Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL 67040R - odwieczny błąd i20

fantomek 25 Aug 2017 09:25 54093 10
 • #1
  fantomek
  Level 10  
  Przyznam szczerze, że mam już dosyć tej zmywarki choć mam ją zaledwie 3 lata. Męczy mnie błąd i20, zmywarka cała rozkręcona, żadnych przecieków ani wilgoci brak, filtry czyste, ramię dolnego spryskiwacza wydaje się być szczelne. Objaw taki, że na programie 30 min staje - dwa piknięcia komunikat i20, wyłączam i włączam i na wyświetlaczu wskazuje 10, robię reset i włączam program 15 min płukania i nieraz udaje się zakończyć zmywanie i tak sobie radziłem do teraz.

  Obecnie już nie daje rady w ten sposób. Robiłem też kalibrację tj. 1 i 3 wciśnięty włączenie zmywarki i po trzech światłach wciśnięcie 3 i szedł program kalibracji, który zakończył się sukcesem, następnie puściłem zmywanie na 30 min i o dziwo bez problemu się zakończył, ale było to tylko raz i potem od nowa huśtawka. Wielka prośba o rady, sugestie i co robić z tym fantem?
 • #3
  fantomek
  Level 10  
  Prośba o informację gdzie ją znajdę, jak wygląda i jak się zabrać do niej?
  Dziękuję
 • #4
  bubu64
  Level 22  
  Skopiowałem mój wcześniejszy post na temat błędu i20 :)

  Problem rozwiązany, a więc:
  1. Przeprowadziłem najpierw procedurę kasowania błędu w następujący sposób:
  Naciskamy licząc od lewej pierwszy i trzeci przycisk, następnie włączamy przycisk ON/OFF. Puszczamy przyciski i czekamy, w tym czasie mrugają trzy diody od lewej. Naciskamy drugą diodę od lewej i zaczynają mrugać wszystkie diody. Po kilkunastu sekundach mruganie się kończy i świecą się tylko diody wyboru programów. Przyciskiem ON/OFF odłączamy zasilanie.

  2. Następnie przeprowadziłem procedurę testową w ramach, której jest też procedura kalibracji. Naciskamy ponownie przyciski pierwszy i trzeci i włączamy przycisk ON/OFF. Trzy pierwsze diody licząc od lewej mrugają. Następnie naciskamy trzeci przycisk od lewej i zaczyna się procedura testowa. Trzecia dioda wciąż mruga, a zmywarka w tym czasie wykonuje szybki program testowy trwający ok. 15 minut. Po zakończeniu znowu przyciskiem ON/OFF wyłączamy zasilanie.

  Zmywarka gotowa do pracy z nowym hydrostatem :) Okazuje się, iż ważne w tym wypadku było przeprowadzenie obu procedur jedna po drugiej...
 • #5
  fantomek
  Level 10  
  Kolego za piękne aby było prawdziwe.
  oczywiście robiłem reset jak podajesz i następnie kalibracje ale bez efektu. Nawet na programie kalibracji "15" po 4 minutach od jego za łączenia pojawia się charakterystyczne podwójne piknie i komunikat i20. Co ciekawe po otwarciu zmywarki jest ona w środku sucha. Podobna sytuacja występuje na zapuszczeniu kanału prania. Ręce opadają jest prawie północ a ja walczę bez skutku. Znów wyjmowane całą z zabudowy wykręcił em hydrostat szarą rurkę ale wszystko jest drożne i czyste, misa z filtrami tez. Dmuchać w wężyk połączony z misa od hydrostatu nie ma oporu co wskazywać może na drożność brak również jakichkolwiek oznak wycieku wszystko suche a i20 jest. Ratujcie , dzieki
 • #6
  peter falk
  Home appliances specialist
  fantomek wrote:
  Nawet na programie kalibracji "15" po 4 minutach od jego za łączenia pojawia się charakterystyczne podwójne piknie i komunikat i20. Co ciekawe po otwarciu zmywarki jest ona w środku sucha.

  Nie napełnia się? Wody nie pobiera? "OWI" wyjmij wyczyść.
  fantomek wrote:
  Dmuchać w wężyk połączony z misa od hydrostatu

  Dmuchać to sobie możesz... Przemyj strzykawką i gorącą wodą to w co dmuchasz.
 • #7
  bubu64
  Level 22  
  Ano zapomniałem nadmienić, że wcześniej na nowy wymieniłem hydrostat :)
 • #8
  fantomek
  Level 10  
  Po 4 min od rozpoczęcia prania staje i komunikat i20 i pikanie za każdym razem. Co to jest "OWI" jak zlokalizować i zadziałać jestem laikiem, dzieki

  Dodano po 7 [minuty]:

  Jeśli OWI to hydrostat to dmuchalem w niego czy trzeba go jakoś rozkręcać dodatkowo. Wężyk od niego szary jest drożne jak pisałem ma troszkę szlaku na bokach ale jak się patrz widać na drugim końcu światło wiec przepuszcza

  Dodano po 8 [godziny] 26 [minuty]:

  Nikt już nic nie podpowie
 • #9
  bubu64
  Level 22  
  Zamontuj nowy hydrostat, dmuchanie w stary nic nie da:)
 • #10
  fantomek
  Level 10  
  Przeczyściłem misę, ale teraz inny problem się pojawił zmywarka ruszyła na programie 30 min. Przed końcem czasu tj. 1 min tj. cały czas proces jakby wypompowywania przez 20 mi. Jednak wkońcu nie wytrzymałem otworzyłem drzwi zmywarki, a tam sucho czyli pracowała bez wody, co to może być?
 • #11
  fantomek
  Level 10  
  Podziękowania już pofrunęły dla kolegi zibi1971. Rada okazała się skuteczna. Wyczyściłem dokładnie misę i komorę hydrostatu. Nie żadne zalewanie czy dmuchanie etc. tylko demontaż i dokładne mycie, płukanie. Było mnóstwo osadu, szlamu itp. Chodzi nie zapeszając jak nowa i moim zdaniem lepiej domywa. Wątek zamykam.