Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris, samoczynnie włączajacy się alarm

28 Sie 2017 22:13 4455 7
 • Poziom 2  
  jak zdiagnozować załączanie się alarmu bez przyczyny zewnętrznej? Sprawdziłem wyłączniki krańcowe w drzwiach i pod pokrywą silnika. Nie znalazłem krańcówki pod pokrywą bagażnika. Prawdopodobnie jest kontaktron lub inny czujnik, ale go nie zlokalizowałem, proszę o podpowiedź.
  Dane samochodu:
  TOYOTA YARIS II HATCHBACK 3D 1.0 VVT-I (2017r.)
  Typ: XP9F(A)
  Wariant: KSP90(G)
  Wersja: KSP90(L)-CGMRKW(1B)

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Jerzy Pura napisał:
  załączanie się alarmu bez przyczyny zewnętrznej?

  Odłączyć od centralki wszystkie linie wyzwalające alarm i testować w takim stanie.
  Następnie kolejno podłączać linie wyzwalające i czujniki do centralki - każdorazowo testując system.

  Jerzy Pura napisał:
  TOYOTA YARIS II (2017r.)

  Nie ma gwarancji ?
 • Poziom 38  
  Może masz zamontowany czujnik rozbijanej szyby, a on reaguje nie tylko na hałas rozbijanej szyby, ale czasem na głośny przejeżdżający obok samochód lub stęknięcie kurczącego się plastiku.

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  gimak napisał:
  zamontowany czujnik rozbijanej szyby

  Czujnik rozbijanej szyby (z mikrofonem) nie zareaguje na przejeżdżający samochód lub kurczący się plastik.
  Co innego czujnik wstrząsowy (udarowy z elementem piezoelektrycznym)
 • Poziom 38  
  Ja mam taki czujnik i on reaguje na większy hałas. Też początkowo mnie to zastanawiały takie przypadkowe pobudzenia alarmu. Czujnik reaguje (jak jest aktywny), na mocniejsze pukniecie palcem w szybę lub karoserię. Nie wiem czy jest jakaś możliwość podwyższenia progu zadziałania czujnika.
 • Poziom 2  
  Zauważyłem, że alarm załączył się w garażu bez przyczyny hałasu, po krótkim działaniu wyłączył się. Takie załączanie było prawdopodobnie przyczyną uszkodzenia akumulatora i wymiany go. Podczas aktywacji alarm wydaje dźwięk jak przy otwartych drzwiach , ale centralny zamek działa i drzwi są zamknięte. Zjawisko dźwiękowe raz występowało, raz nie, ale teraz cały czas występuje. Poprzednio pisałem,że nie ma wyłącznika krańcowego pod pokrywą bagażnika.Chyba rozkręcę plastiki celem znalezienia czujnika otwarcia pokrywy, bo dotychczas nie zlokalizowałem go.
 • Poziom 38  
  U mnie czasem też się w garażu alarm włączał, bo było to późnej sygnalizowane przy dezaktywacji alarmu.
  Jerzy Pura napisał:
  Podczas aktywacji alarm wydaje dźwięk jak przy otwartych drzwiach , ale centralny zamek działa i drzwi są zamknięte.

  Jedno z drugim nie ma żadnego związku. Alarm (centralka) sprawdza stan czujników i na to reaguje. W tym przypadku któryś z czujników w drzwiach, bagażniku lub komorze silnika ma niepewny styk lub może być niepewne połączenie w którymś z obwodów czujników.
  Sprawdź jakie masz napięcie w instalacji podczas pracy silnika. Może akumulator jest mocno niedoładowany, a to też może wyzwalać alarm. U mnie przy na starym akumulatorze czasem odzywał się alarm przy uruchamianiu silnika (pracy rozrusznika). Po naładowaniu akumulatora na jakiś czas był spokój.
 • Poziom 2  
  Przyczyną przypadkowego załączania się alarmu było wadliwe działanie czujnika zamknięcia pokrywy bagażnika, znajdującego się w zamku pokrywy. Przy zamkniętej pokrywie czujnik powinien być w stanie "normalnie otwarty styk", natomiast przy otwartej pokrywie w stanie "zamknięty styk" - zwarty. Wadliwe działanie czujnika polegało na tm,że czasami dostawał zwarcia przy zamkniętej pokrywie bagażnika , prawdopodobnie na skutek wstrząsów i włączał się alarm. Wstępnej diagnozy dokonałem obserwując kontrolkę otwarcia drzwi, czasami nie gasła po zamknięciu bagażnika. Po zdemontowaniu plastików pokrywy i rozpięciu kostki czujnika wada ustąpiła.Po wyprowadzeniu przewodów do kabiny celem pomiaru czujnika, okazało się, że przy kolejnym otwieraniu i zamykaniu bagażnika czujnik jest raz zwarty , raz rozwarty.Nowy zamek zamówiłem na Allegro.
  Dziękuje wszystkim za interesowanie się moim tematem
  Jerzy