Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolny start podlaczenie do urzadzenia Przecinarka do glazury Macallister KF1800L

jawik40 07 Sie 2017 20:20 1488 4
  • #1 07 Sie 2017 20:20
    jawik40
    Poziom 7  

Witam. Zakupiłem kostkę do wolnego startu. Chciałem zamontować ja w przecinarce do glazury Macallister KF1800L.
    Wolny start podlaczenie do urzadzenia Przecinarka do glazury Macallister KF1800L
    Nie bardzo wiem jak i gdzie podłączyć przewody. Nie dysponuje schematem elektrycznym przecinarki. Wiem że jest opis na obudowie soft. Ale jak by mógł mi ktoś wytłumaczyć jak chłop krowie na rowie z oznaczeniem przewodów typu L,N.
    Bardzo proszę o pomoc i możne ktoś ma schemat elektryczny tego urządzenie

0 4
  • #2 07 Sie 2017 22:47
    D214d3k
    Poziom 39  

Do A i B zasilanie za włącznikiem. A i C silnik.

0
  • #3 08 Sie 2017 07:05
    jawik40
    Poziom 7  

Dziękuje za podpowiedz. Ale mam pytanie .Czy A podpinamy do fazy czyli L a B do neutralnego czyli N. Czy A podpinamy do rozciętego przewodu fazy L i do drugiej końcówki przewód B fazy L. Próbowałem podpiąć to tak jak napisałeś ale przed przełącznikiem i nie było żadnego skutku Bardzo bym prosił o jakiś schemacik jeśli to możliwe.Z góry dziękuje i pozdrawiam

0
  • #4 08 Sie 2017 12:08
    D214d3k
    Poziom 39  

Nie ma znaczenia. To jest za wtyczką a w gniazdku nie wiesz gdzie masz linię a gdzie neutralny tym bardziej w kablu. Przy podłączeniu na stałe do jednego gniazdka można mieć nad tym kontrolę ale przy wielu gniazdkach już nie. Pewne jest tylko uziemienie.

0
  • #5 08 Sie 2017 16:25
    jawik40
    Poziom 7  

Witam kolegę. W tym cały pomysł by nie montować tego w gniazdku tylko wewnątrz urządzenia. A tam jest mnóstwo przewodów miedzy innymi do pompy wodnej ,do lasera,do oświetlenia oraz do rożnych kontrolek.Zlokalizowałem przewód 230V zasilający maszynę ale jak się tam podpiąłem to maszyna nie chodzi a pompka wodna wariuje. Jak kolega nie wie jak to podłączyć to proszę nie podawać ogólnikowych rozwiązań bo takie można znaleźć na elektrodzie. Chodzi o konkrety.Pozdrawiam

0