwa dyski: dysk SSD + dysk HDD, minimum RAM 8 GB (przy Windows 10), wydajny procesor, dedykowaną kartę grafiki, matrycę matową Full HD (najlepiej IPS)...
    Jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni, więc należy sprawdzi, czy wszystko działa dobrze...
    Windows instalujemy na dysku SSD.
    Życzę powodzenia.

0
  • #26 29 Paź 2017 17:15
    werix7
    Poziom 6  

Polecam Lenovo IdeaPad Y700-17ISK i5-6300HQ/17,3FHD/8GB/120SSD+1000GB/GTX960M! Jestem od kilku miesięcy posiadaczką tego laptopa i w zupełności spełnia moje wymagania. Wszystko śmiga jak należy - bardzo szybko się uruchamia, system chodzi płynnie, głośniki (jak na lapka) świetnie grają, dobra jakość obrazu, cicho pracuje, nie przegrzewa się, przy przeglądaniu internetu, office, oglądania filmów i słuchania muzyki bateria styka na ok. 4,5 godziny, na plus także wygląd i podświetlana klawiatura. :D

0