Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 900 - Swiatla mijania nie działają, pozostałe ok

przemonk25 10 Aug 2017 09:05 3672 14
lampy.pl
    przemonk25
    Level 9  
    Witam
    Podczas jazdy przestały świecić światła mijania. Pozostałe światła (postojowe, drogowe), kierunkowskazy itd działają poprawnie. Tylko światła mijania nie działają. Bezpieczniki sprawdzone. Jeden był lekko przypalony. Wymieniłem go. Co może być przyczyna niedziałania świateł?
  • lampy.pl
    User removed account
    User removed account  
  • lampy.pl
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Żarówkę(żarówki) sprawdzisz kawałkiem przewodu dołączonego do akumulatora.Jeżeli dobre ,do sprawdzenia zasilanie przy lampach ,kontrolką wykonaną z żarówki przykładowo 12V/4W .
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    wojtek1234321
    Level 35  
    szpoak wrote:
    Może też być brak napięcia z przekaźnika na światła mijania.

W 900-setce chyba nie ma takiego przekaźnika, tam jest "bezpośrednio" z przełącznika.
    przemonk25
    Level 9  
    szpoak wrote:
    Żarówka spalona

Seicento 900 - Swiatla mijania nie działają, pozostałe ok

Dzięki. Czyli obie spalone :) Kupie nowe i dam znac ;)
    User removed account
    User removed account  
    nikusert
    Level 40  
    szpoak wrote:
    A nie gotuje się włącznik świateł przy maksymalnym obciążeniu (mijania + drogowe) ?

Przecież są żarówki H-4 ,i zmiana jest ,mijania lub drogowe nie wszystkie razem.
    User removed account
    User removed account  
    nikusert
    Level 40  
    Jeżeli dobrze pamiętam Seicento nie miały przekaźników świateł.Jaki problem sprawdzić na bezpiecznikach(od świateł mijania) czy jest zasilanie?,myślę że żaden ,kontrolka w rękę i po sprawie.
    wojtek1234321
    Level 35  
    szpoak wrote:
    Aż poczytam z ciekawości zaraz bo mi się nie chce wierzyć że Fiat taki numer zrobił

No tak jest, przekaźnika "przełączającego" światła nie ma, tylko bezpośrednio z przełącznika (tzw. pająka pod kierownicą. A czy się gotuje? No raczej nie, ja już jeżdżę tym "wynalazkiem" jak piszecie, 15 lat a sam fiacik ma 19 i ze światłami nigdy nie było i nie ma problemu. Więcej problemów z tą instalacją to jest z brakiem masy na tylnych lampach i w wielu innych miejscach.
    User removed account
    User removed account  
    wojtek1234321
    Level 35  
    szpoak wrote:
    Każdy problem jest rozwiązywalny a tym we Fiacie skończyły się części ze 126p gdy Seja robili...
    Mam na mysli ten godny uwagi wynalazek:

No z tym to masz rację, u mnie już dawno główna masa silnik - karoseria jest wymieniona ta taki właśnie. Na tylnych lampach problem z masą to jest taki że chyba te styki - wsuwki są zbyt słabe, zbyt delikatne i bardzo często się przegrzewają (chyba), styki normalnie się robią czarne, tracą kontakt i "choinka" gotowa, już dawno pomiędzy stykami tylnych lamp porobiłem dodatkowe przewody masowe pomiędzy styk masy w lampie (na lut) i karoserią, "na krótko", aby nie ciągać przewodów tak jak instalacja i mam spokój z "choinkami", (no jednak trochę szkoda bo święta z choinką to fajna rzecz :D :D ).
    przemonk25
    Level 9  
    Problem rozwiazany ;) Wymieniłem żarówki i juz jest ok ;). Dziekuje za pomoc