Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

G這wica silnika KIA SORENTO 2.5 CRDI 140KM - awaria i wymiana

bartixxxx2 25 Sie 2017 05:17 498 0
  • #1 25 Sie 2017 05:17
    bartixxxx2
    Poziom 8  

Witam wszytkich.

Awaria Ģ這wicy silnika KIA Sorento 2.5 CRDI 140 KM 2004r.

1. objawy
    - na zimnym silniku bia造 dym z wydechu o charakterystycznym lekkim zapachu glikolu ust瘼uj帷y po nagrzaniu silnika.
    - Ubytek p造nu ch這dniczego
    - Pojawienie si p造nu w uk豉dzie ch這dniczki EGR oraz co za tym idzie w kolektorze dolotowym.
    - Pojawienie si p造nu po stronie kolektora wydechowego - bia造 osad z p造nu

2. Prawdopodobne przyczyny awarii przy tych objawach to miedzy innymi usterki element闚 :
    - uszczelka g這wicy
    - ch這dniczka EGR - nieszczelno軼i
    - p瘯ni璚ia g這wicy
    - p瘯ni璚ia bloku
    - p瘯ni璚ie obudowy turbiny (ch這dzona woda)

3. Pr鏏y naprawy samochodu w serwisach sko鎍zy造 si wymiana 2 uszczelek 2 ch這dniczek EGR szlif i sprawdzenie g這wicy.
    Zapewnianie mnie 瞠 g這wica jest szczelna i ze wszytko jest OK. Niestety nie by這. Strata czasu i ok 5 tysi璚y PLN.

4. Diagnoza
    Poniewa mam do zrobienia rozrz康 a w Sorento I to nie jest prosta sprawa. Postanowi貫m 瞠 zrobi to sam. I przy okazji i tak wszytko trzeba rozebra, zdemontuj g這wic silnika.
    Tak zrobi貫m. G這wice zawioz貫m do sprawdzenia i ewntualnego szlifu.
    Okaza這 si oczywi軼ie ze jest p瘯ni皻a w 4 dok豉dnie tych samych miejscach . Mikro p瘯ni璚ia wewn徠rz g這wicy po stronie kolektora wylotowego . Przy kana豉ch 鈔ub .
    Prawdopodobna przyczyna to przegrzanie lub wada fabryczna.

Obecnie czekam na now g這wice go豉 zamiennik firmy AMC . Kupi貫m j na niemieckim EBay. Koszt to ok 2500 PLN
    W Polsce mo積a dosta po regeneracji za jakie 1500 spawane. Lub jaki zamiennik za 2000 ale zdj璚ia z allegro mnie nie przekona造. Pe軟o wi鏎闚 metalowych w kana豉ch olejowych i na powierzchniach gniazd. Brak jakich kolwiek oznacze u sprzedaj帷ego.

Dlatego wybra貫m t ofert.
    HYUNDAI KIA 2.5 CRDI D4CB
    AMC 908751
    KIA 221004A020 221004A030

Obecnie czekam na dostaw.
    G這wice pojad do szlifiernii na sprawdzenie i uzbrojenie nowej. A potem monta.
    Niestety okaza這 si ze koniki i hydrokompensatory te trzeba wymieni. Do tego 鈔uby do g這wicy .
    Fachowcy wcze郾iej nie widzieli tego problemu. Elementy do 軼i庵ni璚ia z Korei. D逝go si czeka ale warto bo mo積a zaoszcz璠zi 50 %. ceny.

Wnioski niestety s takie jak zawsze. Fachowcy zainteresowani s zarabianiem kasy a nie naprawianiem aut. Ale pewnie s jeszcze wyj徠ki.

Pozostanie mi prze這瞠nie kr鏂ca wody ze starej g這wicy do nowej. Mo瞠 kto wie jak si do tego zabrsc.?

Pozdrawiam
    Bart

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME