Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szybki laptop do pracy, oglądania filmów, przeglądania internetu.

29 Aug 2014 13:02 10104 13
  • Level 27  
    Muszę kupić sobie laptopa, ponieważ stary uległ uszkodzeniu rok temu, a bez komputera jak bez ręki :)

1. Zastosowanie
    Będzie wykorzystywany do przeglądania internetu, pracy biurowej. Programy do obróbki zdjęć, muzyki i modelowania 3D na użytku codziennym.
    2. Dysk/RAM/parametry
    Chciałbym, aby komputer miał średniej wielkości dysk SDD (ok 200-250Gb) i był wydajny, szybko się uruchamiał i nie zawieszał, pracował dosyć długo na baterii, był po prostu wygodny w codziennym użytkowaniu.
    3. Wykonanie/ ergonomia
    Chciałbym mieć w komputerze matową matrycę, wygodną klawiaturę. Matryca ok 17".
    4. System
    Pracuję w tej chwili na windows 7, jednak planuję kupić komputer z windowsem 8.1.
    5. Dodatkowe wyposażenie
    Wygodnie, jakby była kamerka, kilka portów USB. CD ROM nie jest obowiązkowy.
    5.Budżet
    Ok 2000 zł
    6.Marka
    HP, ASUS, DELL, MEDION. O tej ostatniej słyszałem wiele dobrego.

Co jesteście w stanie mi polecić?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Nie chciałbym cię martwić ale laptopy z taką pojemnością SSD (nie SDD) to wydatek nie 2 a ok 4 tysięcy. Dla przykładu spójrz na np. LENOVO Y50-70. Wydaje mi się że nikt nie pomoże ci nic tańszego wyczarować, tym bardziej jeśli chodzi o dedykowaną grafikę (propo tego modelowania i obróbki zdjęć).
  • Level 27  
    No to w takim razie zrezygnujmy z dysku SDD, ale chciałbym, żeby komputer był wydajny.
  • Level 12  
    Jeżeli chcesz wydajności graficznej to nie polecam ci laptopa z kartami Intel HD. To zintegrowane karty które sobie współgrają z procesorem i pamięcią RAM komputera. Patrz bardziej na te które mają grafikę dedykowaną. (Jakaś Nvidia albo coś takiego).
    Nie słyszałem opinii o marce Medion więc może jeszcze się ktoś wypowie. ASUS, DELL, HP (wg. mojego uznania nie bardzo ale niektóre Paviliony są bardzo dobre i wydajne) te marki jak najbardziej. Dużo słyszałem dobrego także o Lenovo. Zaraz podrzucę ci kilka propozycji jeśli znajdę chwilę czasu.

Dodano po 14 [minuty]:

np.
    ACER E1-731G NX.MG9EP.001
    Lenovo IdeaPad G700
    Mocno zareklamowany ale wygląda dobrze: M348 Medion Akoya P7627

Szukaj czegoś w tym stylu. Jeżeli o wygodę użytkowania chodzi pobiegaj po sklepach. Przejrzyj który najlepiej ci się podoba. Jeżeli coś znajdziesz napisz. Nikt tego za Ciebie nie zrobi a jak wpiszesz model mogę podać ci ewentualne plusy i minusy danego sprzętu.
  • Level 21  
    Twoje zastosowanie wyklucza procesory AMD.
  • Level 27  
    Gajwer257 wrote:
    Nie chciałaś z dyskiem SSD?

ChciałEm, jednak zostanę przy SSD, bo na tym mi najbardziej zależy.

Wcześniej miałem Asusa K52, ale on to było konkretne dno.

To w takim razie zadecydowałem, że:
    - 4-8Gb RAM
    - obowiązkowo CD-ROM, DVD
    - SDD do 256Gb
    - grafika dedykowana
    - Windows 8.1
    Cieszyłbym się, gdyby było:
    - dotykowy ekran
    - matowa matryca (nie wiem czy da się ją zastosować przy dotykowym ekranie)
    - gwarancja door to door
    Producenci:
    HP/DELL no i ewentualnie Lenovo lub Asus

Co mi jeszcze możecie polecić?
  • Level 27  
    Jeśli lapek ma służyć też do obróbki zdjęć, modelowanie 3D czy coś podobnego, to tylko z matrycą Full HD, ostatecznie 1680x1500, przy niższych rozdziałkach to katorga. Może przyjżyj się używkom HP EliteBook 8540w (i7, Full HD NVidia quadro, 17') -da się z ssd wyrobić za ok. 2 tys. Jeśli jednak nowy, to za 2 tys nic rozsądnego nie znajdziesz do tego, co chcesz. No chyba że mamy inne pojęcie odnośnie słów "modelowanie" i "obróbka grafiki".
  • Level 21  
    Czy to będzie praca po HDMI na zewnętrznym monitorze głównie ?
  • User removed account  
  • Level 21  
    Licencje na allegro można dostać za 50zł na Win 7 Pro i Win 8 - zdjęte z zniszczonych laptopów ;)
  • Level 27  
    Jak już mówiłem, na laptopa mam równo 2000zł, mogę wydac trochę mniej (np 1900) bo pieniądze, które zostaną przepadną, ale cena nie może przekroczyć 2000 zł nawet o grosz.

Kontynuując, obróbka grafiki to nic niezwykłego, proste programy typu photoshop, modelowanie Sketchup. Komputer ma być szybki, przede wszystkim przeglądanie internetu i obsluga programów biurowych (office).

Znalazłem jeszcze ten:
    http://allegro.pl/hp-pavilion-17-hd-a8-4x3-1-hd8550-4gb-256ssd-w8-i4547282089.html

Nada się do moich zastosowań? Kolega opowiadał mi, że dyski SSD są tylko dla systemu, w zadnym wypadku do dokumentow i plików. To prawda?
  • Level 12  
    Wydaje mi się że dla tego HP photoshop nie będzie prostym programem.

Dysk SSD to różnica wykonania i szybkości. Da się go normalnie dzielić na partycje więc nadaje się na system jak i na zwykłe pliki użytkowe. Laptopy które oprócz zwykłego dysku miały dyski dodatkowo np 8gb SSD można było zagospodarować tak że montowano na nich pliki wymiany systemu które czyta ram przez co system działał szybko (no ale to już troche zaawansowana zabawa nie mniej jednak widziałem gdzieś pasjonatów którzy robili takie rzeczy), być może twój kolega miał coś takiego na myśli.