Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype, nie loguję się, nie widzi internetu.

23 Sie 2017 14:12 1878 6
  • Poziom 43  
    Wiem że temat stary ale mam coś ważnego do dodania :D
    Mianowicie wystąpił u mnie podobny problem.
    Tylko z innych powodów. Bo nic na kompie się nie zmieniało. Nie było żadnych aktualizacji.
    Skype straciło połączenie po kliknięciu w "wyloguj".
    System XP. Skype było w wersji 7.33.
    Firewalla nie ma. Nawet zapora systemu Windows jest wyłączona (ale nawet jak by była to akurat Skype jest na liście programów których ruch jest przepuszczany).
    Na kompie internet działa.
    Zauważyłem też że samo Skype w jakimś sensie internet jednak widzi.
    Bo przy kliknięciu w "Ponów próbę" widać ruch pakietów w sieci:
    Skype, nie loguję się, nie widzi internetu.
    Dodam że pliku shared.xml nie znalazłem w ogóle na dysku.
    Uruchamiałem XPka w trybie awaryjnym ale wtedy Skype nie chciało się w ogóle włączyć.
    Przeinstalowałem Skype i teraz jest 7.36. Ale problem ciągle występuje.
    Może ktoś już wie co powoduje taki problem?

Wydzieliłem jako nowy temat. Nie podpinaj się pod cudze wątki.
    RADU23
  • Poziom 43  
    A jaka wersja u Ciebie jeszcze działa?
  • Poziom 31  
    U mnie wczoraj było to samo. Miałem wersję 7.33.0.105 i po przypadkowym kliknięciu na Wyloguj już się nie zalogował ponownie. Musiałem zainstalować nową wersję - 7.36.0.150. Na razie ta wersja działa, choć mam trochę zbyt wolny komputer do niej. Oczywiście Win XP SP3.

A tak przy okazji... Dziesięć lat temu bez problemu rozmawiałem na Skype przy pomocy Pentium III 1,26GHz. Dziś się to nie udaje. Co komu przeszkadzało, żeby użytkownicy starszych komputerów też mogli pogadać? Że na siłę nakłonić do zmiany komputera? Ech...

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Do moderatora: napisałem w cudzym wątku bo gdybym stworzył własny to bym dostał baty za tworzenie wątków które już były. Po prostu to była sytuacja gdzie się nie dało postąpić właściwie. Czy się zrobi tak czy tak to się łamie regulamin.

Ja też mam XP SP3 ale niestety wersja najnowsza czyli 7.36 nie działa.
    Za to działa Skype w przeglądarce (innej niż Internet Explorer) a jak pamiętam nie działała kilka miesięcy temu. Może mimo wielu złych zmian wprowadzili też kilka dobrych.
    Aplikacja Skype na kompa ze względu na używanie Internet Explorera strasznie zamulała kompa. Używanie Skypa w przeglądarce (niezależnie, nie poprzez aplikację Skypa) z tego punktu widzenia jest nawet lepsze.
    Ja myślę że aplikacja wykrywa na jakim systemie działa a błąd braku internetu to wynik celowego działania aplikacji (u mnie widać że pakiety do sieci wysyła, a nawet otrzymuje odpowiedzi) żeby zniechęcić do używania XPka.
  • Poziom 43  
    Ta wersja nie pozwala się zalogować twierdząc że podany login nie jest adresem email.
    Dla loginu z @ podaje że to nie jest adres email.
    A dla loginu bez @ podaje że jest.
    Czyli jest błąd, bo wykrywa odwrotnie.