Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne z WiFi + tanie zamienniki

14 Sie 2017 12:55 5037 1
  • Poziom 10  
    Witam.

Jestem na kupnie nowego urządzenia wielofunkcyjnego do domu. Nie zależy mi na cudach, ale starego trupa też nie chcę :)
    Podstawowe wymogi to przede wszystkim WiFi (żebym nie musiał biegać z laptopem do kabla) oraz dotykowy wyświetlacz (acz nie jest to najważniejsza rzecz) no i rzecz jasna tanie zamienniki.

Poszperałem i znalazłem kilka modeli, które mnie interesuje, więc może już dokładniej będzie w stanie coś powiedzieć na temat niżej wymienionych modeli Brothera. Póki co na tapecie mam te modele:

- Brother 4120DW - ładne wykonanie, tanie zamienniki, dotykowy wyświetlacz, wifi
    - Brother J105 - jedyny plus to mały rozmiar i tanie zamienniki

Słyszałem jednak, że Brother lubi blokować zamienniki nowym oprogramowaniem, tyle że te drukarki nie są pierwszej świeżości, to może z nimi nie będzie takiego problemu. Szukałem w sieci to ludzie nie mieli problemów z zamiennikami, a janusze z allegro na aukcjach piszą, że zamiennik z 2017 roku, który jest ważny przez kolejne 2 lata, czy jakoś tak, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Patrzyłem na Canony, jednak pomimo taniego sprzętu, to tusze zamienniki wychodzą dość drogo.
    Patrzyłem głównie na Canona TS5050, ale zamienniki to koszt około 90zł, gdzie w Brotherze to raptem niecałe 40zł. Chociaż nie ukrywam, że ten Canon bardzo mi się podobał, smukły, dużo funkcji, a do tego sporo dobrych opinii.

Będę wdzięczny za pomoc i ewentualne uwagi oraz propozycje :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Z tych dwóch modeli skłaniałbym się do J105, starsze brothery są lepsze niż ich następcy. To takie małe, domowe woły robocze, które mogą wydrukować tysiące stron. Problem z zamiennikami jest taki, że w tych najtańszych znajduje się prawie 'kolorowa woda', która zarżnie głowicę ekspresowo.

Zerknij na Epsony serii XP 600 albo 700, 2 tacki, bardzo dużo funkcji, do wiecznych tuszy (jednorazowy większy wydatek) możesz zalać taki atrament jaki ci odpowiada, nawet oryginalny.