Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

G這wica silnika KIA SORENTO 2.5 CRDI 140KM - awaria i wymiana

bartixxxx2 25 Aug 2017 05:17 6006 0
    bartixxxx2
    Level 10  
    Witam wszytkich.

Awaria Ģ這wicy silnika KIA Sorento 2.5 CRDI 140 KM 2004r.

1. objawy
    - na zimnym silniku bia造 dym z wydechu o charakterystycznym lekkim zapachu glikolu ust瘼uj帷y po nagrzaniu silnika.
    - Ubytek p造nu ch這dniczego
    - Pojawienie si p造nu w uk豉dzie ch這dniczki EGR oraz co za tym idzie w kolektorze dolotowym.
    - Pojawienie si p造nu po stronie kolektora wydechowego - bia造 osad z p造nu

2. Prawdopodobne przyczyny awarii przy tych objawach to miedzy innymi usterki element闚 :
    - uszczelka g這wicy
    - ch這dniczka EGR - nieszczelno軼i
    - p瘯ni璚ia g這wicy
    - p瘯ni璚ia bloku
    - p瘯ni璚ie obudowy turbiny (ch這dzona woda)

3. Pr鏏y naprawy samochodu w serwisach sko鎍zy造 si wymiana 2 uszczelek 2 ch這dniczek EGR szlif i sprawdzenie g這wicy.
    Zapewnianie mnie 瞠 g這wica jest szczelna i ze wszytko jest OK. Niestety nie by這. Strata czasu i ok 5 tysi璚y PLN.

4. Diagnoza
    Poniewa mam do zrobienia rozrz康 a w Sorento I to nie jest prosta sprawa. Postanowi貫m 瞠 zrobi to sam. I przy okazji i tak wszytko trzeba rozebra, zdemontuj g這wic silnika.
    Tak zrobi貫m. G這wice zawioz貫m do sprawdzenia i ewntualnego szlifu.
    Okaza這 si oczywi軼ie ze jest p瘯ni皻a w 4 dok豉dnie tych samych miejscach . Mikro p瘯ni璚ia wewn徠rz g這wicy po stronie kolektora wylotowego . Przy kana豉ch 鈔ub .
    Prawdopodobna przyczyna to przegrzanie lub wada fabryczna.

Obecnie czekam na now g這wice go豉 zamiennik firmy AMC . Kupi貫m j na niemieckim EBay. Koszt to ok 2500 PLN
    W Polsce mo積a dosta po regeneracji za jakie 1500 spawane. Lub jaki zamiennik za 2000 ale zdj璚ia z allegro mnie nie przekona造. Pe軟o wi鏎闚 metalowych w kana豉ch olejowych i na powierzchniach gniazd. Brak jakich kolwiek oznacze u sprzedaj帷ego.

Dlatego wybra貫m t ofert.
    HYUNDAI KIA 2.5 CRDI D4CB
    AMC 908751
    KIA 221004A020 221004A030

Obecnie czekam na dostaw.
    G這wice pojad do szlifiernii na sprawdzenie i uzbrojenie nowej. A potem monta.
    Niestety okaza這 si ze koniki i hydrokompensatory te trzeba wymieni. Do tego 鈔uby do g這wicy .
    Fachowcy wcze郾iej nie widzieli tego problemu. Elementy do 軼i庵ni璚ia z Korei. D逝go si czeka ale warto bo mo積a zaoszcz璠zi 50 %. ceny.

Wnioski niestety s takie jak zawsze. Fachowcy zainteresowani s zarabianiem kasy a nie naprawianiem aut. Ale pewnie s jeszcze wyj徠ki.

Pozostanie mi prze這瞠nie kr鏂ca wody ze starej g這wicy do nowej. Mo瞠 kto wie jak si do tego zabrsc.?

Pozdrawiam
    Bart