Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS11252NDU nie działa panel dotykowy

111marek 08 Sie 2017 10:59 834 2
  • #1 08 Sie 2017 10:59
    111marek
    Poziom 2  

Pralka 6 mies. po gwarancji. W czasie ostatniego pranie nie dało się włączyć pauzy i dokończyła pranie. Na drugi dzień na kręcenie pokrętłem i naciskanie przycisków reaguje normalnie dźwiękami, ale nie świecą się ikonki i nie włącza się. Wyjąłem i sprawdziłem moduł sterujący (na zdjęciu): napięcia -5V i +8V są, triaki nie mają zwarć. Wyjąłem panel dotykowy (na zdjęciu): podłączyłem 3V, pobór ok. 10 mA, przebiegi na sprężynkach (na oscyloskopie) jakieś są, brak zalania.
    Proszę o pomoc.
    Pralka Electrolux EWS11252NDU nie działa panel dotykowyPralka Electrolux EWS11252NDU nie działa panel dotykowyPralka Electrolux EWS11252NDU nie działa panel dotykowyPralka Electrolux EWS11252NDU nie działa panel dotykowy

0 2
  • #3 09 Sie 2017 08:21
    111marek
    Poziom 2  

Pralkę udało się uruchomić. Wszystko ruszyło po dokładnym wymyciu płytki panela dotykowego destylowaną wodą i nastepnie spirytusem. Po dokładnych oględzinach okazało się, że po stronie druku płytka była zachlapana (widać to na załaczonym zdjęciu w części środkowej). Dodatkowa uwaga: Cała elektronika pralki ma masę podłaczoną do jednego przewodu zasilającego 230V. Na czas naprawy wydaje się, że lepiej będzie tak właczyć wtyczkę 230V, aby na masie elektroniki pralki był przewód zerowy N zasilania 230V. Odwracanie L i N umożliwia np. rozgałęziacz jak na zdjęciu.
    Pralka Electrolux EWS11252NDU nie działa panel dotykowy

0