Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka ładowana od góry najprostsza jakiej firmy ?

20 Sie 2017 20:28 1533 7
  • Poziom 12  
    Witam, szkoda że podobne tematy są zamykane i trzeba otwierać nowe ale do tematu, potrzebuję pralki z wsadem od góry, mam taką Whirlpool'a od prawie 20 lat i chodzi cały czas tylko raz wymieniane łożyska, ale wiem że takich już nie ma.
    Moje
    typy whirlpool AWE60110
    podobno bęben jeszcze nie klejony, (niestety martwi mnie to że chyba w nich nie można tak jak w mojej starej włączyć sobie programy np. na 30 minut lub w dowolnym czasie?) -długie prania.
    Jest firma która sprzedaje w necie nowe pralki z gwarancją rozruchową ma kilka marek: Elektroluxa, Zanussi, AEG w cenie ok 870 zł z przesyłką.
    Zastanawiam się nad tymi pralkami bo mają dobre opinie i programy krótkiego prania, np.
    ZANUSSI ZWY61205WA
    ELECTROLUX / ZANUSSI MODEL ZWY60805SA
    ELECTROLUX/FAURE MODEL FWQ6121, MODEL FWY61224WA
    AEG FAURE FWY51223WR
    Czy warto ryzykować w pralkę bez gwarancji?
    Czy nie ma problemu z serwisowaniem w/w pralek?

Może jakieś inne tanie w miarę trwałe, nieawaryjne i z programem który można włączyć na szybkie pranie 30-40 minut?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 26  
    Ten Whirlpool AWE60110 ma wymienne łożyskowania w cenie ok 60 zł szt., ale jak po gwarancji padnie moduł, to naprawa jest już średnio opłacalna. Pralka ok. 900 zł, moduł ok. 550 zł + wymiana.

Łożyskami w pralce od góry ładowanej nie ma zbytnio co się martwić. W mojej 12 letniej Candy było na razie tylko jedno łożyskowanie wymienione.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    stara chodzi bez problemu ale musze mieć drugą
  • Poziom 12  
    arekb81 napisał:
    Ten Whirlpool AWE60110 ma wymienne łożyskowania

ten akurat jest w sklepie neo..
    ale czy w tym whirlpoolu są krótkie programy prania bo czytam i standardowy 120 niepełny załadunek i 240min pełny to mnie przeraża. W mojej starej (nie znam się na praniu) wrzucam mogę ustawić pokrętłem np. w połowie programu pralka odpala ciągnie wodę i pierze krócej. Czy ten 60110 też tak ma?

Candy CLT 326L-S ten widzę że ma programy krótkie
    Bawełna, Mix & Wash, Pranie ręczne, Szybki - 30 min., Szybki - 44 min.
    ale opinie mają różne że trzęsie przy wirowaniu i głośniejsza niż Whirlpool'e, inni że fajnie krótko pierze.

Doradźcie jakąś na niezbyt częste małe prania?
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    To porażka, czyli szukać jakąś z krótkimi programami.
    Czytałem w Whirlpool'u nie wspominają tylko standardowe 120, 140min. w Candy są niby 30min. nie ma takich z pokrętłem do nastawiania. W pracy mam Polara i tam chyba pokrętłem ustawiam.
  • Poziom 1