Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL67040R-wymiana hydrostatu, brak możliwości resetu, ciągły błąd i20

KarKan 13 Feb 2019 17:25 5040 5
 • #1
  KarKan
  Level 11  
  Witajcie.
  Walczę ze zmywarką jak w załączniku. Z tym schorzeniem walczę od grudnia. Wcześniej sam wymieniłem programator, pompę mycia i spustową z dobrym skutkiem. Te błędy co teraz mnie pokonują. Zaczęło się od błędu i20. Wyciągnąłem hydrostat wyczyściłem choć nic tam ciekawego nie było czysty. Założyłem z powrotem choć nie wiem czy dobrze wsunąłem go w to samo miejsce co był, ale nie ma tam jakiś zatrzasków po prostu stoi na swojej dłużej końcówce. Białej nóżce i dalej błąd i20.

  Kupiłem hydrostat na allegro. Zostawiałem go nie włożonego w swoje miejsce błędy. Pewnie chodzi o poziom wody. Wstawiłem na swoje miejsce. W zależności na którym programie startuje krótsze startują, ale nie kończą dłuższe i nie startują. Wyskakuje wówczas na zmianę i00 i i40. Podejrzewam, że hydrostat jest źle włożony, ale inaczej się nie da tak mi się wydaje. Próbowałem robić restart serwisowy, ale nijak na mojej "klawiaturze" nie wychodzi zdjęcia w załączniku. Dodam aby, że hydrostat sobie stoi na tej swoje stópce. Nie wiem czy ma wejść w jakieś "szyny" łącznik?
  Proszę o pomoc.
  Electrolux ESL67040R-wymiana hydrostatu, brak możliwości resetu, ciągły błąd i20 Electrolux ESL67040R-wymiana hydrostatu, brak możliwości resetu, ciągły błąd i20Electrolux ESL67040R-wymiana hydrostatu, brak możliwości resetu, ciągły błąd i20 Electrolux ESL67040R-wymiana hydrostatu, brak możliwości resetu, ciągły błąd i20
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Między hydrostatem a studzienką pod filtrem wyczyszczone wszystko? Drożne?
 • #3
  KarKan
  Level 11  
  zhudomel wrote:
  Między hydrostatem a studzienką pod filtrem wyczyszczone wszystko? Drożne?
  Nie wiem o czy mówisz o tym białym czym w co wchodzi hydrostat? Gdzie tam jest filtr?
 • #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  KarKan wrote:
  Nie wiem o czy mówisz o tym białym czym w co wchodzi hydrostat?
  Też.
  KarKan wrote:
  Gdzie tam jest filtr?
  W środku zmywarki, tak dużo małych dziurek.
 • #5
  Bobby96
  Level 9  
  Czy czyściłeś komorę hydrostatu? I masz obudowę hydrostatu (tą białą) źle zamontowaną . Tą dłuższą częścią zakończoną gumką powinno być do góry.
 • #6
  PtasiorWro
  Level 28  
  Witam.
  Odepnij szary wężyk z hydrostatu i sprawdź beż wężyka, jak pomoże i zmywarka ruszy to trzeba wyczyścić komorę hydrostatu.

  Druga opcja i bardziej prawdopodobna to to, że sterownik się zawiesił (na 10 napraw z błędem i20 to pięć to ma) i trzeba go zdemontować (jest na drzwiach poniżej szarego panelu, wystarczy ściągnąć blachę z drzwi ) i podjechać do najbliższego serwisu Electroluxa i go zaprogramować (koszt 40-80 zł) i problem znika.

  Teraz doczytałem, że jest jeszcze błąd i40 czyli ewidentne uszkodzenie hydrostatu, zamów i wymień na nowy (przychodzi już nowa wersja bez tego uchwytu białego) :arrow: Link.
  Powodzenia.