Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w203 + stacja android - Dobór wzmacniacza do systemu harman kardon

sweet_miru 27 Sie 2017 18:46 1581 5
  • #1 27 Sie 2017 18:46
    sweet_miru
    Poziom 8  

Witam

Posiadam mercedesa w203 z fabrycznym nagłośnieniem harman kardon. Zamontowałem radio:

Problemem jest fabryczna instalacja światłowodowa oryginalnego wzmacniacza H&K. Nie mam teraz dźwięku, gdyż fabryczne radio wysyłało sygnał światłowodem do wzmacniacza w bagażniku, gdzie znajduje się również cała wiązka głośnikowa.

Wymyśliłem przeciągnąć chinche od radia do bagażnika, gdzie znajduje się fabryczna instalacja głośnikowa i zastosować aftermarketowy wzmacniacz:

BOSCHMANN Z-8528X

429zł

Jest on 5-kanałowy. Chciałbym zasilić fabryczne głośniki H&K - przednie drzwi, tylne drzwi i głośnik niskotonowy z półce.

Czy mój tok myślenia jest poprawny?Co Państwo sądzą o w/w wymienionym wzmacniaczu?

Czy podłączać pod kanały dodatkowe głośniki? Tj. w desce, dodatkowe w półce? Czy lepiej dać spokój i podłączyć przód, tył i niskotonowy, jak napisałem wcześniej?

Może w podobnym budżecie byłby jakiś lepszy wzmacniacz?

0 5
  • #2 28 Sie 2017 00:20
    ZeeWolf
    Poziom 27  

H&K + buszmen? Człowieku, zagryzą Cię tutaj za takie połączenie... :D. Podaj model aktualnego radia, a najlepiej, czy ma ono wyjście coaxial.

1
  • #3 28 Sie 2017 10:19
    sweet_miru
    Poziom 8  

Radio chinczyk z aliexpress:

2017 HD 1024x600 Quad core Car DVD Player dla Mercedes W203 android 7.1 c200 C230 C240 C320 C350 CLK W209 GPS Radio WiFi 3G
    http://s.aliexpress.com/NrU7FFzQ
    (from AliExpress Android)

Nie posiada takiego wyjscia.

Znalazlem jeszcze w podobnej cenie uzywanego kruger martz km1005.

Budzet niewielki, ale pomozcie cos dobrac ;)

0
  • #4 28 Sie 2017 12:54
    tzok
    Moderator Samochody

Nie prościej dokupić konwerter analog na TOSLINK i podłączyć światłowodem do fabrycznego wzmacniacza?

1
  • #5 28 Sie 2017 13:19
    sweet_miru
    Poziom 8  

Nie mam pewności czy oryginalny jest sprawny. Ktoś przedemną strasznie namotał w światłowodach, tzn oryginalnego comanda zastąpił zwykłym standardowym radiem w203, porobił jakieś obejścia, zabrał zmieniarkę, zabrał moduł gsm.

Dlatego zakupiłem tą stację z androidem, ze względu na funkcjonalność oraz koszty przywrócenia fabrycznego systemu do żywych.

Mój fabryczny wzmacniacz H&K:

0
  • #6 24 Cze 2018 19:44
    arek940228
    Poziom 1  

Witam. Czy mógłbym się dowiedzieć jak rozwiązałeś problem dźwięku, bo mam taki sam problem?

1
  Szukaj w 5mln produktów