Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka SE 56T591EU - Zaczęla słabo myć

momo102 17 Sie 2017 20:00 429 6
  • #1 17 Sie 2017 20:00
    momo102
    Poziom 8  

Witam

Mam od jakiegoś czasu problem z dziesięcioletnią zmywarką Siemensa SE 56T591EU/07
    A konkretnie zaczęła słabo domywać naczynia i pojawiły sie ciemne naloty na plastikowych płaszczyznach np.deski do krojenia
    Do tej pory działała bez zarzutu. Chociaż przyznam się, że na programach z wyższą temperaturą rzadko działała, bo nie było potrzeby.

Już dwa razy udało mi się naprawić tą zmywarkę , dzięki znaczącej pomocy z tego forum
    Raz jak przestała suszyć - przyczyną był zablokowany zawór od płaszcza wodnego, a dwa jak pojawił się wyciek - przyczyną była zużyta uszczelka pod drzwiami zmywarki.

Obecnie - optycznie - wszystko wygląda ,że działa poprawnie, jak przedtem.
    Zauważyłem tylko otwierając losowo drzwiczki, że jedno ramię górne nie kręci się mimo, że woda z niego leci, ale słabo.
    Doczytałem się na forum elektroda, że te zmywarki mają czasowy przełącznik wody - górne dramie dolne ramię.
    Może ktoś bardziej zorientowany napisze, co jaki czas przełączą się to górne i dolne ramie i gdzie znajduje się ten element przełączający?

Kolejne pytanie dla bardziej doświadczonych , jeżeli czyszczenie nie pomoże, to czy przyczyną może być niskie ciśnienie wody lub jakieś inne sugestie - jak i co sprawdzić?

0 6
  • #2 17 Sie 2017 20:08
    h jaworski
    Specjalista AGD

Poczytaj w instrukcji czy zmywarka nie ma trybu 1/2 wsadu jak ma to sprawdź czy nie jest włączony bo wtedy też góra się nie kręci .

0
  • #3 18 Sie 2017 11:05
    momo102
    Poziom 8  

Ma taki tryb 1/2, ale nie jest włączony. Dziś kupiłem SOMAT do czyszczenia zmywarki. Jedyny z kilku dostępnych środków zalecany do czyszczenia raz na 3 miesiące, wszystkie pozostałe w tym Finish mają w instrukcji raz na miesiąc. To na logikę ten SOMAT powinien być silniejszy. Napisze później czy to czyszczenie dało jakiś efekt.

0
  • #4 18 Sie 2017 12:39
    h jaworski
    Specjalista AGD

To nic nie da chyba że masz górne śmigło zapchane.

0
  • #6 20 Sie 2017 20:00
    bse-bse
    Poziom 13  

Sprawdź czy grzeje wodę i czy nie masz zapchanego górnego śmigłą jakimiś drobinkami jedzenia.

0
  • #7 20 Sie 2017 20:35
    momo102
    Poziom 8  

Ramię górne jednak się kręci, ale dopiero po pewnym czasie. Najpierw zaczyna tylko dolne. Myślę, że to chyba normalny objaw dla tej zmywarki. To czyszczenie trochę pomogło. Jeszcze we wgłębieniu na dole przy pompie było kilka drobnych odłamków szkła, których wcześniej nie zauważyłem, bo były zalane wodą. Być może one hamowały ten przepływ wody. Obecnie po ich usunięciu i puszczeniu tego czyszczenia wygląda, że zmywa znów prawidłowo.

Na razie chwilowo myjemy na wyższych temperaturach, bo wszelkie rozpuszczone tłuszcze jednak mają mniejszą skłonność do osadzania w wyższych temperaturach niż niższych. Potem spróbuje znowu niższych, ale co jakiś czas dobrze moim zdaniem puścić na wyższej temperaturze i to czyszczenie raz 3 miesiące też na pewno nie zaszkodzi.
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.

0