Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny dzwięk urządzenai - Co to jest?

maxyym 22 Sie 2017 20:08 753 7
  • #1 22 Sie 2017 20:08
    maxyym
    Poziom 8  

Witajcie
    Mam pytanie. Czy ktoś z was rozpoznaje ten dźwięk. Pochodzi on z jakiegoś urządzenia nie wiem z jakiego. Wydobywa się już od ok 2 miesięcy i pojawia się non stop co 50 sekund. W nagraniu jest on do usłyszenia w 8 sekundzie. Czy ktoś wie z czego pochodzi ten dźwięk ?

0 7
  • #2 22 Sie 2017 20:20
    robokop
    Moderator Samochody

Ciche skrzypnięcie i tyle. Skąd komu wiedzieć co masz w domu?

0
  • #3 22 Sie 2017 20:29
    maxyym
    Poziom 8  

Skrzypnięcie (dźwięk) jest nagrany z dość dużej odległości ok 20 metrów - zamontował (któryś z sąsiadów) to w domu/samochodzie? Pytanie jest co to może być bo jest to bardzo irytujące. Jeśli nie dźwięk to może istota funkcjonowania coś podpowie. Działa to na okrągło i pojawia się dokładnie co 50 sekund.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Sie 2017 20:55
    teskot
    Poziom 27  

Odstraszacz zwierząt, system alarmowy, sygnalizacja rozładowanego akumulatora w jakimś urządzeniu przenośnym... Gdybać można długo. Spróbuj ustalić kierunek, z którego ów dźwięk się wydobywa i normalnie zapytaj sąsiadów. Tylko Ty to słyszysz? Być może "winowajca" pochwalił się już komuś swoją nową, elektroniczną zabawką. Zrób burzę mózgów z okolicznymi mieszkańcami. Tylko najlepiej poniżej 30-tego roku życia bo w pewnym wieku zanika zdolność słyszenia dźwięków powyżej pewnych częstotliwości.

0
  • #5 22 Sie 2017 21:16
    maxyym
    Poziom 8  

Nie tylko ja to słyszę. Słyszy go wiele osób ale nikt za bardzo nie wie co to jest. Problem jest taki że jest to kilka kamienic obok siebie "studnia" Z tego co widzę jest to zamontowane gdzieś wysoko. Dźwięk odbija się od ścian budynków (jest na tyle wysoki że słychać go w mieszkaniu nawet gdy są zamknięte okna). Z tego co już wiem alarm samochodowy odpada, dźwięk wyładowanego akumulatora także (trwa to już ponad 2 miesiące). Najbliższy może być odstraszacz do ptaków (rzeczywiście ich już nie ma) jednak teraz wszyscy słyszą co 50 sekund ten irytujący bardzo wysoki dźwięk 24h.

0
  • #6 22 Sie 2017 21:42
    teskot
    Poziom 27  

Nie wiem, co znaczy, że budynki są "blisko". Jeśli to możliwe to wydrukuj i zawieś na klatkach schodowych obwieszczenia utrzymane w tonie pochwalnym (że mieszkańcy są wdzięczni itd za rozwiązanie problemu gołębi itd), ale jednak proszą, żeby w określonych ciszą nocną godzinach zaprzestać używania. Jedyne co mi w tej sytuacji przychodzi do głowy.

0
  • #7 22 Sie 2017 21:42
    Radiokiller
    Poziom 28  

Witam
    Telefon do prezesa spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej powinien coś wyjaśnić.
    Stawiam na ultradźwiękowy odstraszacz ptaków. Powinien Kolega zauważyć w takim przypadku również brak kotów, psów - oczywiście bezpańskich.
    Pozdrawiam

0
  • #8 05 Lis 2017 10:12
    maxyym
    Poziom 8  

niestety nie udało mi się dowiedzieć czym jest dany dzwięk wywoływany. Niedaleko jest też nadajnik GSM - może to jest to nie wiem : (

0