Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarko-wkrętarka z udarem GRAPHITE czy BOSCH

28 Sie 2017 19:50 1512 4
  • Poziom 20  
    Witam!

Zamierzam zakupić wkrętarkę za ok 600zł. Nie będę jej używał codziennie ale na pewno odwiedzi nie jedna budowę.

Zastanawiałem się nad:

BOSCH GSB 180-LI
    Moment obrotowy (miękkie) 21 Nm
    Moment obrotowy (twarde) 54 Nm
    Prędkość obrotowa bez obciążenia (1. / 2. bieg) 0 - 450 / 0 - 1700 min
    2 x akumulator 18V Li-Ion 1,5Ah
    Częstotliwość udaru: 0–27.000 udary/min
    Ciężar 1.7 kg
    Gwarancja 2 lata,-po rejestracji na stronie dodatkowy 1 rok (Łącznie 3 lata)

GRAPHITE 59GP401
    Maks. moment obrotowy (miękki) 40 Nm
    Maks. moment obrotowy (twardy) 68 Nm
    Prędkość obrotowa bez obciążenia (1. / 2. bieg) 0 - 400 / 0 - 1500 min
    2 x akumulator 18V Li-Ion 2,5Ah
    Częstotliwość udaru 0-22.500 udary/min
    Ciężar 1.6 kg
    Gwarancja 3 lata,-po rejestracji na stronie dodatkowe 2 lata (Łącznie 5 lata)

Którą byście wybrali? Bosch troszkę słabszy i mniejszy akumulator ale za to większa prędkość obrotowa no i bardziej "firmowy" sprzęt :D

Jeśli macie swoje propozycje to chętnie wysłucham (mile widziany udar i dwa akumulatory)
  • Poziom 24  
    Nawet nie źle wygląda ten Topex ale ja ostatnio większość elektronarzędzi kupuje z Boscha. Mniejszy akumulator z litowo-jonowymi ogniwami to wygoda i poręczna praca. Spokojnie starcza do normalnych zastosowań a ręka nie boli od trzymania większych akumulatorów. W pracy używam takiej jak na tej licytacji http://allegro.pl/dewalt-wkretarka-dcd785-xr-1-5ah-i6937284284.html Mając do wyboru Bosch , Graphit kupiłbym używanego Dewalta bo ma przewagę nad obydwoma wkrętarkami.
  • Poziom 20  
    Też zastanawiałem się na Boschem ale w statystykach GRAPHITE wydalał lepiej (moment obrotowy oraz akumulator). Zakupiłem GRAPHITE i po dniu pracy na budowie jestem z niej zadowolony-zobaczymy ja długo :)
  • Poziom 10  
    Niestety po zakończeniu gwarancji nie dostaniesz do niego części.... stawiaj zawsze na firmowe urządzenia, problem w tym że Chiński Graphite na tabliczce znamionowej ma mocno zawyżone parametry
    pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Witam jak sprawuje się ta wkrętarka na dzień dzisiejszy ? Też chce ją zakupić ze względu na 5 lat gwarancji oraz podane dane. Czy są one rzeczywiście takie jak podaje producent? Jakbyś mógł nagrać jakiś filmik i wrzuć na YouTube jak sobie radzi ta wkrętarka przy wierceniu np.